IRC`de online röportaj: Mustafa Karakaplan

0
sundance
Dün beni çok şaşırtan bir şey öğrendim. Malatya İnönü Üniversitesi`nde hayra alamet olmayan şeyler oluyormuş! :)

Bir kere, Üniversite`nin sahip olduğu yaklaşık 500 bilgisayarın %100`ü Linux işletim sistemi yüklüymüş (499 Redhat 1 Debian galiba :)Dahası 1Mbit`lik hatlarını 34Mbit`e çıkartmışlar

O zaman dedim kendi kendime bu müslüman mahallesinde salyangoz tüketen kendini bilmezleri BSA`a ihbar etmeden önce, bir konuşalım, edelim bakalım dertleri neymiş :))))
Bu akşam Türkiye saati ile 22:00'da irc.freenode.net serverında #fazlamesai kanalında İnönü Üniversitesi öğretim üyelerinden Mustafa KARAKAPLAN ile, GNU/Linux, Türkiye, Üniversite, ve benzer konularda bir sohbet yapacağız. Hepimiz davetliyiz..

Görüşler

0
anonim
rezervasyonu nerden yapiyoz :)
0
sundance
Zamanı gelince orda ol* yeter :)

*: olmak; fiziksel olmaktan çok, kafasında bir şeylerle, düşünerek, neden orda olduğunun farkında OLarak OLMAK!

0
anonim
ben yaparim rezervasyonu :) (LiNuX_ManiAC) vizite ücreti 5 papel :)=)
0
anonim
Mustafa hocam eger bunu okursaniz okulumuzda Linux dersi istiyoruz ama bedava acik koda bedava Linux dersi hem hayra gecmis olur.Cidden ilgilenenler icin bence cok güzel bir olay olur.Saygilarimla (LiNuX_MaNiAC=TaRIK)
0
oktay
Ben 2 tane Debian varmis diye biliyorum :)
Ayrica bu *atlatma* haberi yapan Sundance''e de tesekkurlerimi sunarim :)

oktay
0
anonim
rica ederim ne demek :)
0
anonim

Evet sayemde üniversitemiz belirli bir topluluga ulasti :) ben LiNuX_MaNiAC(tarik) galiba bu toplanti ve soylesi iyi islerin olmasina vesile olur.Ahh keske bir bilgisayarim olsaa :)) Mendile sigmiyormus yoksa mendil accam :))
0
sundance
Mesela önce siteye login olmakla başlasan :)
Böylelikle sonuna imza atmak zorunda kalmazdın.
0
Necrodome
log nerde hani?
0
anonim
log adam gibi bir roportaj formatina sokulup yayinlanacak. Acele etmeyin. :)
0
anonim
irc.freenode.net'e nasıl bağlanılır keşke irc acemilerine biraz detay verseydiniz.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

#fazlamesai'de LaTeX-Beamer sunumu

tongucyumruk

Son dönemin parlayan yıldızı, değişmez bilgi kaynağı irc.freenode.net sunucusundaki #fazlamesai kanalında uzun bir aradan sonra ilk defa bir IRC sunumu yapılmak üzere. Sunumda fazlamesai.net editörlerinden ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü asistanlarından Can Burak Çilingir tarafından sunum hazırlamak zorunda kalanları Powerpoint / OpenOffice.org bağımlılığından kurtaracak olan güzel bir teknoloji, LaTeX-beamer anlatılacak.

Sunum ne zaman mı? Hemen, şimdi! Saat 22:45'te herkesi (eğer halihazırda orada değilseniz) #fazlamesai'ye bekliyoruz.

#fazlamesai@freenode artık SECURE

sundance

2002'den beri önemli bir buluşma noktası olan, son zamanlarda eski canlılığını tekrar kazanmaya başlayan, Freenode üzerindeki IRC kanalımız #fazlamesai bu günden itibaren SECURE modda çalışacak.

Yani Freenode IRC Sunucusu'na ismini kaydettirip, daha sonra da parolaları ile kendilerini doğrulamamış kullanıcılar kanala alınmayacak.

Not: Dün akşam aralarında #gentoo, #perl, #rubyonrails'in de olduğu yüzlerce kanala bot sokup #fazlamesai diye bağırttırılması bizi bu önlemi almaya itti. Conan kardeşimize bu konudaki hassasiyeti ve çabaları için FM camiası adına ayrıca teşekkür ederiz.

Hatırlatma: #fazlamesai kanalı üyeleri bekliyor

FZ

Arada sırada bazı güzellikleri hatırlatmakta fayda var, yeni gelen üyeler de öğrenmiş olurlar. FM ana sitede haberleri takip eder, FM Forum´da güzel güzel yazışırken bir yandan da anında canlı bağlatı için irc.freenode.net IRC sunucusundaki #fazlamesai kanalından faydalanabilirsiniz.

Daha önce IRC´deki #fazlamesai kanalında seminer, röportaj gibi etkinliklerin de düzenlendiğini hatırlatmakta fayda var.

Konu ile ilgili birkaç FM haberi:

Darbe

redogre

CGSociety Gelmiş Geçmiş En iyi 100 3D Film Oylaması Sonuçlandı

Tarık

CGSociety, uzun süredir beklenen en iyi 100 3-D filmi oylaması sonuçlandı.