17 Yaşındaki Türk Bill Gates'i Hüseyin

0
aragorntheelessar
Arkadaşlarının "Türk Gates" diye çağırdığı 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Hüseyin Genç, yazılım devi Microsof′un tek sistem mühendisi oldu. İşte başarının öyküsü.
17 yaşındaki Türk gencinin başarısı arkadaşlarının gururu oldu. Üsküdar Cumhuriyet Lisesi son sınıf öğrencisi Hüseyin Genç bilgisayar devi Microsoft'un kalbine giden yolu açmayı başardı.

Dünyanın en zengin adamı Bill Gates'in sahibi olduğu dev yazılım firması Microsoft'un bayrağı altında küçük bir Türk'ün ismi parlıyor..

Çocukluğundan beri elektroniğe merak sardığını söyleyen 17 yaşındaki Hüseyin Genç Microsft'a girmeyi kafasına koydu. Eğitim için yaşı tutmayan Genç mücadeleden pes etmedi.

Hüseyin önce yaş engelini ardından da sınavları aştı ve Microsoft'un mühendisi olmayı başardı. Microsoft'un Türkiye'deki en genç sistem mühendisi olan Hüseyin Genç'in hedefi öncelikle okulu bitirmek ve ardından önce İngiltere, ardından Amerika'ya gitmek.

Genç'in bugünlerde ise hiç arkadaşlarının ilginç isteklerinden boş vakti yok. Şifreleri çözmek gibi...

Kaynak: http://www.byte.com.tr/haberler/?Gorev=HaberAyrinti&Haber=55

Editörün Notu: Hep ciddi haberler yayınlayacağız, yılbaşına girerken biraz da eğlenelim :)

Görüşler

0
mow
nedir ki bu ? m$ sertifikasımı almış yoksa işe mi başlamış microsoftta ? byte.com.tr de haber kaynağı olarak " haber7" yazıyor, direk asparagas olduğu belli ama haberin neden haber olduğu belli değil :)
0
boreas
Benim anlamadığım internette sadece haber var, hiç yazdığı bir programa rastlamadım yada sorduğu bir soruya
0
postane
hayır, anlamadığım; şifre çözmekle bill gates olunmuyor. her ne kadar bill gates hakkında yazılınlar hep kulaktan doğma bilgiler olsa da bence bill gates'in ticari başarısı çok daha fazla. kendisinin hayat hikayesini okursanız (ki mutlaka okuyanlar vardır) zamanında bir işi almak için yaptığı uğraşlar, ticari zekası onu bugünlere getirmiştir.

yani microsoft sertifikası almakla (yani sistem mühendisi) olmakla bence çok fazla bir yetenek kazanmıyorsunuz. en genc türk olmuş olabilir ama dünya üzerinde o yaşta hüseyin'i cebinden çıkaracak çok daha fazla "bill gates" adayı vardır.

byte'ın yaptığı bence şişirme bir haber olmuş...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Microsoft mühendis alımı için Türkiye'ye geliyor

huseyin

Microsoft Amerika'da Washington, Redmond'daki merkezinde temel ürünlerinin gelişiminde çalışmak için yazılım mühendisi ve testçi alacakmış. Ağustos -Eylül ayında görüşmek için Türkiye'ye gelecekler.

Birçok açık pozisyon olduğunu ve başvuranların birbirleriyle değil kendileriyle yarışacaklarından ahsediyorlar. Üniversitede okuyan bilgisayar bölümü öğrencileri ile bildiğiniz zeki kişilere yollar mısınız demişler. Sloganları da: NE YAPARSANIZ, MICROSOFT'TA YAPIN!

İlgilenenler, haberin devamındaki e-postayı okuyabilirler. Kahrolsun mikisoft, bak adamlar batıyo şirketi kurtaracak adam arıyo, Linux rules, diyen var mı bilmiyorum ama bilgisayarcılar için gayet mantıklı ve iyi bir fırsat gibi gözüküyor.

ARTIK GÜVENDEYİZ

anonim

Kim demiş bill amcanın espri anlayışı yok diye ! Hakkında her şeyi söyleyebilirsiniz ama şaka yapmayı bilmiyor diyemezsiniz ! micros~1 un sitesinde aşağıdaki başlığı görünce gülme krizi geçiriyordum :) " Herkese Microsoft'tan 'Güvende misiniz?' CD'si! Güvenli olanı seçin, şirketinizi güvenceye alın. CD talep formumuzu doldurun, "Güvende misiniz" CD'nizi adresinize gönderelim! TIKLAYIN! " Bu sitede çok daha fazlası var hepsini burda anlatamıyacağım ama şu ironik ilanı mutlaka yazmam lazım. " Hem Microsoft'un Stratejik Teknoloji Koruma Programı'nın bir parçası olarak, hem de genel güvenlik ile ilgili yanlış yapılandırmaların teşhis edilmesinde gelişmiş bir yöntem isteyen müşterilere yanıt olarak, Microsoft'un geliştirdiği Microsoft Temel Güvenlik Çözümleyicisi (MBSA) 1.0, grafik görünümlü ve komut satırı özellikli arabirimi ile, Windows sistemlerini yerel olarak veya uzaktan inceleyebilmektedir." Zaten bizim de güvenlik için tek eksiğimiz micros~1 un bilgisayrımızı uzaktan incelemesi kalmıştı. ARTIK GÜVENDEYİZ.

Gizli şifre şoku

pulsar

ABD gizli servisinin, Microsoft yazılımlarındaki ana şifreyi kullanarak Alman ordusunun gizli belgelerini tek tek ele geçirdiği ileri sürüldü...

M$ Linux Kasım 2003´te Geliyor

yuxel

Dün google'da yaptığım arama da www.mslinux.org adresini gördüğümde iki üç aydır gündemde olan M$-Linux birleşmesinin gerçekleşmesinin artık resmileştiğini gördüm. Kasım 2003 gibi piyasaya sürülmesi planlanan M$Linux 249.99$ gibi bir fiyatla satılacak. My Home ve My Configuration gibi yeniliklerle geleceği söylenen yeni dağıtımda Explorer'ın bi anlamda Linux versiyonu olduğunu düşündüğüm Xplorer ve yeni bi swap anlayışı olan intelliswap gibi yenilikler bulunacakmış. Apt-get benzeri bir paket yönetimi kullanacak olan M$Linux'un nereye kadar gideceği tartışılır (Bkz:Lindows) Yalnız şu açık ki Windows karşısındaki buzdağının ne kadar büyüdüğünün farkında .. MS'in linux çekirdeğini bu kadar serbest kullanabilmesi belki de linux felsefesini değiştirecek. Belki de linux GNU-GPL den uzaklaşmaya başlayacak.

Kaynak : www.mslinux.org

Editörün Yorumu: Çok eğlenceli, o yüzden bozmayayım dedim :)

Daha iyi bir Windows için ...

yuxel

Microsoft, GNU/Linux kullanıcılarına, neden GNU/linux'u seçtikleri ve MS Windows'da neler görmek istediklerini öğrenmek için ev kullanıcıları ve kurumsal kullanıcılar için iki ayrı anket hazırlamış. Ev kullanıcıları için olan anketteki 15. soruda her ne kadar "possible" demişse de en üst satırlara "open your source" yazmayı ihmal etmedim ;)