Internet`in Gücü: Beyaz Gölge Geri Geldi!

0
sundance
Bir dönemin efsanevi dizisi, bu ülkede 1970-1975 arası nesilden baskete heves eden hemen herkesin ilham kaynağı, Türk Basketboluna katkısı Gençlik ve Spor Bakanlığı`nın bir kaç katı olan (en az :) Beyaz Gölge; basketbol üzerine en kapsamlı Türkçe içerik sağlayan batug.com`un kampanyası sayesinde bir kez daha TRT ekranlarında.

Bir müddettir bu konudaki kampanyayı ısrarla devam ettiren www.batug.com`cular, şimdi de dizinin hafta içi sabah 9:15`ten biraz daha iyi bir saate kayırılması için bir kampanya başlatmışlar. İşte gerçek Internet...

Görüşler

0
anonim
beyaz golge aslında basketbol denen bu surrealıst oyunu sevdırmek işlevinden cok bı lısede basket oynayan bı avuc gencın yedıklerı nanelerı annattıından mutevellıt ele alınmalıdır.Bı bolumunde coolıdge(kuuliç) hatunuyla kavga eder bu esnada takımdakı kısa sıpalardan bırı kıza ıs koyar ve ısı pısırırler.Meger kısa sıpa(ks) belsogukluu olmus daa onceden ve kıza bulastırmıs bılmeden.Kulıc hatunla barısıncada belsogukluu yerınde duramamıs zaten kuul olan içimize atlamıııışş.Ks koçun saglık dersınde annattıı belırtılerı kendının de belırttıgını cakıyo ve durumu sıp dıye annıyo.Beldeki sookluk kıza,kuliçle barışıncada kutlama sırasında herhalde kuuuliçe.Sora noluyo kuuliç durumu çakmasın diye alıyo onu bi fahişe arıyolar ısmarlıcam diyo(ooha)ve bulamıyolar koskoca kentte.Kuliçin hasta olduunu kuuliç bilmiyo fahişeden kaptın dicek kısa sıpa kendini kurtaracak hesapla.Sora herşey ortaya çıkıyo ve kuuliç ks yi affediyo(arkadaşlık işte buna denir boynuzu arkadaşın takarsa sorun yok demekki basketbol takımlarında diyo seyredenler ve basketten direk soguyo bizim vatan evlatları .:))Yani demem oki doru düzgün basket topu bile görünmeyen bi dizi.(antreman sonrası veya öncesi görüntüler var, action zamanları yok basket sevdirmek için zorlu kısmı atlamıslar sadece geyikleri çekmişler, heves edip antremana başlayan yurdum basketçileri tez vakitte bu spor dalından soğumuş diziyi seyrederek spor yaptıını düşünüp içini ferahlatmışlardır)Bu başarılı bi dizidir ama televizyonculuk açısından.Fakat allahtan dizi karakterlerini ideal seçmeyen akıllı elemanlar bugünlerde avrupa şampiyonasında çemberi tutturmaya çalışıyolar.Seçenler ise dizinin yeniden başlamasını kutluyolar.Sürçü lisan ettiysek affola.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Milyonluk web sayfasının son numarası!

sundance

Daha önce haber yaptığımız MillionDollarHomepage.com'da finale yaklaşıldıkça heyecan artıyor.

26 Ekimden bu yana $504,000'lık satış yapan MillionDollarHomepage.com son bin pixeli de ebay üzerinden $1 fiyatla satışa çıkartmış. 151 kişi teklif vermiş durumda ve şu anki fiyat $38,200. Bir sonraki aşama da bence domain ismini satmak olur herhalde :)

Ekonomik olarak en güçlü 100 ülke/şirket

sundance

2000'de yayınlanan bu rapora göre Dünya'nın en büyük 100 ekonomik gücünün 51'i çok uluslu şirketler.

Her ne kadar raporun yeni halini bulamamış olsak da, bizim için ilginç olanı 22 ve 23 numaralar. Kırmızı çizgi bizden başlıyor.

Dosyalar, kaynak kodları yetmez... İşlem gücümüzüde paylaşalım

tongucyumruk

Bu fikir daha önce başkasının aklına geldi mi veya uygulanıyormu bilmiyorum ama dün aklımda belirdi ve bana oldukça çekici geldi doğrusu. Tabii az sonra anlatacaklarımı yapmaya benim teknik bilgim yetmeyeceğinden FM ile de paylaşmak istedim.

İnternetin ortaya çıkışından beri insanlar sürekli birşeyleri paylaşma eğilimi içindeydiler. Önceleri bu sadece düz metinden oluşan bilgiydi (kaynak kodu, şarkı sözü, bilimsel araştırma sonuçları vs). Daha sonra sıkıştırma algoritmaları gelişip bant genişlikleri arttıkça insanlar önce resimleri daha sonraları ise önce müziği ve videolarını paylaşmaya başladılar. Ve bence şimdi bunu sadece veri paylaşımının ötesine geçirmenin vakti geldi...

Miranda Icq için ilk skin plugini çıktı

robin

Bir çoğunuzun severek kullandığına emin olduğum küçük ve hızlı, $ahsen "cep herkülü client ;)" diye de tabir ettiğim open source icq clienti Miranda Icq için ilk skin plugini "Lizard" çıktı. Beraberinde örnek bir skinle gelen plugin Miranda'yı daha da güzel gösterecek, hem de malum diğer client gibi kaynaklarınızı yiyip bitirmeden. :)
Plugin $u adresten çekilebilir:
http://sweb.cz/steelspace/files/Lizard.zip

Droplets > Internet uygulamalarının geleceği

omniheurist

HTML tabanlı internet uygulamalarının programcıya ve kullanıcıya getirdiği birçok zorluklar ve kısıtlar vardır. Request-Response modelinden kaynaklanan tek taraflı update kısıtı, dinamik ve esnek olmayan arayüz, bantgenişliğinin çok verimsiz kullanılması, aynı bilginin tekrar tekrar iletilmek zorunda olması ve farklı programlama pratikleri vb...