Linux için XP Görünümü

0
Soulblighter
Kaç kişi bunu ister bilmiyorum. Ama adamlar Windows XP görünümlü masaüstü ortamı yapmışlar. Linux kullanıyorsunuz ama Windows XP kullanıyormuşsunuz gibi. İlgilenenlere...

www.xpde.com

Görüşler

0
anonim
Yuh yani ne diyim. Artık yeni çıkan Windoz Vizta bu
desen gıkı çıkmaz kimsenin, bide siyah theme yapıcaksın buna :)

Ama gerçekten iyi olmuş bence. Ben şahsen KDE ye
öyle alıştım ki diğer masaüstü ortamlarında bazen neyi nerde bulacağım diye uğraşıyorum.

Windoz dan linux ortamına geçerken kullanılabilecek iyi
bir araç olmuş...

Helal olsun, iyi iş başarmışlar....

M$ bu insanlara dava açmaz dimi benim masaüstümü taklit ediyorlar diye :)
0
Soulblighter
Açarsa da Microsoft'u satın alırlar olur biter. Microsoft öyle yapıyor ya... :)
0
zekeriya_akyildiz
Yok dava açamaz adamalrın sadece renk temaları benziyor okadar ama bazı gurublar ikonları hatta mic~ logosunu bile ekleyip ilginç temalar yapmışlar. Bir ara gentoo da bir deneyim dedim ama nedense çalışmamak için ısrar edince bende üstelemedim.
0
zekeriya_akyildiz
HA bu arada söylemeyi unutmuşum kullanan bazı tanıdıklarım var X in göçmesine sebebiyet vermesi ile XP deki klasik bugları bile taşıyormuş, yani işlerini tam yapmışlar. :)
0
Anduril
Bence de iyi benzetmişler. Ama bence XP masaüstü KDE Gnome dan daha kötü. Gereksiz bir çalışma diye nitelendirilebilir :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Nero Linux 3 Çıktı...

banger

Nero'nun linux için geliştirdiği versiyonun yeni sürümü Nero Linux 3 çıktı. Bu sürümle birlikte artık Linux'da Blu-Ray disclere ve HD DVD disclere yazma destekleniyor. 64 bit desteğide mevcut ve 26 dilde yayınlandı. Desteklediği dağıtımlar Red Hat Enterprise Linux 4, SuSe Linux 10.0, Fedora 4, Debian GNU/Linux 3.1 ve Ubuntu 5.10.

Gnome 2.0 RC1 Çıktı!

anonim

Uzun zamandan beri beklenilen, Linux'un X için en büyük 2 masaüstü yöneticisinden biri olan Gnome 2.0 Release Candinate 1'ini çıkardı (Mozilla'dan sonra bu RC'ler baydı ama ;)
Olayları geliştirme ekibinin kendi takviminde takip etmek için buraya bakabilirsiniz. Sürüm notlarına bu adresten ulaşabilirsiniz.
Bunun dışında yeni öğrendigim bir programdan da bahsedeyim. Garnome adlı program sizin için Gnome kaynak kodlarını çekip derliyor, ilgilenenlere duyurulur. Bunun dışında Deb ve Rpm kullanıcıları sabaha kalmaz unstable sürümlerine ulaşabilirler.

Kolları sıvadık - 2: VectorLinux Kuralım

butch

Eveet, Vector Linux kuruyoruz`un yeni bölümüne hoş geldiniz.

Sizlerden aldığımız tepkiler bizleri oldukça sevindirdi. Ne yönde nasıl bir çalışma yapmamız gerektiği, bunun nasıl bir ilgi ve destek göreceği konusunda küçük de olsa kararsızlıklarımız vardı, verdiğiniz tepkilerle bunu çözmemiz konusunda oldukça yardımcı oldunuz.

Gelelim yaklaşık iki haftadır beklediğiniz kuruluma.

Konqueror ActiveX´lendi

butch

KDE'nin web tarayıcısı Konqueror artık ActiveX destekliyor. Bu da artık Linux kullanıcılarının Shockwave ve bunun gibi mevzuları kendilerine dert etmemeleri gerektiği anlamına geliyor. Konuyla ilgili detaylı açıklama http://dot.kde.org/994747675/ adresinde. Konqueror'a gelen bu ekin adı da ilginç, Reaktivate. http://www.konqueror.org/... adresinde söylenenlere göre Apple QuickTime eki de yolda...

Linux Komikleri :)

butch

Linux karikatürlerine ne dersiniz. http://comic.escomposlinux.org/ adresinde haftalık yayınlanan karelerden birkaç örnek Bugzilla , The Matrix Rebooting, Knoppix