Pasaportumdan Çip Çıktı

0
redogre

Görüşler

0
FZ
:)
0
anonim
yongalar icadolmadan da "birileri bizi gözetlemiyor muydu";)
0
robertosmix
Bu kareleri yapmanıza yardımcı olan.. sürükle-bırak tarzı bi uygulama mı var?

Yannış anlamayın ama.. berbat mizah yapıyorsunuz. En azından daha iyilerini yapıp gönderebilirim??
0
butch
Sorunuzun cevabı burada.

Yanlış anlamayın ama.. berbat izah yapıyorsunuz.
0
towsonu2003
CC lisansiniz derivative'e izin veriyor olsa ingilizceye cevirip buraya eklemeyi isterdim ama ne yapalim: http://en.wikinews.org/wiki/Turkish_passports_will_soon_use_RFID_chips
0
redogre
CC izin vermiyorsa ben veriyorum, istediğiniz yapın efendim.
0
towsonu2003
Iste burda: http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:RedogreButch2006_12_05.png

Simdi article'a ekleyecegim. mumkunse yukardaki linke "evet ben buna izin verdim" gibi bir ibare koyabilir misiniz ingilizce.
0
FZ
Kim demiş wikinews eğlenceli değil diye! :)
0
redogre
Koydum ibareyi. İsterseniz orjinal font ile yapıp gönderebilirim... (çeviri iyi olmuş :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Fazlamesai.net yine yeni yeniden!

sundance

Merhaba arkadaşlar. Fazlamesai iki yılı aşkındır aynı arayüz ile camianın nabzını tutmaya, Eve gidip bilgisayarla uğraşmak isteyenlerin, biraraya geldiği, haber ve tartışma sitesi olmaya devam ediyordu.

Bu iki sene içinde 'bozuk değilse tamir etme' mantığı ile küçük değişiklikler dışında fazla bir oynama yapmadık sitede. Fakat en önemli özelliği bilgi paylaşımı ve diyalog olan sitemizde, anonim yorumlar o kadar hat safaya ulaştı ki kimin kime ne dediği belli olmaz oldu. Bu bahaneyle, bahar temizliği mantığıyla ;) yeni tasarıma, yeni altyapıya geçtik. Elbet aksamalar, problemler olacaktır ama sizlerin de Fazlamesaileriyle kısa zamanda gidereceğimize eminiz. No anonim, bol katılım!

Kitab-ül Sima

redogre

fazlamesai.net'e Soralım: fMRI radyosu için neler yapmak istersiniz?

FZ

Dün akşamdan itibaren deneme yayınlarına başlayan fMRI (fazla Mesai Internet Radyo) ortamında neleri duymak, ne tür programlar dinlemek istersiniz?

Ama aslında "fMRI benim için ne yapabilir?" değil "ben fMRI için ne yapabilirim?" diye sormalısınız ;-)

Neler yapmak istersiniz? Teknolojik gelişmeler hakkında yorumlar, "geek" ve "nerd"leri sallayıp yuvarlayacak müzik programları, radyo altyapı yönetimi, vs.?

Beyin fırtınasına başlayalım, organize olalım ve tüm zamanların en çılgın, en damardan teknoloji radyosunu kuralım hep birlikte. Deneme yayınını buradan dinleyebilirsiniz (eğer birileri DJlikten yorulmadı ise ;-).

Fazlamesai.net PC WORLD´de

PCW

PC WORLD'ün Ekim sayısından itibaren Fazlamesai.net ekibi katkılarıyla her ay yayınlanmak üzere "Açık Kaynak" bölümü açtık. Sundance ve Butch ile oturup konuşarak ortaklaşa nasıl bir içerik üretebileceğimizi düşündük ve sonuçta beğeneceğinizi umduğumuz ortak bir çalışmaya imza attık. Bu ilk çalışmamızda başlangıç olarak OSDN kaleleri, VectorLinux'un kurulumu ve Fazlamesai.net dünyasından haberlere yer veriyoruz.

Projeleri Yarım Kaldı!

parsifal

Dünya biliminde "yeşil polimer"i bularak büyük yankı yaratan bilim insanı Gürsel Sönmez'i 37 yaşında trafik kazasında yitirdik. Buluşu dünyanın önde gelen dergilerine kapak olan, Sönmez'in yeni projeleri de vardı: Biri "süper kapasitörler" ile ilgili, diğeri, elektrokromik polimerlerin (elektrik akımı ile renk değiştirebilen polimerler) veri saklama kapasitesi ile ilgili.
Kaynak: O. Bursalı, Cumhuriyet Gazetesi, 18 Ocak 2005, s.1, s.7