eof

eof


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Ruby ve Rails Dünyasından ( 7)

Sunucuları Amerika'da. Yurtdışında zaten seçenek bakımından problem yok. İlk tercihim TextDrive bu durumda. Türkiye internet omurgası üzerinde Rails hosting hâlâ yok.

Lisp Programcıları İçin Python Kılavuzu ( 16)

Şanslıymışsınız demek ki. mod_python'un stabillik konusunda kötü bir şöhreti var. Firma ismi verebilir misin? Biz de faydalanalım.

Lisp Programcıları İçin Python Kılavuzu ( 16)

Olur tabii ki. Rails desteğini geçtim ruby dilinin adını ilk defa benden duyan ciddi hosting firması teknik destek elemanları ile karşılaştım. Yakın gelecekte rails ile geliştirme yapmak sadece rüyalarımızı süsleyebilir. Yurtdışında bu işi hesaplı ve hakkıyla yapan Textdrive uygun bir seçenek olabilir.

Çoğu Türkiye merkezli hosting firması python desteği sunduğunu belirtiyor. Kullanan varsa buraya izlenimlerini yazabilir mi?

Pardus 1.0 Yol Haritası ( 65)

Misal; ulu Windows yazılımına "Pencereler" diyen kaç tanıdığınız var? Benim hiç yok.

Pardus 1.0 Yol Haritası ( 65)

Hastalık değil efendim "Subversion" yazılımın adı oluyor.

ADSL Hızlanıyor ( 34)

Resmi kullanım miktarınız ttnet adsl kota sayfasında yayınlanan o ayın toplam indirme miktarıdır. Faturalandırma bu miktar üzerinden yapılıyor. Kotanızı sürekli kontrol atında tutmak istiyorsanız firefox için minimeter eklentisini kullanabilirsiniz. Belirttiğiniz kadar olmasa da çalışmadığı oluyor ama bana yeterli geldi.

Google Reader ( 12)

Ne yapmaya mı çalışıyorlar? Yanıt basit: Daha fazla pazar payı, daha fazla kâr. Bahsettiğiniz kurumların birer ticari şirket olduğunu unutmayalım. Zarar göreceğimizi de düşünmüyorum; rekabet çoğu zaman müşteriler (kullanıcılar) için olumlu sonuçlar doğurur.

BetterDesktop.org ( 3)

Better Desktop'tan bahsederken Tango Projesini es geçmek olmaz.

Ruby Nesnelerine Kalıcılığı Öğretmek ( 12)

Rails'de kalıcılık aracı olan ActiveRecord'u Rails olmadan da uygulamalarınızda kullabilirsiniz.

How To Use Active Record Outside Rails [wiki.rubyonrails.com]

Kubuntu ( 3)

Eski Slackware kullanicisi olarak biz yoneldik efendim sizleri de bekleriz :) Hos bir kullanim deneyimi yaratiyor.

fazlamesai.net'e soralım: İçerik Yönetim Sistemleri, Deneyimler, İzlenimler ( 28)

Belki biraz konu disi olacak ama; Turkiye icinde Ruby ve Rails destegi veren yada vermeye hevesli olabilecek hosting firmasi bilen var mi? Rails mukemmel bir framework fakat hazirlanan uygulamanin yurtici bir sunucuda calistiralamayacak olmasi hevesimi kursagimda birakiyor :( Son care -maliyetine ragmen- adanmis bir sunucuya sahip olmak.

Slackware 10.0 Çıktı ( 16)

Slackware denemediysen oturup aglamaya baslayabilirsin. Slackware 9.1 kullaniyorum temel paketlerde (xfree86, gtk2 vb.) turkce problemi mevcut degil. Bazi gaim gibi bazi paketlerde problemlerle karsilasabiliyorsun ama cok az. XFree86 ve konsol icin birkac ufak ayar yapmaniz gerekiyor kurulumdan sonra. Vector kullanmistim bir sure paket eksikligin problemleri yasadim. Cok bunaltti beni slack kurdum ve vectore bir daha donme geregi hissetmedim. Mutlaka deneyin derim.