İnsan Gözü Ne Kadar Yanılabilir?

0
FZ
Başka bir deyişle durmakta olan şekilleri ciddi ciddi hareket ediyor, dönüyor gibi görebilir mi? Ya da düzgün kareleri dalgalanıyor gibi görebilir mi? Görsel algı ne menem bir şeydir? Olmayan bir şeyi zihnimiz nasıl yaratır?

Abartıyorsun diyenler Akiyoshi Kitaoka´nın son eserlerine bakıp dumura uğrayabilirler.

Görüşler

0
anonim
hocam bir kez daha agzimi acik biraktiniz, ortada ucusan sineklerden korkum.
yani son derece inanilmaz, tek kelimeyle muhtesem, su an yurdun odasindaki tum ark.lara gosterdim, hepimizin agzi acik... toplam 8 kisi... =)
0
sametc
hocam size hayranım desem yeridir :)

su ilginc en bastaki yani sayfanın acıldığı anda karsınıza cıkan gozler ilginc hakikaten donuyor gibi su anda bir arkadasıma gosterdim hayran kalıp diğerlerinide bulmus :)))

su cok ilginc geldi nasıl oluyor :

simdi rotating snake'miş bahsettiğim birine bakıyorsun diğerleri donuyor peki diğerlerine bakmadan donduğunu algıladığın anda onlar duruyor diğerleri donmeye baslıyor :))) cok ilginc :)

FZ hep boyle devam et :)
0
lifesdkver0_1
Ya gerçekten hareketli görüntülerse? Sanki her bir parçanın küçük bir kısmı, çok yavaş bir şekilde hareket ediyor gibi. Bir de çizmlerin uzantıları gif olunca insan iyice kuşkulanıyor. Finite Automata'ya test ettirip onaylatmak lazım...
0
yuxel
http://www.ritsumei.ac.jp/~akitaoka/rotsnake.gif
indir jpeg yap diyesim geldi ...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Dünyanın ilk Açık Kodlu Birası!

zilog

BBC'de yayınlanan bir haberde dünyanın ilk açık kodlu birası tanıtıldı. Our Beer v.1 isimli bira, Kopenag'daki Information Technology University'de, fikir hakları üzerine yapılan bir workshop sırasında ortaya atılan bir fikirden doğmuş. Workshop'u yürüten Rasmus Nielsen, öğrencilerden, yazılım dışında bir açık kodlu yaklaşıma bir örnek bulmalarını isteyince, bu fikir ortaya atılmış. Creative Commons Licence altında sunulan biranın tarifine sitesinden ulaşmak mümkün.

NetBeans Gezegeni Türkçe İçerik Yayınlamak İçin Sizleri Bekliyor

opheus

NetBeans gezegeni, NetBeans IDE hakkında var olan günlüklerinizi yayınlamak için Türkçe bölümünü açmış bulunmakta. Gerçekte açılış tarihi yeni olmayan sekmede şu an için sadece 1 blog girdisi gözükmekte.

Türk Şirketleri Açık Koda Destek Veriyor: AresWall Açık Kaynak Kodlu Oldu

FZ

FZ, memleketin-yazılım-dünyasındaki-son-gelişmeler departmanından bildiriyor:

ProG firmasından güncel bir duyur, hemen paylaşalım (vurgular bana ait).

"Bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğümüz bir açılma projesini yeni yıl ile birlikte duyurmaya karar verdik. 2003 yılında geliştirmeye başladığımız ve yıllar içerisinde oldukça etkin bir firewall ürünü haline gelen Ares-Wall‘u bu yılın ilk çeyreğinde özgür yazılım camiasına bağışlayacağız.

Zamanda Yolculuk Yaptığını İddia Eden Adam Borsayı Karıştırdı

FZ

Federal güvenlik görevlileri, içeriden bilgi sızdırma suçlaması yüzünden bir Wall Street borsacısını tutuklayıp sorgulamaya başladılar. Tutuklanan borsa dahisi, 2256 yılından günümüze zaman yolculuğu yaptığını iddia ediyor!

"Security and Exchange Commission" kaynaklarına göre 44 yaşındaki Andrew Carlssin, 28 Ocak tarihindeki tutuklanmasına yol açan şüphe uyandırıcı olağanüstü borsa başarısını yukarıdaki gibi garip bir şekilde açıklamakla yetiniyor.

Sex.com`un sahibi 65 milyon $ tazminat alacak

larweda

1994 yılında sex.com alan adını alan ve bir sene sonra Stephen Cohen`e çaldıran Gary Kremen, 5 yıl sonunda verilen mahkeme kararıyla 40 milyonu kazanç kaybı ve 25 milyonu da tazminat olmak üzere toplam 65 milyon $ tazminat almaya hak kazandı.