Simcity 4

0
conan
Yeni Simcity'miz hayırlı olsun. 4. sürümüyle yeniden doğan Simcity, web sitesinden gördüğüm kadarıyla büyük bir adım atarak simcitycilikte inanılmaz gelişmelere imza atmış :)
Aslında benim değinmek istediğim nokta oyunun kendisinden çok oyunun web sayfasında geliştiricilerinin ağzından yazılmış özellikleri. Örnegin yazılım mühendisi Alex Peck'in çok güzel bir trafik simulasyonu yazısı var. Yazı kesinlikle teknik bir simülasyon makalesi değil, ama benim oldukça ilgimi çekti.

Aynı şekilde kullanıcı arabirim tasarımı yapan Christian Stratton'ın da oyunun arabirimi hakkında ilginç bir yazısını buradan okuyabilirsiniz. Buna benzer birçok yazıyı ise sitenin About Simcity 4 kısmında bulabilirsiniz. (Cidden birçok yazı var :)

Oyunun web sitesi iki flash bi wallpaper şeklinde cilalanmış ve içerik açısından fakir bir site değil. Genelde oyun sitelerini güzel yapan şey oyunu oynayanların katılımıyla oluşturulan forum gibi interaktif alanlardır. Ama Maxis (ya da EA) bu sefer oyunun dizaynından, yazılımına kadar içeriden bilgiler hazırlayarak insanlara sunmuş. Bu, benim bildigim kadariyla ilk defa gerçekleşiyor. (iD gibi firmalari saymıyorum tabii ki)

Ne diyelim, darısı diğer oyun firmalarının başına :)

Görüşler

0
anonim
Yıllardan beri oynadığımız ilk versiyonunda kare seklınde evlerle saatlerce şehir kurmaya çalıştığımız, simcity2000 geldiğinde yuh bu kadarda olmaz deyip hayranlıkta baktığımız, sonra simcity3000 ile biraz sevinip ama eksikler var dediğimiz bu efsane oyunun eksiksiz ve gercekten muhtesem bir grafik detayı olan son versiyonu Simcity4 görüp sitesini yapmamak olmazdı, ve bizde çok kısa bir zamanda sitenin dizaynını bitirip siteyi açtık. Oyun daha çok yeni olduğu için içeriği gün geçtikçe sizinde yardımlarınızla artacak. Sitemize Gelin ve Forum bölümüne üye olun bu yeni simcity de konuşulacak çok şey var.

Http://www.sc4turkey.com

Sc4turkey Web Team
0
ozlem
tek istediğim diğer citylerle nasıl baglantı kurucagımı ogrenmek ve de yetistirdigim urunleri diger citylere satıp satamayacagımı anlamak lutfen yardımcı olun ayrıca yaptıgım fabrikalar bir sure sonra kapkara oluyor...
0
FZ
2005'in en eğlenceli FM yorumları listesindeki ilk aday belli oldu! :)

Evet, var mı SimCity uzmanı olan?
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

GP2x Uzun Yol Testi

redogre

Öncelikle şunu söylemek istiyorum Gp2x PSP ile karşılaştırılamayacak kadar amatör bi cihaz, ama onu güzel kılan da bu amatörlük.

Öncelikle eksileri:

Efsanevi Türk Oyun Programcısı Türkiye´ye Döndü

FZ

Kendi geliştirdiği grafik motorunu kullanarak programladığı demosu, Intel şirketi tarafından Pentium 4 (2.2 Ghz) mikroişlemcisinin tanıtımında kullanılmak üzere seçilen Mevlüt Dinç, Türkiye´ye döndü.

Daha önce Enduro Racer (Amstrad CPC), Last Ninja2 (ZX Spectrum), Hammerfist (Amiga), Time Machine (Amiga), First Samurai (Amiga) ve Street Racer (Nintendo SNES) gibi oyunlara imza atan Dinç ve ekibi şimdi de ACTOR (Xgen) isimli yeni bir oyun motoru üzerinde çalışıyorlar.

Seri katil mi? Yoksa bilgisayar programcısı mı?

darkhunter

Burada eğlenceli bir flash var. Resmini gördüğünüz kişinin bir seri katil mi, yoksa bir programcı mı olduğunu tahmin etmeye çalışıyorsunuz. İnanın kişileri tanımayanlar için zor bir tahmin :) Kaynak : FM Forum

Quake-II´nin .NET Sürümü Açık Kodlu Olarak Sunuldu

FZ

Vertigo Yazılım, bu ay içinde C dili tabanlı Quake II´nin .NET sürümünü çıkardı. Söz konusu oyun Visual C++ .NET ile yeniden yazıldı. Firma bunu yaparkenki en önemli amacının büyük miktardaki C kodunun C++´a kolayca geçirilebildiğini göstermek olduğunu belirtti. Yazılım bir "managed" .NET uygulaması olarak Microsoft Common Language Runtime (CLR) üzerinde gözle görülür bir performans kaybı olmadan çalışıyor.

Sony Ericsson PlayStation Phone yakında

spiderman

Sony Ericsson başkanı Miles Flint Financial Times’la yaptığı söyleşide PlayStation ve Bravia ürünleri için geliştirilen yeni bir Sony Ericsson telefonunun yolda olduğunu açıkladı.

Miles "Gelecekteki önemli projelerimizden birisi de bu. Ancak öncelikle bunun güvenli çalışacağından ve görevini tam olarak yapacağından emin olmalıyız" şeklinde konuştu.