İnsan Gözü Ne Kadar Yanılabilir?

0
FZ
Başka bir deyişle durmakta olan şekilleri ciddi ciddi hareket ediyor, dönüyor gibi görebilir mi? Ya da düzgün kareleri dalgalanıyor gibi görebilir mi? Görsel algı ne menem bir şeydir? Olmayan bir şeyi zihnimiz nasıl yaratır?

Abartıyorsun diyenler Akiyoshi Kitaoka´nın son eserlerine bakıp dumura uğrayabilirler.

Görüşler

0
anonim
hocam bir kez daha agzimi acik biraktiniz, ortada ucusan sineklerden korkum.
yani son derece inanilmaz, tek kelimeyle muhtesem, su an yurdun odasindaki tum ark.lara gosterdim, hepimizin agzi acik... toplam 8 kisi... =)
0
sametc
hocam size hayranım desem yeridir :)

su ilginc en bastaki yani sayfanın acıldığı anda karsınıza cıkan gozler ilginc hakikaten donuyor gibi su anda bir arkadasıma gosterdim hayran kalıp diğerlerinide bulmus :)))

su cok ilginc geldi nasıl oluyor :

simdi rotating snake'miş bahsettiğim birine bakıyorsun diğerleri donuyor peki diğerlerine bakmadan donduğunu algıladığın anda onlar duruyor diğerleri donmeye baslıyor :))) cok ilginc :)

FZ hep boyle devam et :)
0
lifesdkver0_1
Ya gerçekten hareketli görüntülerse? Sanki her bir parçanın küçük bir kısmı, çok yavaş bir şekilde hareket ediyor gibi. Bir de çizmlerin uzantıları gif olunca insan iyice kuşkulanıyor. Finite Automata'ya test ettirip onaylatmak lazım...
0
yuxel
http://www.ritsumei.ac.jp/~akitaoka/rotsnake.gif
indir jpeg yap diyesim geldi ...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Rus Hacker Serbest!

tupac

Dimitry Syklarov nihayet 50.000 dolar kefalet karşılığı serbest bırakıldı. Las Vegas`taki DefCon toplantısında yaptığı konuşmadan sonra FBI tarafından gözaltına alınmıştı. Başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok yerinde, aralarında Richard Stallman, Eric Raymond gibi ünlü programcıların da bulunduğu gösteriler düzenlenmişti. Ayrıntılar için http://www.ntvmsnbc.com
Bu "demokratik" ülke ne kadar demokratik?
Bu "özgürlükler" ülkesi ne kadar özgür?
Konuyla ilgili http://www.stallman.org'a bakmanızı öneririm.

Oracle Berkeley DB'yi Satın Aldı

FZ

Oracle, özellikle açık kodlu yazılım dünyasında çok popüler olan ve Berkeley DB olarak da bilinen yazılımı geliştirmiş olan Sleepycat'i satın aldığını duyurdu.

Sony kötü yakalandı!

conan

Sony müşterilerinin bilgisayarlarına rootkit koyarken yakalandı! Olay sadece rootkit koymakla da bitmiyor. Bilgisayara yüklenen rootkit Sony'den satın alınan müzik CDlerinin kopyalanmasını engellemesi için kullanılan bir programı saklamak için kullanılıyor! Durun daha da bitmedi... Bu rootkit bilgisayardan normal yollardan uninstall edilememekle birlikte, eğer bir şekilde anti-kopyalama programını silmeye kalkarsanız bilgisayarınızın bir daha müzik CDsi çalamıyor! Evet yanlış duymadınız... Kişilik haklarına saygı filan hiç önemli değil. Önemli olan $$$

PostgreSQL 7.4.1 duyuruldu

madness

Dünyanın en gelişmiş açık kaynak kodlu veritabanı sunucusu olan
PostgreSQL'in, 4 hafta önce çıkan 7.4'teki hataların düzeltilmiş hali olan 7.4.1 sürümü duyuruldu.

Genome Projesi

anonim

Bir çoğunuzun bildiğini sanıyorum, "Human Genome Project", insanın gen haritasını çözme uğraşında olan oldukça geniş kapsamlı bir proje. Bu araştırmalar insan ırkının geleceği (eğer varsa) için oldukça pozitif sonuçlar doğuracak. Bu aşamada en büyük problem, tek bir gen için bile yoğun CPU gücü ve zaman gerekli olması. Stanford üniversitesi, SETI@HOME a çok benzer bir GENOME@HOME uygulaması geliştirmiş.