IRC'de Nmap ve Hping Semineri

0
sundance
Yıllar önce #fazlamesai kanalında başlayan seminer/röportaj geleneği Emre "Conan" Sağlam'ın Nmap ve Hping üzerine verdiği sunumla tekrar hayata döndü.

İki saat aralıksız devam eden sunum için kendisine teşekkür ediyor. FM okurlarından bu konu hakkındaki merak ettikleri mevzuları yorum olarak girmelerini istiyoruz.
Çünkü bu yorumlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde yeni bir sunum söz konusu olabilir.

Bu arada tabi ki istedikleri konularda bu tür sunum yapmak isteyenler için her zaman #fazlamesai'nin soketlerinin açık olduğunu belirtmekte fayda var.

Şu-şu-şu konularda sunum isteriz şeklinde istek almaya, sunumlar için yer yetmeyip #fazlamesai-2 kanalını açmak zorunda kalırsak başlayacağız :)

Görüşler

0
conan
Sunumun basinda yaptigim SYN, SYNACK, ACK okuzlugumu lutfen hos gorun, heyecanima verin...

Dogrusu asagidaki gibi olacaktir,

| SYN -> ||
| ||
0
conan
GRRR...

SYN | SYN,ACK | ACK
seklinde yani...
0
ttk
Teşekkürler emeğiniz ve verdiğiniz faydalı bilgiler için.
Başka konularda devamını bekleriz.
0
conan
Bir ikinci log da bu adreste
0
anhanguera
selam,

ozel bir isim oldugu icin katilamadim ben, ama loglari okudum. vakit ayirip anlattigin icin tesekkurler conan ;)

alper akcan "anhanguera"
0
sefalet
Nmap'in geliştirici ile yapılan bir söyleşi: http://www.securityfocus.com/columnists/384
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Küfürbaz Kiosk

redogre

Amman Doktor Canım Doktor

redogre

fazlamesai.net'e Soralım: Erdös Sayısını Hesaplayan Program Yazabilir Misiniz?

FZ

Macar matematikçi Paul Erdös gelmiş geçmiş en üretken matematikçilerdendir. Hayatı boyunca yaklaşık 1500 makale yazmış olan Erdös, bu makalelerin çoğunu başka matematikçilerle birlikte yazmıştı. Erdös'ü onurlandırmak amacı ile ortaya atılmış Erdös sayısı diğer matematikçilerle Erdös arasındaki işbirliği mesafesini gösterecek şekilde tanımlanır.

Paul Erdös'ün Erdös sayısı sıfırdır. Başka bir matematikçinin (bu kişiye M diyelim) Erdös sayısı ise şöyle hesaplanır: M'nin birlikte makale yazdığı matematikçilerin Erdös sayılarından minimum olanını al ve buna 1 ekle. Çıkan sayı M'nin Erdös sayısıdır. Yani Erdös ile bir makale yazdı iseniz Erdös sayınız 1, Erdös ile doğrudan makale yazmayıp onunla yazmış biri ile makale yazdı iseniz Erdös sayınız 2, ... şeklinde gider.

Gelelim soruya:

Z Magazine Kapanmamak İçin Bağış Toplamaya Başladı

FZ

Noam Chomsky, Howard Zinn, Edward S. Herman, Robert Fisk gibi isimlerin de düzenli olarak katkıda bulunduğu ve yaklaşık 20 yıldır çıkan Z Magazine hayatına devam edebilmek için bağış toplamaya başladı.

WOW

redogre