Simcity 4

0
conan
Yeni Simcity'miz hayırlı olsun. 4. sürümüyle yeniden doğan Simcity, web sitesinden gördüğüm kadarıyla büyük bir adım atarak simcitycilikte inanılmaz gelişmelere imza atmış :)
Aslında benim değinmek istediğim nokta oyunun kendisinden çok oyunun web sayfasında geliştiricilerinin ağzından yazılmış özellikleri. Örnegin yazılım mühendisi Alex Peck'in çok güzel bir trafik simulasyonu yazısı var. Yazı kesinlikle teknik bir simülasyon makalesi değil, ama benim oldukça ilgimi çekti.

Aynı şekilde kullanıcı arabirim tasarımı yapan Christian Stratton'ın da oyunun arabirimi hakkında ilginç bir yazısını buradan okuyabilirsiniz. Buna benzer birçok yazıyı ise sitenin About Simcity 4 kısmında bulabilirsiniz. (Cidden birçok yazı var :)

Oyunun web sitesi iki flash bi wallpaper şeklinde cilalanmış ve içerik açısından fakir bir site değil. Genelde oyun sitelerini güzel yapan şey oyunu oynayanların katılımıyla oluşturulan forum gibi interaktif alanlardır. Ama Maxis (ya da EA) bu sefer oyunun dizaynından, yazılımına kadar içeriden bilgiler hazırlayarak insanlara sunmuş. Bu, benim bildigim kadariyla ilk defa gerçekleşiyor. (iD gibi firmalari saymıyorum tabii ki)

Ne diyelim, darısı diğer oyun firmalarının başına :)

Görüşler

0
anonim
Yıllardan beri oynadığımız ilk versiyonunda kare seklınde evlerle saatlerce şehir kurmaya çalıştığımız, simcity2000 geldiğinde yuh bu kadarda olmaz deyip hayranlıkta baktığımız, sonra simcity3000 ile biraz sevinip ama eksikler var dediğimiz bu efsane oyunun eksiksiz ve gercekten muhtesem bir grafik detayı olan son versiyonu Simcity4 görüp sitesini yapmamak olmazdı, ve bizde çok kısa bir zamanda sitenin dizaynını bitirip siteyi açtık. Oyun daha çok yeni olduğu için içeriği gün geçtikçe sizinde yardımlarınızla artacak. Sitemize Gelin ve Forum bölümüne üye olun bu yeni simcity de konuşulacak çok şey var.

Http://www.sc4turkey.com

Sc4turkey Web Team
0
ozlem
tek istediğim diğer citylerle nasıl baglantı kurucagımı ogrenmek ve de yetistirdigim urunleri diger citylere satıp satamayacagımı anlamak lutfen yardımcı olun ayrıca yaptıgım fabrikalar bir sure sonra kapkara oluyor...
0
FZ
2005'in en eğlenceli FM yorumları listesindeki ilk aday belli oldu! :)

Evet, var mı SimCity uzmanı olan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Yılbaşı hediyeleri - I

sundance

Yılbaşında geek arkadaşlarınıza hediye almak istiyorsunuz fakat gerçekten farklı bir şey olsun niyetindesiniz. RC Mini arabalar mı? O geçen senenin hikayesiydi. Artık RC Mini Tank'lar

Hem de, değişik eğimlerde tırmanabilen, turreti dönen, hatta ateş edebilen tanklar. Ne demek istediğimi anlamak için videolara bir göz atın derim

Dağılın millet, her yaştan çocuklar için yeni bir deathmatch ortamı geliyor...

Karton Dünyasında Yeni Gelişmeler Var!

parsifal

Kızımın 8-9 ay önce arkadaşında gördüğü oyun konsolunu çok beğenip istemesiyle Nintendo Switch ile tanışma fırsatı bulmuş ama okuduğum pek çok yorumda genel olarak geleceğinin parlak olmadığını düşünerek mesafeli durmaya karar vermiştim.

Önümüzdeki günlerde, Switch, kara bulutları Labo ile dağıtmayı planlıyor. Labo, mukavvadan yapılmış aletlere, oyuncaklara, eşyalara can veriyor. İster...

FM Wars Beta 0.08

redogre

FazlaMesai bannerında artık ufak bir oyun oynayabileceksiniz. Şu anda daha Beta ama yakında skor tablosuyla ve diğer ekleriyle tam çalışır hale gelecek.

Görmek için FM teması seç bölümünden Oyun temasını seçmeniz yeterli, hem başlatmazsanız uslu uslu bekliyor sadece.

Battle Cruiser Remastered

sundance

Blizzard Starcraft'ın 20.yılında, Starcraft Remastered'ı yayınlayacağını duyurdu. 4K grafikler ve uyum sorunları giderilmiş halde çıkacak oyun heyecanla bekleniyor.

Bir anlamda e-spor dünyasını başlatan, hala Güney Kore'de 2 tv kanalında 24 saat yayını yapılan orjinal Starcraft'ı sevenler içinse başka bir güzel haber, orjinalin bedava olması.

Eski bir Starcraft'çı daha ne...

Tenebrae: Doom 3 algoritmaları ile çalışan Quake

conan

Charles Hollemeersch, Quake oyununu, şu anda geliştirilmekte olan Doom3 motorunda kullanılan bazı algoritmalarla yeniden yazmaya ve geliştirmeye koyulmuş. Projeye de Tenebrae adını vermiş. Oyunun sayfasında şu anda çalıştığı iddia edilen bir binary ve kaynak kodu mevcut. PIII600, 64 MB RAM, GeForce 2 MX, Quake1 (Shareware olanını da destekliyor!) ve water vissed maps gerekiyormuş (water vissed maps (wvs) nedir en ufak fikrim yok! Ama eğer wvs yoksa zaten o seçeneği konsolda "gl_watershaders 0" diyerek kapatabiliyormuşsunuz) Sayfada ayrıca oyun görüntüleri ve teknik dökümanlar da mevcut.

Ben ne yazık ki şu anda deneyemedim, çünkü işyeri bilgisayarımda çalışmayacağından eminim :) Eve gider gitmez ilk işim kurmak olacak :) Daha önce deneyenler olursa bir not düşsünler ;)