Micros~1 yazılım korsanlığından ceza aldı!

0
sundance
2002 yılında Newsforge'unhaberine göre Micros~1 27 Eylül 2001'de Fransız mahkemelerinde Soft Image yazılımının kendine ait olmayan kısımlarını satmaktan dolayı $422,000 cezaya çarptırılmış (ve komiktir ki, Slashdot, Newsforge ya da Linux Today gibi yayın organları bu haberi Peru Milletvekili Edgar David Villanueva Nuñez meşhur mektubunda bahsedene kadar ıskalıyorlar.)

Aynı Micros~1 bugün, Amerikan mahkemelerinde bu sefer $19,000,000'lık bir tazminat istemiyle yargılanırken nedense yine hiçbir yerde haber yok...

Görüşler

0
korhan
İyi ressam çizer, daha iyi ressam çalar..
ms de bunu yapıyor demekki yıllardır:)
0
malkocoglu
Microsoft, hayat-i tedris'inde hicbir alana birinci olarak girmemistir. (DOS haric) Ikinci girerler, ve piyasa ustunluklerini, kanun disi birtakim haretleri kullanarak (ve bazen zararina satarak) birinciyi gecerler. Boylece, yeni birseyler bulmak gibi yaratici eylemlerden kurtuluyorlar.

Tabii, haklarini yememek lazim: Microsoft, yazilim muhendisligi hakkinda bazi onemli buluslar yapmistir. Aslida Microsoft, piyasaya ikinci olarak girmek, ve ici bocekli (ama hafiften) kullanilir yazilim uretmek teknigini COK BASARILI bir sekilde yapiyor.

Bill Geytz'in su kelimesini burada tekrarlamak isterim:

"Eger yaziliminiz saglam degilse, saglam gosterin".

("If you can't make it good, make it LOOK good").

Nasil ama?

(Tercume daha iyi olabilirdi, tavsiyelere acigim)

0
sundance
Sun Tzu, Savaş Sanatı kitabında der ki "Güçlü gözükmek, bazen güçlü olmaktan daha önemlidir." (çünkü güçlü gözüken birisine saldırırken insan bir çekinir, ama güçlü olan ama güçlü gözükmeyen birisine bir çok aptal kolayca saldırır (sonunda yenilirler fakat...))
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

MSN ve Encarta

auselen

MSN Messenger'ınıza encarta@conversagent.com adresini ekleyin. Microsoft usulü bir arkaşınız olsun!

Windows Vista bugün tanıtıldı

ahmetozdemir

Bugün Widows Vista, Bill Gates tarafından tanıtıldı. Habere ntvmsnbc,ABC ve reuters'ten ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada da reuters muhabirinin Bill Gates ile yaptığı röportaj bulunuyor.

Microsoft Tuvalet İşine Tam Olarak Girmemiş ;-)

FZ

Microsoft Corp. 30 Nisan tarihinde İngiltere'deki MSN Internet departmanı tarafından duyurusu yapılan "iLoo" kod isimli Internet bağlantılı portatif tuvalet projesinin gerçek olmadığını açıkladı.

Pazartesi günü akşama doğru bir açıklama yapan Microsoft sözcüsü Bridgitt Arnold, "Bu iLoo duyurusu İngiltere ofisimiz tarafından yapılmıştır ve Microsoft resmi açıklaması değildir, ortaya çıkan karışıklıktan ve varsa rahatsızlıklardan ötürü özür dileriz," dedi.

Bu sahte duyuru The Wall Street Journal gazetesinde, Associated Press ve Reuters haber ajanslarında geniş yer tutmuştu.

Bill Gates´i Destekleyelim !

redogre

Önemli not: Bu yazıda geçen tüm fikirler sadece birer varsayımdır. Her cümleyi "ya ...... olsaydı" diye okuyabilirsiniz.

Bu siteye yazı yazan veya yorum yapan çoğu kişiye göre Bill Gates bilgisayar dünyasını tekeline almaya çalışan bir canavar. Şirket politikaları, açık sistemler ve özellikle Linux için şirketi tarafından yapılan yanıltıcı yayınlar, milyonlarca bug, kullanıcıyı kendine bağlayan canlı güncelleme sistemleri vs vs....

Peki ne oldu da 20 yaşındayken bu sitenin takipçilerinden farkı olmayan bir geek bu hale geldi?

Gartner Group: IIS`i bırakın !!!

sundance

Fazlamesai ekibi olarak, mümkün olduğunda fanatik kavgaların dışında kalmaya çalıştık. Tartışmasız bu kavgaların en önde gelenlerinden biri işletim sistemi konusunda Microsoft ve Linux arasında... Biz, gerektiği gibi çalışan, minimum problemle, donanımdan maksimum verim alınmasını sağlayan her türlü iyi yazılmış yazılımın hakettiği karşılığı alması gerektiğine inanan tutumumuzu sürdürdük sürdüreceğiz ve ne kimseye gözümüzü kapatmış durumdayız, ne de gözümüz belli birilerinden başkasını görmüyor...

Hal böyleyken ünlü danışmanlık şirketlerinden Gartner Group yayınladığı bir raporla sistem yöneticilerini Code Red ve Nimda gibi virusler yüzünden prestiji oldukça sarsılan Microsoft IIS yerine daha problemsiz web sunucularına geçmeleri konusunda uyardı... Elçiye zeval olmaz