Simcity 4

0
conan
Yeni Simcity'miz hayırlı olsun. 4. sürümüyle yeniden doğan Simcity, web sitesinden gördüğüm kadarıyla büyük bir adım atarak simcitycilikte inanılmaz gelişmelere imza atmış :)
Aslında benim değinmek istediğim nokta oyunun kendisinden çok oyunun web sayfasında geliştiricilerinin ağzından yazılmış özellikleri. Örnegin yazılım mühendisi Alex Peck'in çok güzel bir trafik simulasyonu yazısı var. Yazı kesinlikle teknik bir simülasyon makalesi değil, ama benim oldukça ilgimi çekti.

Aynı şekilde kullanıcı arabirim tasarımı yapan Christian Stratton'ın da oyunun arabirimi hakkında ilginç bir yazısını buradan okuyabilirsiniz. Buna benzer birçok yazıyı ise sitenin About Simcity 4 kısmında bulabilirsiniz. (Cidden birçok yazı var :)

Oyunun web sitesi iki flash bi wallpaper şeklinde cilalanmış ve içerik açısından fakir bir site değil. Genelde oyun sitelerini güzel yapan şey oyunu oynayanların katılımıyla oluşturulan forum gibi interaktif alanlardır. Ama Maxis (ya da EA) bu sefer oyunun dizaynından, yazılımına kadar içeriden bilgiler hazırlayarak insanlara sunmuş. Bu, benim bildigim kadariyla ilk defa gerçekleşiyor. (iD gibi firmalari saymıyorum tabii ki)

Ne diyelim, darısı diğer oyun firmalarının başına :)

Görüşler

0
anonim
Yıllardan beri oynadığımız ilk versiyonunda kare seklınde evlerle saatlerce şehir kurmaya çalıştığımız, simcity2000 geldiğinde yuh bu kadarda olmaz deyip hayranlıkta baktığımız, sonra simcity3000 ile biraz sevinip ama eksikler var dediğimiz bu efsane oyunun eksiksiz ve gercekten muhtesem bir grafik detayı olan son versiyonu Simcity4 görüp sitesini yapmamak olmazdı, ve bizde çok kısa bir zamanda sitenin dizaynını bitirip siteyi açtık. Oyun daha çok yeni olduğu için içeriği gün geçtikçe sizinde yardımlarınızla artacak. Sitemize Gelin ve Forum bölümüne üye olun bu yeni simcity de konuşulacak çok şey var.

Http://www.sc4turkey.com

Sc4turkey Web Team
0
ozlem
tek istediğim diğer citylerle nasıl baglantı kurucagımı ogrenmek ve de yetistirdigim urunleri diger citylere satıp satamayacagımı anlamak lutfen yardımcı olun ayrıca yaptıgım fabrikalar bir sure sonra kapkara oluyor...
0
FZ
2005'in en eğlenceli FM yorumları listesindeki ilk aday belli oldu! :)

Evet, var mı SimCity uzmanı olan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Enemy-Territory v2.60 kaynak kodu açıldı.

zentoo

Id Software in halen ücretsiz olarak dağıttığı asla PC'mden eksik olmayan ve de gördüğüm en kaliteli netcode kullanan Wolfenstein Enemy-Territory'nin 2.60 sürümünün SDK'sı indirmeye hazır. İnceleyin öğrenin, öğretin, dağıtın ve hatta oyun yapın. Söz veremesem de Linux a yaptığınız oyunun "Cinematic"leri benden ;-]

FTP Linki

Quake 4 GNU/Linux Sürümü

Ragnor

LinuX-gamers.net'te çıkan habere göre id software resmi olarak Quake serisin en son halkası olan Quake4'ün GNU/Linux için de çıkacağını duyurmuş.

2005'in en iyi on bağımsız oyunu!

sundance

Kapağında D.Wade ya de T.Henry'nin fotoğrafı olan, DVD'ler dolusu videolara sahip, ama birkaç saat sonunda bir kenara attığınız oyunlardan bıktınız mı? Bir oyunu oyun yapanın oynanabilirliği olduğunu mu düşünüyorsunuz.

Öncelikle benzer düşüncede olan oyun geliştiricilerinin oluşturduğu Scratchware Manifesto'yu okumanızı, o eski keyfi yeniden yakalamaya çalışanların oluşturduğu RetroRemakes'e bir göz atmanızı, ardından da Game Tunnel'ın bu sene için seçtiği en iyi On Bağımsız Oyun'u incelemenizi tavsiye ederim. Bunlardan dördünün Linux'da çalıştığını da ayrıca belirtmekte fayda var.

Motorola, Siemens ve Ericsson cep telefonu oyunları için ortak oldular

larweda

Mobil haberleşme devleri Motorola, Siemens ve Ericsson cep telefonlarının birer taşınabilir oyun platformuna dönüşebilmesi için ortak hareket etme kararı aldılar. Bunun anlamı, başarılı olabilirlerse (ki Nokia'nın bu hareketin dışında olması kıran kırana bir rekabete sebep olabilir) yakın gelecekte oyun dünyasında bir "universal" ya da açık platform oluşabilecek.

Half Life 2 belirsizliğe gömüldü

bahadirkandemir

Half-Life 2’nin piyasaya sürüm tarihi belirsizliğini koruyor. İnternet siteleri oyunun satış tarihi için çeşitli tarihler verirken, oyunun yazılımcısı Vivendi önce Noel Arifesi olarak açıkladığı lansman tarihini 2004 yılında belirsiz bir tarihe erteledi.