World Cyber Games Türkiye Finalleri Sona Erdi

0
anonim
(hurriyetim.com) Önümüzdeki ay Güney Kore´de yapılacak olan Dünya finalleri öncesinde Türkiye´yi temsil edecek olan oyuncular, Maslak Princess Otel´de gerçekleşen turnuvada belirlendi. Geçen yılın şampiyonu Vendetta takımının üst üste iki kere yenilerek elenmesi herkes için sürpriz oldu.
Samsung sponsorluğunda düzenlenen ve Level tarafından organize edilen World Cyber Games Türkiye finalleri 8-12 Eylül tarihlerinde İstanbul`da gerçekleştirildi. Türkiye genelinden 300`den fazla oyuncunun katıldığı turnuvada 5 gün boyunca süren elemeler sonucunda 12 Ekim`de G. Kore`de yarışacak olan Türk Milli oyuncuları belirlendi.

30 finaliste sponsor firmaların ödüllerinin verildiği turnuva, Intel, Microsoft, Sennheiser gibi firmalar tarafından desteklendi.

Temmuz ayında başlayan World Cyber Games 2003 elemelerine 12 ilden 4000`e yakın oyuncu katıldı. Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan 320 oyuncu 5 gün süren Türkiye finalleri boyunca kıyasıya mücadele ettiler. 12-18 Ekim tarihlerinde G. Kore`nin Seoul kentinde gerçekleşecek olan dünya finallerinde Türkiye`yi temsil edecek olan ekip belirlendi. Counter Strike birincisi olan ve Mert Kabadayı, Ozan Arıcı, Cengiz Çelik, Tayfun Baydar ve Oğuz Tuğrul`dan oluşan VNC Takımı, Age Of Mytology birincisi Eren Memişoğlu, Unreal Tournament 2003 birincisi Serdar Demir ve ikincisi Emre Birinci, StarCraft birincisi Hazım Yalçın, WarCraft 3 birincisi Şafak Sağlam ve FIFA 2003 birincisi Fatih Ensari zorlu mücadelenin sonucunda kupaya ulaşan oyuncular oldular.

Counter Strike oyununda favori gösterilen Vendetta takımı aynı turda iki defa üst üste yenilerek turnuvaya veda etti. Diğer Ankara takımı VNC ise finalde DGTH`ı yenerek turnuva birincisi oldu. Turnuvaya iki oyunda katılan Serdar "Squee" Demir, hem Unreal Tournament birincisi hem de Warcraft 3 ikincisi olarak çeşitli ödüller kazandı. Geçen yılın Fifa şampiyonu Fatih Ensari ise yine birinci olarak ünvanını korudu.

Dereceye giren oyuncular, Samsung ve etkinlik sponsoru firmalardan ödüller kazandılar. Turnuvanın birincileri Samsung`dan monitor, Sennheiser kulaklık ve 1 yıllık AvaTürk aboneliği, ikinciler Samsung hard disk ve Microsoft`tan hediyeler, üçüncüler Samsung Combo (CD Writer ve DVD Rom) ile Microsoft`tan hediyeler kazandılar. Turnuvanın "En Değerli Oyuncusu" seçilen Timuçin Argıllı´ya ise Samsung yazıcı hediye edildi.

"Dünya bilgisayar oyunu olimpiyatları" olarak tanımlayabileceğimiz World Cyber Games etkinliği 2000 yılından beri G. Kore´de gerçekleştiriliyor. Bu yıl 57 ülkenin katıldığı turnuva da 600´den fazla oyuncu büyük ödül için yarışacak. Türkiye´nin ilk defa geçen yıl katıldığı turnuva önümüzdeki yıldan itibaren farklı ülkelerde düzenlenecek. 2004 yılında Amerika´nın California eyaleti WCG finallerine ev sahipliği yapacak.

İlgili Yazılar

Quake 4 GNU/Linux Sürümü

Ragnor

LinuX-gamers.net'te çıkan habere göre id software resmi olarak Quake serisin en son halkası olan Quake4'ün GNU/Linux için de çıkacağını duyurmuş.

İstanbul Hikayeleri: Bedava Türk Oyunu Projesi

anonim

Tamamlandığında internet üzerinden bedava olarak indirilebileceği söylenen İstanbul Hikayeleri oyunun resmi sitesine www.istanbul-hikayeleri.com adresinden ulaşabiliyorsunuz.

Oyunun konusu, 2B çizimleri ve müzikleri sağlam gibi görünse de tam notu proje tamamlandığında oyuncular verecek gibi görünüyor.

Go, go, go! Rock 'n Roll!

mos

Bir çok insanın gece gündüz kavramını kaybetmesine neden olan, 56K modemle online oyun oynamaya kasma sebebimiz, lag olmasın diye zamanın dosya paylaşım efsanesi Napster 'ı kapattığımız eşsiz strateji oyunu Starcraft 'ın, bir grup geliştirici tarafından GNU/Linux ortamına aktarılmaya çalışıldığını duydum.

Warcraft 3 için beta testerlar aranıyorrr!!!

gatotkacha

Sonunda beklenen an geliyor!
Blizzard sonunda Warcraft 3'ü piyasaya sunmaya hazırlanıyor.
Uzun zamandır sürmekte olan proje için Blizzard 5.000 beta tester arıyor.
Ayrıntılı bilgi için: www.blizzard.com/war3/

Editör'ün notu: Bu testerlar ABD ve Kanada kullanıcıları için sadece ;-(

Troubles of Middle Earth Multiplayer

raistlinthewiz

Kar yağıyor... Bugün ayın 19'u. Yarın Lord of The Rings, 2. film çıkıyor? Ee biz ne yapacağız? Yarını nasıl bekleyeceğiz? Beklemeyeceğiz! Konusu "Middle Earth" olan open source multiplayer oyunu oynayacağız! http://t-o-m-e.net/main.php?tome_current=1