Google Code Jam 2003

0
FZ
Sıradışı programlama yeteneklerine mi sahipsiniz? Birkaç satırlık kod ile bilgisayara göbek attırabilir misiniz? Kodunuzun didik didik edileceğini bildiğiniz halde gayet güzel program yazabilir misiniz? O halde yeteneklerinizin hakkı ile ödüllendirileceği bir etkinlik için ısınma turlarına başlayın.

Google, dünyanın bilgi işlem yapısını yeniden yazacak yazılımcı avına çıktı. Google Code Jam 2003 yarışmasında bu tür programcıları bulmayı amaçlıyor. Bunu bir tür bol ödüllü bir iş görüşmesi olarak düşünün. İşe alınmasanız bile sırf katıldığınız için büyük bir para ödülü kazanma şansınız var.

Yarışma 18 yaşın üstündeki tüm Java, C++, C# veya VB.NET programcılarına açık. Bakalım kimin parmakları klavye üzerinde daha hızlı ve akıllıca dans edecek.

Görüşler

0
yalcink01
Aşağıdaki ülkelerden birisinin vatandaşı veya geçerli bir visa ile sürekli oturma izni sahibi değilseniz, yarışmayı kazansanız dahi para ödülünü bağışlamak zorundasınız. Nedense Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak google dan para ödülü kazanmak için yeterli görülmemiş. Bu durum bana çok garip geldi. Aşağıdaki ülkelerin haricindeki ülkelerde yaşayan programcıların günahı ne? Yoksa ben mi olayı yanlış anladım.
# Australia
# Canada (excluding Quebec)
# China
# India
# Ireland
# New Zealand
# Sweden
# United Kingdom
# United States (including the U.S. territories of Guam, Puerto Rico and the U.S. Virgin Islands)

saygılarımla,

YALÇIN KOLUKISA
kafası karışmış adam

NOT: böyle bir yarışmada elde edilecek başarının paradan daha değerli olduğu/* ki birinci olsanız 10.000 USD ödül kazanmış oluyorsunuz. Aslında fena para da değil hani*/ ve ileride pek çok kapıyı açacağı fikrine katıldığımı baştan belirteyim. Ama niye parayı bir Alman ya da Türk kazanamıyor, o noktaya fena takıldım. Yarışmanın kurallar bölümüne göz atıp beni aydınlatabilirseniz, çok sevinirim.
0
murat09
"Ama niye parayı bir Alman ya da Türk kazanamıyor"
Ülkeler listesine göz attığınızda, Hindistan ve Çin i göreceksiniz. Quebec'in de "exclude" edildiğine dikkat edin(Quebec Fransızca konuşulan, Kanada'dan ayrılmak üzere olan yarı özerk bir bölgedir). Sanırım bunlar size bir şey ifade etmeli...
Ayrıca şu da var, GoogleAdSense diye bir olay var, reklam veriyor Google sitenize, ama site içeriğiniz Ingilizce değilse sizi kabul etmiyorlar. Bu da ayrı bir soru işaretidir.
"Global Emperyalizm nedir?" diye soran adam :-)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Aklın Yolu Bir: MS, Opera'yı Satın mı Alıyor?

parsifal

M$'un içinden sızan bilgilere göre, Google ile MS arasında süregelen Opera savaşını MS önde götürüyormuş.

Biri bizi düdüklüyor

netguru

Tüm dünyada internetin kullanımı arttıkça beraberinde sorunlar da çoğalıyor. Bunların başında kişisel bilgilerin gizliliği geliyor. Biz çok fazla farkında olmasak da Türkiye gibi, yeni teknolojiler konusunda iyi bir bilinçlenme süreci yaşamayan ülkelerde sorun daha büyük boyutlarda. Aslında Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda “özel yaşamın gizliliği ve korunması” hükümleriyle bizlere tanınmış haklar var. Ancak gizli kulaklar telefondan sonra sanal dünya üzerinde de kol geziyor.

Ünlü Türk Bilgisayar Bilimcileri ve Mühendisleri

coskung

İstanbul Bilgi Üniversitesi Matematik Bölümü, ünlü matematikçi Cahit Arf adına bir matematik yarışması düzenliyor. Yarışmanın adını görünce aklıma şu soru geldi:

Acaba matematikte Cahit Arf, fizikte Feza Gürsey gibi kendi alanında dünyaca tanınmış bilgisayar mühendisimiz veya bilgisayar bilimcimiz var mı?

CISCO Öğrenci Proje Yarışması

FZ

CISCO´nun (Türkiye) üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği proje yarışması başladı. Üzerinde proje geliştirilmesi istenen konular şunlar:

Dünya Kurtuldu(!), Linux altında webcam destekli msn : aMSN

darkhunter

Yaşamın sırrından sonra en çok ilgi uyandıran sorunsal olan, Linux altında IM üzerinden webcam desteği Alvaro tarafından çözüldü.

aMSN'in yeni sürümü olan 0.95, webcam desteği veriyor!

Eee, hissediyor muyuz?