KiPSOFT_

KiPSOFT_


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Micros~1 yok olma tarihi ( 6)

2017 ye geldik hala mouse kullanıyoruz :)

Firefox binlerce sekme içerisinde bile çok akıcı ( 2)

Nightly 56'yı denedim gerçekten site açılış süresi gayet hızlı tek sorun bazı google fontlarda render sorunu yaşıyor.

Güle güle Unity, tekrar hoşgeldin Gnome ( 4)

Tabi ki de Wayland'ta önemli bir proje fakat bildiğiniz gibi açık kaynak olmayan driverlarda sorunlar mevcut bu sebeple arkasında güçlü bir şirket olması belki bu driver sorununu çözer diye ümit etmiştim.

Güle güle Unity, tekrar hoşgeldin Gnome ( 4)

MiR vardı ne olacak ona. Yazık oldu. X11'den kurtuluyorduk.

Türkiye'nin StackOverflow'u Açıldı ( 17)

Sonuçta gösterdiğiniz link bir proje ve bana göre sıradan bir siteden daha farklı bir içeriğe sahip fakat bu site hiç farklı değil aksine daha önce bir çok benzeri Türkiye de yapılmış bir konsept.

Türkiye'nin StackOverflow'u Açıldı ( 17)

Baktım da bu sitenin genel anlamda bir farkı yok. Genel anlamda bir farkı yoksa neden fazlamesai reklam kategorisine giren bir haber yayınlıyor ?

Oracle Sun Microsystems'i Satın Aldı ( 31)

oracle daha çoğu sql standardını desteklemekten kaçınırken mysql'i ayakta tutacağını düşünmek bana biraz hayalperestlik geliyor umarım yanılırım.

Oracle Sun Microsystems'i Satın Aldı ( 31)

önce orcale inno db, sonra mysql'e firebird'ten destek , sonra sun mysql'i aldı ve şimdi de oracle sun'ı sanırım mysql, java, netbeans, solaris, openoffice gibi birçok uygulama ya çöpe atılacak ya da microsoft'a özgür yazılım olarak rakip olmaya devam edecek. oracle'ın firma karakteristiğine bakarsak pek özgür özgür devam edecekleri kanısında değilim. keşke ibm alsaydı da biraz güçlü bir nefes alsaydık. tekelleşme tam gaz devam edecek gibi bir his kaplıyor içimi.

fazlamesai'ye soralım: Site'de yenilik istiyor musunuz? ( 41)

kesinlikle sitenin tasarımı ve iç yapıyla ilgili çalışacak ve konuları düzenleyecek bir moderasyon ekibi lazım. benim fikrimce haber mantığının yanına tartışılabilecek bir bölüm veya önceki yazılarda belirtildiği gibi bir proje geliştirme kısmı olmalı bu kadar bilişim meraklısı insan bir araya gelerek illa ki linux için veya windows için çok yararlı araçlar çıkarabilirler.

Qooxdoo JavaScript / AJAX Framework İle Merhaba Dünya'dan Biraz Öteye ( 3)

Bence Qooxdoo geliştirilmiş en sağlam Frameworklerden biri ve JavaScript'e güç katıyor ayrı yeten Delphi For Php 'ye verdiği destekle Php içinde güzel şeyler gelişmesine yardımcı oluyor.

Yazı için teşekkürler.

MySQL @ İstanbul Bilgi Üniversitesi ( 9)

Kusura bakmayın yanlış yazım için evet Falcon

Ne olup ne olduğuna
http://forge.mysql.com/wiki/Falcon

buradan bakabilirsiniz.

Burdada jim starkey'in 2006 konferasından falconla ilgili bir videosu mevcut;

http://mysqlboston.pentacorp.net/movies/BostonMySQLMeetupJuly2006.mov

Jim Starkey yeni motorun kesinlikle bir Firebird olmadığını ve 420gb verilerle yüklü bir sistemde sadece %30 cpu kullandığını söylemekte.

Alpha'sını çıkarmışlardı sanırım bundan sonra ne olacağı göreceğiz bakalım.

MySQL @ İstanbul Bilgi Üniversitesi ( 9)

PostgreSQL , SQLite ve Firebird gibi sağlam alternatifler olmasına rağmen yazılan o kadar çok built-in fonksiyona yazık olacak!

MySQL @ İstanbul Bilgi Üniversitesi ( 9)

Sun'ın ve Oracle'ın yakınlaşmaları Oracle'ın InnoDB yi alarak MySQL 'in kalbini sökmesi ve ardından Sun'ın MySQL 'i alması ne kadar açık kaynak'a destek veren bir görüntü çizsede Sun. Oracle'ın ve Sun'ın internet dünyasını ve benim gibi masaüstü proje kullanan kişileri sırtından vuracakmış gibi bir his vuku buluduruyor bende. Tamda MySQL 6.0 ile Phantom sistemine geçmeye hazırlanırken 4.1. den beri yaptığı şahane atılımlara balta vuracak gibi geliyor. Hatta başladı bile 2 hafta önce çıkacak olduğunu bildiğim 5.1 hala Release olmadı bile ki MySQL hiçbir RC sürümünü bu kadar uzun tutmadı.

Coretal CMS Videoları ( 19)

Lisp üzerine geliştirdiğiniz bu server ve içerik yönetim sistemi projeleri ilgi çekici sadece içerik yönetim sistemi ilgimi çekse bile sitenizin ve kullanıcı video'sunun türkçe sürümünü bulamamak üzücü.

Çalışmalarınızda başarılar.