Ubuntu Türkiye

0
sunriseright
Türkçe konuşanlar için bir grup ubuntu linux kullanıcısı http://ubuntu-tr.com sitesi ve freenode'daki #ubuntu.tr IRC kanalını faaliyete soktu.

Görüşler

0
anonim
başlıkta bir hata var
0
realist
IRC kanal giris mesajidir.
"[#ubuntu.tr] Kanal kurallari: Kufur, Taciz, Ellesmek, Onun bunun distrosuna laf atmak, UTF kullanmak, Geyik yapmamak, Soru sormamak, Konusmadan sagi solu kesmek, Kirmizida gecmek, For human begins kavramini kavrayamamak, Raptoid'e itaat etmemek, HapS'a hap kullaniyomusun gibi sacma sapan sorular sormak, CaWIss'a mooo demek, _paco_ yu isirmamak, kesinlikle yassahtir. Lutfen kurallara uyunuz, uymak istemiyorsaniz defolunuz.."

Gordugunuz gibi cok dikkatli ve temkinli olmak gerekiyor. Mesela Ubuntu kullaniyorsaniz ontanimli olarak %100 UTF8 kurulan sisteminizle girmeyiniz.

Mesajimda acik bicimde gorulebilen Breezy klavye problemi ile ilgili fikirleri yok sanirim. Olsa sitede gorurdum.
0
conan
ciddi bir kanala benziyor :) Sosyal mesajlari da var. kirmizi isik filan :)
0
sunriseright
"Mesajimda acik bicimde gorulebilen Breezy klavye problemi ile ilgili fikirleri yok sanirim. Olsa sitede gorurdum." Kendi yaşadığın problem için kendinin bi fikri yok, biz n yapalım herkes gibi 5 duyu organimizi kullaniyoruz. yaşadığın problem için forumda bir soru sorsaydin boş dönmezdin ayrıca herzaman öntanımlı ayarlarımı kullanıyorsun sistem UTF-8 olarak gelebilir ama bunu değiştirebilrisin inan bana değiştirebilirsin :) bu konu hakkındada fikir istemeni bekliyecez tabiki :)) server mesajına gelince buda bizim öntanımlı mesajımız ama değiştirdik :)))
0
realist

http://bugzilla.ubuntu.com/show_bug.cgi?id=17787
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Daha Gutsy Gibbon sürümünü görmeden...

anonim

Canonical Ltd, henüz Ubuntu'nun ekim ayında çıkaracağı sürümü (Ubuntu 7.10 - Gutsy Gibbon) yaymadan, bir sonraki sürümünün adı duyuruldu: Ubuntu 8.04 - Hardy Heron LTS

Jaunty Jackalope Çıktı!

parsifal

Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope yayında!

Buradan indirebilirsiniz!

Ubuntu 6.06 - Dapper Drake Çıktı!

tongucyumruk

Bir Ubuntu sürümü için oldukça uzun sayılabilecek bir süredir beklenen Ubuntu Linux 6.06 "Dapper Drake" çıktı. Birçok önemli yenilik içeren bu sürümün en önemli özelliği ise masaüstünde 3, sunucularda ise 5 yıl gibi oldukça uzun sayılabilecek bir destek süresine sahip olması.

Ubuntu 6.10 Başlangıç Rehberi

tongucyumruk

Ubuntu kullanıcılarının sıkça karşılaştığı birçok sorunun çözümünün yer aldığı Ubuntu Guide'ın Türkçe çevirisi olan Ubuntu Rehberi yayına girdi. Apache kurulumundan Wacom Tablet ayarlarına birçok konuda soruya cevaplar içeren rehberin çevirisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri bölümü asistanlarından, Fazlamesai.net editörü H. Coşkun Gündüz tarafından sürdürülüyor.

Ubuntu Cep Klavuzu Hazır!

parsifal

Keir Thomas tarafından hazırlanan Ubuntu Cep Klavuzu'nun tam pdf sürümü yayında! İsteyenler basılmış halini sipariş edebilirler.