MSN Messanger`da önemli Problemler.

0
elrond
Son günlerde MSN Messanger servisinde yoğun login problemleri yaşanmakta. Bunun yanında kullanıcıların Buddy List`lerini kaybettiği durumlar da yoğunlaşmış. Amerika, Kore, Singapur ve Şili de probleme rastlanmış durumda ve problemin hızla yayılıyor.

Microsoft problemin farkında olduğunu ve henüz bir sebep bulamadıklarını açıklamış durumda. Yoğun olarak çalışıyorlarmış. Bazı uzman kaynaklar MS`in "Passport login" sisteminden kaynaklanan bir problem olabileceğini öne sürüyor ancak ellerinde delil yok.
Bilindiği gibi Passport Login, Ms`in yeni HailStorm servislerinin en önemli başlangıç noktası. Tüm MS servislerine (MSDN, Windows Beta, Hotmail, Messanger, Money Central vs...) artık pasaportunuzla login oluyorsunuz ve pasaportunuzu PDA, Cep telefonu, PC gibi bir çok yerden kullanabiliyorsunuz. Uzmanlar pasaport authentication serverların bu kadar büyük bir login olma talebini karşılayamıyabileceğini öne sürüyor. Özellikle her pasaport logini ile aynı anda bir çok servise login olunabilinmesi bu tahminlerin destek noktası. Aslında ben pek katılmıyorum çünkü MSDN, Windows Beta Web`e rahatça bağlanırken Messenger`a bağlanamamak şüpheleri Messanger serverlara yöneltiyor.

One Ring To Rule Them All. 19 Aralıkta sinemalarda...

Görüşler

0
elrond
Güncelleme:
Problem bir ara son hadesine ulaştı ve sistem tamamen login olunamaz duruma geldi. Microsoft sistemde bir Hardware Problemi olduğunu açıkladı. Dünya çapında kullanıcıların çoğunun problemden etkilenmediğini belirti. Buddy listlerini kaybedenlerin ise listelerini tekrar oluşturması için herhangi bir şey yapmalarına gerek olmadığı açıklandı. Sistem yöneticileri
buddy listleri restore edecekler.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

The MSN® Titanium Visa® card

gILgamIsh

Ailemizin şirketi MSN, bir kez daha bi nev`i banka tadında / zihniyetinde çalıştığını cümle aleme gösterdi. İşte karşınızda:
emesen titanyum viza

ASP+ ve C# neler getirecek?

FZ

Microsoft şimdiden yeni Internet teknolojileri ile ilgili olarak ortalığı bombardıman etmeye başladı. Bunlardan en çok üzerinde durulanı ASP+ ve C# teknolojileri.

Gates Vakfı'na 37.000.000.000$ Bağış

FZ

Dünyanın en zengin ikinci adamı olarak bilinen Amerikalı yatırımcı Warren Buffett, 44 milyar doları aşan servetinin yüzde 85'ini hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı. Buffet bağışının büyük bir kısmını, dünyanın en zengin adamı olan Bill Gates tarafından yönetilen yardım vakfına yapacak.

Berkshire Hathaway isimli yatırım şirketinin başkanı 75 yaşındaki Buffett'ın, Bill ve Melinda Gates Vakfı'na bağışlayacağı 37 milyar dolarlık miktar, ABD tarihinde bir kişi tarafından gerçekleştirilecek en büyük yardım olacak.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr

Microsoft, RPC açığı için Windows NT yaması çıkarmayacağını açıkladı

acemi_

Windows NT, Windows 2000 ve Windows XP'yi etkileyen ve saldırganların, DOS saldırısı yapmasına imkan sağlayan RPC Endpoint Mapper açığının ortaya çıkmasından sonra ilginç bir gelişme yaşandı. Microsoft, Windows 2000 ve Windows XP için gerekli yamaların hazır olduğunu ama Windows NT için bir yama çıkarmayacağını açıkladı.

Güvenlik açısından "önemli" olduğu belirtilen bu açık için neden yama çıkarmadığını Microsoft şu şekilde açıklıyor: "Windows NT mimarisi, daha sonra çıkan Windows 2000 mimarisi kadar sağlam değildir. Bu önemli mimari farklılıktan dolayı Windows NT için bu açığı etkili bir şekilde kapatacak bir yama çıkarmak mümkün değildir. RPC ile ilgili bileşenlerin değiştirilmesinden öte, Windows NT mimarisinde önemli ölçüde değişiklikler yapmayı gerektirmektedir."

İstanbul Metrosu ve BSOD

FZ

FM Galaksi ve Boran'ın blogunda kalmasına gönlüm razı olmadı.

Karşınızda İstanbul Metrosu ve Ölümcül Mavi Ekran ;-)