IRC`de online röportaj: Mustafa Karakaplan

0
sundance
Dün beni çok şaşırtan bir şey öğrendim. Malatya İnönü Üniversitesi`nde hayra alamet olmayan şeyler oluyormuş! :)

Bir kere, Üniversite`nin sahip olduğu yaklaşık 500 bilgisayarın %100`ü Linux işletim sistemi yüklüymüş (499 Redhat 1 Debian galiba :)Dahası 1Mbit`lik hatlarını 34Mbit`e çıkartmışlar

O zaman dedim kendi kendime bu müslüman mahallesinde salyangoz tüketen kendini bilmezleri BSA`a ihbar etmeden önce, bir konuşalım, edelim bakalım dertleri neymiş :))))
Bu akşam Türkiye saati ile 22:00'da irc.freenode.net serverında #fazlamesai kanalında İnönü Üniversitesi öğretim üyelerinden Mustafa KARAKAPLAN ile, GNU/Linux, Türkiye, Üniversite, ve benzer konularda bir sohbet yapacağız. Hepimiz davetliyiz..

Görüşler

0
anonim
rezervasyonu nerden yapiyoz :)
0
sundance
Zamanı gelince orda ol* yeter :)

*: olmak; fiziksel olmaktan çok, kafasında bir şeylerle, düşünerek, neden orda olduğunun farkında OLarak OLMAK!

0
anonim
ben yaparim rezervasyonu :) (LiNuX_ManiAC) vizite ücreti 5 papel :)=)
0
anonim
Mustafa hocam eger bunu okursaniz okulumuzda Linux dersi istiyoruz ama bedava acik koda bedava Linux dersi hem hayra gecmis olur.Cidden ilgilenenler icin bence cok güzel bir olay olur.Saygilarimla (LiNuX_MaNiAC=TaRIK)
0
oktay
Ben 2 tane Debian varmis diye biliyorum :)
Ayrica bu *atlatma* haberi yapan Sundance''e de tesekkurlerimi sunarim :)

oktay
0
anonim
rica ederim ne demek :)
0
anonim

Evet sayemde üniversitemiz belirli bir topluluga ulasti :) ben LiNuX_MaNiAC(tarik) galiba bu toplanti ve soylesi iyi islerin olmasina vesile olur.Ahh keske bir bilgisayarim olsaa :)) Mendile sigmiyormus yoksa mendil accam :))
0
sundance
Mesela önce siteye login olmakla başlasan :)
Böylelikle sonuna imza atmak zorunda kalmazdın.
0
Necrodome
log nerde hani?
0
anonim
log adam gibi bir roportaj formatina sokulup yayinlanacak. Acele etmeyin. :)
0
anonim
irc.freenode.net'e nasıl bağlanılır keşke irc acemilerine biraz detay verseydiniz.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

IRC de seminerler dizisi!

sundance

Piyasa, geyik, p2p, #zurna derken unuttuğumuz IRC'nin en efendi fonksionu olan bilgi paylaşımını hatırlatmaya vesile olarak yaptığımız Malatya Üniversitesi sohbeti ve Umeet 2002 online konferansı gibi örneklere yenileri ekleniyor.

GPL uygulamalar konusunda, avcılar kıraathanesi görevi gören irc.freenode.net'de dün akşam Screen semineri vardı. Oldukça yararlı ve dört dörtlük bu seminerin loglarını ve programdaki diğer seminerleri Learning On IRC sayfasında bulabilirsiniz. Boşverin ICQ'u, MSN'i her akşam IRC'de #fazlamesai'de buluşalım.

Küfürbaz Kiosk

redogre

DARBE 2

redogre

Z Magazine Kapanmamak İçin Bağış Toplamaya Başladı

FZ

Noam Chomsky, Howard Zinn, Edward S. Herman, Robert Fisk gibi isimlerin de düzenli olarak katkıda bulunduğu ve yaklaşık 20 yıldır çıkan Z Magazine hayatına devam edebilmek için bağış toplamaya başladı.

#fazlamesai IRC semineri: nmap ve hping ile ağ haritacılığı

conan

18 Mart 2006 Cumartesi Türkiye saati ile 22:00'de irc.freenode.org IRC sunucusundaki #fazlamesai kanalinda nmap ve hping'in kullanımı ve bu araçlarla nasıl ağ haritalandırılması yapılabileceğini anlatan bir seminer verecegim. İlgilenenleri beklerim.

Gereksinimler:
Bilgi: Temel ağ bilgisi, temel işletim sistemi bilgisi.
Seviye: Orta/ileri