#fazlamesai@freenode artık SECURE

0
sundance
2002'den beri önemli bir buluşma noktası olan, son zamanlarda eski canlılığını tekrar kazanmaya başlayan, Freenode üzerindeki IRC kanalımız #fazlamesai bu günden itibaren SECURE modda çalışacak.

Yani Freenode IRC Sunucusu'na ismini kaydettirip, daha sonra da parolaları ile kendilerini doğrulamamış kullanıcılar kanala alınmayacak.

Not: Dün akşam aralarında #gentoo, #perl, #rubyonrails'in de olduğu yüzlerce kanala bot sokup #fazlamesai diye bağırttırılması bizi bu önlemi almaya itti. Conan kardeşimize bu konudaki hassasiyeti ve çabaları için FM camiası adına ayrıca teşekkür ederiz.

Görüşler

0
darkhunter
Bi de prime time da (Türkiye için iş saatleri : 9:00-17:00) kanalda op olsa...
0
sundance
Bak ne yazıyor sayfanın başlığında? İşe gitsem de IRC'e girsem yazıyor mu? yazmıyo. Neymiş ? Eve gitsem de bilgisayarl uğraşsammış. Yani prime time yine her zamanki bildiğiniz prime time, bütün televizyon sektörü birden yanılıyor olamaz di mi?

Şaka bir yana, FM irc adminleri gerçekten ciddi bir özveri gösteriyorlar ve ellerinden geleni de yapıyorlar. Özveri burada anahtar kelime, bazı şeyleri anlayışla karşılamak, insanların bir hayatları (ve hatta işleri) olduğunu unutmamak adına önemli.

Açtınız kanalı başında nöbet tutun işiniz ne dışında bir öneri varsa seve seve dinleriz ;)
0
_paco_
cimlere basma conan cimleri eziyorsun
********************************

Editör notu: Fazlamesai.net üyelerine hakaret içeren yorumun tekrarı halinde bu kullanıcının sisteme girişi engellenecektir. Bilginize.
0
conan
cinsel secimleri o kadar uzaktan nasil sezdin bilemiyorum :|
0
experience
ahahahah :)
recep ivedik rullaz
0
conan
Evet, zaman sizin zamaniniz, devir sizin devriniz. Magandalik trend. Turkiye sizin ellerinizde. Devir Polat Alemdar'larin, devir cigeri bes para etmeyen insanlarin devri. Haklisiniz. Katilleri ayakta alkislayanlarin, uckagitcilarin, suikastcilarin devri bu devir artik. Hayatiniza bu sekilde devam etmenizi tavsiye ederim. Cunku Turkiye senin ve senin gibilerle gurur duyuyor paco ve experience.
0
zekeriya_akyildiz
Sanırım fazlamesai kulanıcı olarak "Homo Genus" larıda alıyor; Bence "Homo Saphiens" öncesi insanlar kullanıcı olarak kayıt ettirilmemmeli siteye. Sabah sabah görünce bu iğrenç yorumu miğdem kalktı, tiksindim.
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolution
0
FreeMind
Merhabalar, Bence çok önemli bi karar,aklıma şu geliyor davet veya referans sistemiyle kanala girme gibi... İgnore konusunda hassas olursak ii olur derim kendimden söyleyim basit bi olay... #fazlamesai kanalında gazete tartışması vardı bende dogal olarak fikrimi söyledim ama adamın biri ignore kararı istedi ve kendisinin yönetici oldugu kanala girdim beni bannladı...Alındım o kadar...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

#fazlamesai IRC semineri: nmap ve hping ile ağ haritacılığı

conan

18 Mart 2006 Cumartesi Türkiye saati ile 22:00'de irc.freenode.org IRC sunucusundaki #fazlamesai kanalinda nmap ve hping'in kullanımı ve bu araçlarla nasıl ağ haritalandırılması yapılabileceğini anlatan bir seminer verecegim. İlgilenenleri beklerim.

Gereksinimler:
Bilgi: Temel ağ bilgisi, temel işletim sistemi bilgisi.
Seviye: Orta/ileri

IRC`de online röportaj: Mustafa Karakaplan

sundance

Dün beni çok şaşırtan bir şey öğrendim. Malatya İnönü Üniversitesi`nde hayra alamet olmayan şeyler oluyormuş! :)

Bir kere, Üniversite`nin sahip olduğu yaklaşık 500 bilgisayarın %100`ü Linux işletim sistemi yüklüymüş (499 Redhat 1 Debian galiba :)Dahası 1Mbit`lik hatlarını 34Mbit`e çıkartmışlar

O zaman dedim kendi kendime bu müslüman mahallesinde salyangoz tüketen kendini bilmezleri BSA`a ihbar etmeden önce, bir konuşalım, edelim bakalım dertleri neymiş :))))
Bu akşam Türkiye saati ile 22:00'da irc.freenode.net serverında #fazlamesai kanalında İnönü Üniversitesi öğretim üyelerinden Mustafa KARAKAPLAN ile, GNU/Linux, Türkiye, Üniversite, ve benzer konularda bir sohbet yapacağız. Hepimiz davetliyiz..

Z Magazine Kapanmamak İçin Bağış Toplamaya Başladı

FZ

Noam Chomsky, Howard Zinn, Edward S. Herman, Robert Fisk gibi isimlerin de düzenli olarak katkıda bulunduğu ve yaklaşık 20 yıldır çıkan Z Magazine hayatına devam edebilmek için bağış toplamaya başladı.

irc.ttnet.net.tr #fazlamesai

sundance

IRC, belki de Internet'in en yararlı protokollerinden biri, ama kullanmasını bilene...

Bundan yaklaşık bir dört beş yıl önce IRC`de bayağı bir dolaşmış, file serverlarda filan uykusuz geceler geçirmiştim. Ama zamanla bu ilgi söndü, zaten ortalarda birbirini ayartmak için cirit atanlar dışında pek fazla kimse yoktu, bıraktım IRC ortamını.
Şimdilerde ise teknik bir problemim olduğunda, birilerine bir şeyler danışmam gerektiğinde ilk başvurduğum ortamlardan biri IRC, çünkü...

Dilbiligisi

redogre