mehmeterten

mehmeterten


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Java Tekeline Hazır Mısınız? ( 12)

Aynı ağızdan çıkmalarına gerek bile yok. Satılanlar ile satın alanlar o kadar meşhur ve göz önündeler ve de böyle olaylar o kadar beklenir oldu ki arkadaşlar haberi "duble" geçmeye karar vermiş. :)

Açık Akademi'den Ajax kitabı: Sağlamlığı Kanıtlanmış Tekniklerle Web 2.0 AJAX ( 2)

AJAX kitabını okumadım ancak Açık Akademiden yayınlanan diğer kitapların çevirilerinin son derece kaliteli olduğunu söyleyebilirim.kitapların hem ingilizce hemde türkçesi var ve arada fark yok denebilir(fark derken çeviriden kaynaklanan anlam değişimlerini kastettim)

2001'de piyasaya sürülen bir yazılım(!!!) ( 5)

hem bu arada neden 2001'de ona anlam veremedim. yani 2001de alakalı yazılımlar veya özgür yazılım dünyası dahilinde önemli bi olayda aklıma gelmedi. rasgele bulmuşlar herhalde :)...

Google'dan Dev Adım: Google TiSP ( 12)

Google şaka diye yapmış ama türk telekom bu gidişle bize gerçeğini yaptıracak

Xbox 360'a Ubuntu ( 3)

vay canına gerçekten mi? adamlar resmen merak ve araştırmacı ruh vs. olaylarını kanunla yasaklamışlar.(bende reverse olaylarıyla ilgili olduğumdan dolayı kınadım doğrusu) işin aslı ülkemizde bunun kanunlarla serbest olduğu belirtildiği içinde gurur duydum. hehe

Xbox 360'a Ubuntu ( 3)

Yasal olmamak derken??? (bir flame dalgası başlatmak istemem ama) Aldığımız bir üründe artık fiziksel olarak da mı istediğimizi yapamıyor muşuz?[Yakında findoz cdlerine zarar vermeyide yasaklamaya çalışırlar(işte ürünün saygımlığına yapılmış zerzevatlar vs.den dolay...)] Yani bu gibi durumlarda ürünün garanti kapsamı dışında kalmasını anlarımda yasadışılığı absürd geldi doğrusu.

Bilişim TV ( 2)

daha en başından :-)))))

YouTube'e Sansür! ( 59)

düzeltme: pek çok kurumdan bilimsel video içeriyor olacaktı.kusura bakmayın (gözlükleri takmayınca böyle oluyor.)

YouTube'e Sansür! ( 59)

Site tamamen sansürlendiğine göre artık yorumlarımızı yazabiliriz:
sansürlenen sitelerin içerik sistemleri ile ilgili bilinçsizlik zaten ilk sansürlenen büyük sitelerden megaupload.com'un yasaklanmasıyla ortaya çıktı diye düşünoyrum. youtube siteside bir böyle video içeriyor ancak MIT'den dersler yada pekçok kurumdan yüzlerce video içeriyor. artık hakim konuyla ilgili bilinçsiz olabilir ama bu kadarıda artık bilirkişinin bilinçsizliği ve kendini bilmezliğidir diye düşünüyorum. bence internetin yurtdışı çıkışını tamamen kapatsınlar böylece bantgenişliğinide artırmalarına gerek kalmaz herkes rahat eder; bu hızlada zaten millet aya gider biz yaya.

Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2007 - Haberler ( 7)

LKD'nin Ankara'da yapılan şenliğinde seminerler kameraya alınıyor, tabi bu bilgi üniversitesindeki Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri'ndede yapılsa güzel olur bence.

Fransa'da Liselilere Özgür Yazılımlı USB Bellek ( 4)

Fransa'daki OSlar Microsoft OS olabilir ama toplamda ayrılan bütçelere bakarsanız Microsoft OSların Türkiye gibi ülkelerde sırf lisans maliyetinin ne kadar büyük bir yük getirdiğini görebilirsiniz. Her nekadar biz Linux'u paranın satın alamayacağı şeyler için kullanıyo olsakda aynı işi hiçbir lisans maliyeti olmayan bir OSla halletmek varken bu kadar para dökmek anlamsız.

IBM'den Java 6 için en hızlı YGS(SDK) ( 2)

aslını sorarsan bende aynı fikirdeyim. üstelik bu sdkyı denemiş birisi olarak. bu arada benchmark sonuçları benden değil sonuçta haber sadece

Astala Vista 2 ( 14)

Amannnn dikkat, lütfen buda bir belgeler.org vakasına dönüşmesin ;-). H harfi unutulmuş diyen arkadaşın kastettiği konu Robert Storey'in iki yazısında geçen "Hasta la vista windowz" olabilir... Devamı: Robert Storey'in 1. Yazısı:
<a href=http://distrowatch.com/dwres.php?resource=review-winxp<\\a>