SUS Raporu

0
cayfer
Epeydir bu konuyu ihmal ettik.

SUS makinesini ne zaman kurduğumuzu hatırlamıyorum bile. (Konuyu yeni duyanlar için özet: Bilkent Üniversitesinde murat09 isimli öğrencimiz ve FM üyesinin desteği ile kurulan Win2000 sunucu; Win kullanıcıları hızlı, kolay güncelleştirme ve yama yapsınlar diye kurulmuştu.) 4-5 ay olmuştur herhalde...

Sistem o gün bugündür çalışıyor! Hiç sorun çıkarmadı. Bilginize sunarım. Micros~1 Win2000 falan ama vallahi çalışıyor. Tek kusuru kim ne zaman bu servisten güncelleme yapmış anlaması pek kolay değil. Aynı şekilde kullanıcı tarafında da ne zaman ne güncellenmiş anlaşılmıyor. Ama sonuçta güncelleniyor.

Görüşler

0
murat09
Abi hayırlı olsunda maalesef Bilkent Üniversitesinde öğrenci olamadım, paramız yetmedi (Aydın'da Bilkent vardı da biz mi okumadık netekim), ama üstteki yazıyı okuyunca sanki orada öğrenciymişim gibi algılanıyor. Ben Aydın Belediyesi'nde administrator'um. (http://www.aydin.bel.tr & http://aydin.homeftp.net)
Bu arada, Aydın Belediyesi'nde de sistem aynen sizin söylediğiniz -sorun çıkarmadan- biçimde çalışıyor. Yani sistem ne yapıyor kullanıcılara bilmiyoruz, inşallah iyi şeyler yapıyordur :-) Fakat şunu soracaktım, arada bir login olup (SUSAdmin ekranına) güncellemeleri ana makineye indirmeyi ihmal etmiyoruz, değil mi?
0
cayfer
çok özür dilerim yaaaaa... Murat'ları karıştırdım...

ihtiyarlık işte... kusura bakmayın ne olur.

0
murat09
Estağfurullah hocam, keşke bizimde sizin kadar emeğimiz geçse Türk Bilişimine'de, bizde zamanla karıştırsak..Saygılar, sevgiler.
0
elrond
Anlaşılmıyor olması çok normal çünkü bu özellik özellikle üründe bulunmuyor. Ürün tanıtımlarında bu hep vurgulanır; ve bu sebeple büyük networkler için uygun olmadığı söylenir.
Aksi taktirde kimse SMS satın almaz ;-)
0
DevranBasar
http://susreport.perot.nl/
İncelemeye değer... hem de özgür.
0
DevranBasar
http://susreport.perot.nl/
İncelemeye değer... hem de özgür.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Microsoft Kaderini Yeni İşletim Sistemine Bağladı

FZ

Yazılım Başmimarı Bill Gates´e göre, Microsoft, şirketin geleceğini MS Longhorn isimli yeni işletim sistemine bağlamış durumda. Londra´daki ``Future Microsoft Platform´´ etkinliğinde bağımsız yazılım geliştiricilerle konuşan Bill Gates, Microsoft´un yeni işletim sistemi için 6.8 milyar $ araştırma ve geliştirme bütçesi ayırdıklarını açıkladı.

Bill Gates, Longhorn işletim sisteminin .NET ve ortak web servisi standartları üzerine inşa edileceğini belirtti.

Kaynak: http://www.vnunet.com/News/1152439

Microsoft'un masa gibi bilgisayarı

anonim

Microsoft şirketi, sehpa şeklinde tasarladığı dokunma duyarlı ekranla çalışan yeni bilgisayarını basın mensuplarına tanıttı. Şirketin açıklamasında, ‘Surface’ın otel, restoran ve kumarhanelerde kullanılmak üzere tasarlandığı ve fiyatı 5-10 bin dolar olan ekranlı masanın kişisel kullanım için şu an çok pahalı olduğu belirtildi.

Kaynak: NTVMSNBC

Her açılışta hibernate!?!

sleytr

WinXP'nin benim makinemde normal açılışının 65, ve hibernatten dönmesinin 20 saniye sürdüğünü görünce bunun bir mucize olduğunu düşünmüş, televizyon gibi açılan bilgisayarlara biraz daha yaklaştığımızı sanmıştım. Ama önümde duranda bir micro$oft ürünüydü ve benim kullanımımla en fazla 2-3 günde bir mutlaka restart gerekirdi. Bu durumda hibernate benim için önemini yitiriyordu tabii...

Microsoft'tan Vista İçin Korsan Önlemleri

Guardian

Rss ile ulaştığım Slashdot.org'daki kısa haber içeriği sayesinde bulduğum washingtonpost.com'daki habere göre, Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi olarak adlandırdığı Vista işletim sistemi korsan kullanımlara karşı çeşitli önlemler içeriyormuş.

Belirtilen açıklamaya göre, işletim sistemi kurulduktan sonra ilk başta Vista'dan beklenen bazı özelliklere izin verilmeyecekmiş, dolayısıyla ilk kurulumda Vista'nın gelişen grafik ve diğer bazı özelliklerinden kullanıcı yararlanamayacakmış.

Bilgi'den Geçti Bill Hilf

sundance

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nün davetlisi olarak, MS'un Platform Teknolojileri Strateji Müdürü Bill Hilf bir seminer verdi. Bu seminerde konuşulanların bir kısmı gerçekten önemliydi. Seminer ve hakkındaki izlenimleri şöyle bir güzel toparlayabilmek için haftasonundan yararlandım. Umarım sizler için de bilgilendirici olur.