Mandrake'den İsim Değişikliği

0
berkin
Mandrake Linux, Conectiva ile birleşiminden sonra karşımıza yine önemli bir gelişmeyle çıkıyor. Mandrake, ismini MANDRIVA olarak değiştiriyor.
Yapılan açıklamada iki temel sebep gösterilmiş:

1- Mandrake - Conectiva birleşimindeki gücü ve iki farklı deneyimden gelen nitelikleri daha iyi yansıtmak.

2- Bir firma ile isim hakları konusunda devam eden itilafa nokta koymak.

Detaylı bilgi için resmî açıklamaya bakabilirsiniz.

Görüşler

0
Soulblighter
Her ne kadar alışsam da Mandrake ismine, bu karar isabetli olmuş. Zamanla bu isme de alışırız. MandrakeSoft (veya artık Mandriva), kalitesini ispatlamış ve Linux dünyasına çok şey katmış bir firma. Linux dünyasının bu tür firmalara ihtiyacı var...

0
ser_dar
umarım yeni isimle birlikte insanı kanser eden buglar'da sona erer.
0
o_ozardic
ilgisiz bir yorum ama yeni isim benim aklıma "manda yuva yapmış"ı getirdi :)
öte yandan
itilaf: anlaşma
ihtilaf : anlaşmazlık
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

GENTOO Türkçe Belgeler

yilmaz

Kanaatimce en hızlı linux dağıtımı olan Gentoo için Goeksel Togan tarafından hazırlanan belgelere (Başlangıç için Kurulum ve Kullanım rehberi) http://belgeler.gentoo-tr.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Knoppix 3.8.1

darkhunter

Cebit 2005 versiyonunun güncellemesi niteliğinde olan 3.8.1 versiyonu da hazır durumda. Öntanımlı olarak 2.6.11 çekirdeği ve KDE 3.3.2, Gimp 2.2.4, OpenOffice 1.1.4 ile birlikte gelen Knoppix 3.8.1'in en önemli özelliği UNIONFS desteği sunması. Ayrıntılı bilgi edinmek ya da İndirmek için

Türk Televizyonlarındaki İlk GNU/Linux Reklamı

namixari

Türkiye'de bilgisayar kullanıcısı Insanların büyük bir kısmı işletim sistemi denen yazılımların farkında değil, daha doğrusu ne olduğunu bilmiyor ve bilgisayar kullanmanın yalnızca MS Windows kullanmak oldugunu sanıyor.

$24,5 M`luk Super Bilgisayar - Linux tabi ki ;)

sundance

Slashdot`ın haberine göre dünyanın en hızlı super bilgisayarlarından bir tanesinin daha yapımı için Pacific Northwest National Laboratory HP ile $24,5M`luk bir anlaşma imzalamış.

\r\r Sözkonusu bilgisayar 170TB disk alanına, 1,8TB RAM`e ve 1400 işlemciye sahip olacakmış. İşletim sistemi de Linux. Asıl eğlenceli olan ise yorumlarda, `eğer Windows XP Pro kullanılsaydı` kısmı ;)
\r\r "...proje $24,500,399.98`a malolurdu ki bu da bütçeyi aşardı ($24M+XP'nin satış fiyatı)... üstelik 1398 cpu`da boşa giderdi :)))"

2. Linux-AMD Bilgi Yarışması BAŞLADI.

anonim

2.Linux-AMD Bilgi Yarışması başlamıştır. Yarışmada 1. olan Linux Kullanıcısına CoolerMaster'dan Muskeeter Analog Voltaj , Ses ve Isı Vu Metresi (Siyah)Hediye edilecektir.
Linux Soruları zor olabilir. Bol şans :)

Yarışmaya katılmak için;
http://www.linux34.com/yarisma.php