Mozilla 1.5, Mozilla Firebird 0.7 çıktı

0
tongucyumruk
Mozilla uygulama grubunun 1.5 sürümü duyuruldu. Aynı zamanda "benim bu kadar uygulamaya ihtiyacım yok" diyenlerin tercihi olan Mozilla Firebird gezgini ise 0.7 sürümüne ulaştı...
Mozilla'nın yeni sürümünde en çok dikkati çeken özellikler Mail&News bölümüne eklenmiş olan yazım denetleme özellikleri ile browser'ın tab modunda yapılan birden fazla tab açıksa pencereyi kapatmadan önce emin misiniz diye sorması gibi kullanımı kolaylaştırıcı düzenlemeler. Daha detaylı bilgiye sürüm notlarından ulaşabilirsiniz.

Ne yazık ki haberin hazırlandığı sırada Mozilla Firebird'ün sürüm notları henüz güncellenmemişti... Öğrenmek için tek yolumuz denemek gibi gözüküyor...

Görüşler

0
FZ
Tutucu bir kullanıcı olarak 1.4´e yeni geçtim ;-) (1.0 vardı, yeni makina kurunca 1.4 yükledim birkaç hafta önce). En hoşuma giden özelliklerden biri Mozilla Mail içindeki `embedded junk mail´ filtreleme özelliği. Eğitmesi max. birkaç saniye ya da dakika sürüyor ve şimdiye kadar da hata yaptığını görmedim (günde 30´un üzerinde SPAM e-posta mesajı alanlar ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır).

Tarayıcı olarak ise gerek MS Windows gerekse GNU/Linux ortamında olsun Firebird´ün başımın üstünde yeri var ;-)
0
conan
mozilla sitesi bir kac saattir down. Ilginctir...
0
anonim
yayinonline.com'da cok guzel bir online radyo servisi verilmekte; fakat her zamanki gibi yurdum insanin at gozluklerinden olsa gerek ki, site sadece winmplayer desteklemekte. ayrica bu online radyo dinleme isini realplayer ya da mplayer ile linux'da basarabilen var mi?
(biliyorum konu ile pek alakali degil ama, sorun mozilla'yi da ilgilendiriyor diye dusunuyorum)
0
Challenger
Ben mozilla için mplayer plugini yükledim ama başaramadım. Bunun yanında yayinonline.com' daki radyoları netscape de windows altında çalmamıştı. Ben de merak ettim şimdi.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Thunderbird 1.0 hazır

mos

Mozilla ekibi tarafından geliştirilen e-posta, USENET (News), istemcisi Mozilla Thunderbird 1.0 sürümü inidirmeye hazır.

Konuyla ilgili duyuruya bakılırsa artık RSS ve Blog takip etmek icin Thunderbird bize yetecek.

Editörün Notu: MS Outlook, MS Outlook Express, vb. programları kullanan arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza yardımcı olmanın ve onları aydınlatmanın zamanı geldi! Başarı öykülerinizi bizimle paylaşmamanız için mantıklı bir sebep göremiyoruz, siz görebiliyor musunuz? ;-)

Firefox Güvenlik Güncellemesi

Soulblighter

Mozilla Vakfı, Firefox'un 1.0.1 sürümünü duyurdu. Yeni sürüm, yeni bir özellik sunmuyor. Sadece güvenlik güncellemeleri içeriyor. Düzeltilen güvenlik açıklarının listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Mozilla Suite'in geliştirilmesine son veriliyor

Soulblighter

Mozilla Vakfı, Tarayıcı, e-Posta istemcisi, Web yayınlama aracını bir arada sunan Mozilla Suite ürününü geliştirmeyi durdurduğunu açıkladı. şu an 1.7.5 sürümü bulunan Mozilla Suite'in 1.8 sürümü çıkmayacak. Vakıf bundan sonra Firefox ve Thunderbird üzerinde yoğunlaşacak Vakıf ayrıca yaptığı açıklamada Mozilla topluluğunda yer alan her geliştiricinin isterse Mozilla Suite'i sahiplenerek geliştirmeye devam edebileceğini ve 1.8 sürümünü çıkartabileceğini bildirdi.

Kaynak: eWeek

Mozilla Deer Park Alpha 1

slowhand

Mozilla, Deer Park' olarak adlandırdığı Firefox'un yeni jenerasyonun test versiyonunu yayınladı.

Mozilla'dan Thunderbird'e nokta..

coskung

Başlık biraz internet gazeteciliği kıvamında olsa da kısmen doğru. Mozilla Vakfı'ndan en yetkili isim Mitchell Baker, Thunderbir mail istemcisinin artık doyuma ulaştığı, yeni inovatif özelliklerin eklenmeyeceği minvalinde bir açıklama yayınladı.