Ubuntu Türkiye

0
sunriseright
Türkçe konuşanlar için bir grup ubuntu linux kullanıcısı http://ubuntu-tr.com sitesi ve freenode'daki #ubuntu.tr IRC kanalını faaliyete soktu.

Görüşler

0
anonim
başlıkta bir hata var
0
realist
IRC kanal giris mesajidir.
"[#ubuntu.tr] Kanal kurallari: Kufur, Taciz, Ellesmek, Onun bunun distrosuna laf atmak, UTF kullanmak, Geyik yapmamak, Soru sormamak, Konusmadan sagi solu kesmek, Kirmizida gecmek, For human begins kavramini kavrayamamak, Raptoid'e itaat etmemek, HapS'a hap kullaniyomusun gibi sacma sapan sorular sormak, CaWIss'a mooo demek, _paco_ yu isirmamak, kesinlikle yassahtir. Lutfen kurallara uyunuz, uymak istemiyorsaniz defolunuz.."

Gordugunuz gibi cok dikkatli ve temkinli olmak gerekiyor. Mesela Ubuntu kullaniyorsaniz ontanimli olarak %100 UTF8 kurulan sisteminizle girmeyiniz.

Mesajimda acik bicimde gorulebilen Breezy klavye problemi ile ilgili fikirleri yok sanirim. Olsa sitede gorurdum.
0
conan
ciddi bir kanala benziyor :) Sosyal mesajlari da var. kirmizi isik filan :)
0
sunriseright
"Mesajimda acik bicimde gorulebilen Breezy klavye problemi ile ilgili fikirleri yok sanirim. Olsa sitede gorurdum." Kendi yaşadığın problem için kendinin bi fikri yok, biz n yapalım herkes gibi 5 duyu organimizi kullaniyoruz. yaşadığın problem için forumda bir soru sorsaydin boş dönmezdin ayrıca herzaman öntanımlı ayarlarımı kullanıyorsun sistem UTF-8 olarak gelebilir ama bunu değiştirebilrisin inan bana değiştirebilirsin :) bu konu hakkındada fikir istemeni bekliyecez tabiki :)) server mesajına gelince buda bizim öntanımlı mesajımız ama değiştirdik :)))
0
realist

http://bugzilla.ubuntu.com/show_bug.cgi?id=17787
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Ubuntu 8.04 çıktı

coskung

Ubuntu'nun, ilk çıktığı günden bu yana süregelen altı ayda bir yeni sürüm duyurma özelliği devam ediyor. Her yıl Nisan ve Ekim aylarında yeni sürümü duyurulan Ubuntu'nun, yeni versiyonu 8.04 Hardy Heron çıktı.

Ubuntu Studio

parsifal

Ubuntu Studio'nun ilk sürümü yayınlandı. Ses, görüntü ve grafik yazılımlarının en iyilerini bünyesinde biraraya getirip profesyonellerin ve "gayretli" kullanıcıların beğenisine sunulmuş bu sürüm şu anda sadece Intel i-386 uyumlu.

Ultra taşınabilir dizüstüler için Ubuntu

sundance

Günümüzün en gözde trendi, palmdan büyük, laptoptan küçük sistemler. Başta Asus'un EEE PC'si olmak üzere, Acer Aspire One ve Samsung'un Q1 Ultra'sı bu alanda sivrilen örnekler.

Bu gelişmelerde şaşırtıcı olan belki de bu bilgisayarların işletim sistem seçimleri. Asus gibi bazıları Linux ile başlayıp daha sonra şirketin genel politikaları yüzünden olsa gerek "Better with Windows" mottosuyla devam etmekte, bazıları ise çeşitli Linux versiyonları denemekte.

Buradan yola çıkan Canonical ise Ubuntu ailesinin en yeni üyesi Netbook Remix'i bizle tanıştırdı.

Ubuntu Linux'un Yeni Sürümü Çıktı

vst

Ubuntu Linux'un yeni sürümü 5.10 "The Breezy Badger" duyuruldu. Aynı zamanda Kubuntu da piyasaya sürüldü.

Yenilikler arasında GNOME 2.12.1, Openoffice 2.0 Beta, PHP5 gibi son sürüm yazılımlar var.

Daha Gutsy Gibbon sürümünü görmeden...

anonim

Canonical Ltd, henüz Ubuntu'nun ekim ayında çıkaracağı sürümü (Ubuntu 7.10 - Gutsy Gibbon) yaymadan, bir sonraki sürümünün adı duyuruldu: Ubuntu 8.04 - Hardy Heron LTS