Gnome 2.10

0
kumbi
Gnome 2.10 çıktı. Vatana millete hayırlı olsun:

http://www.gnome.org/start/2.10 Yeni özellikler, eklenen yazılımlar ve ekran görüntüleri için buraya müracat ediniz ;-)

Kurmadan denemek isteyenler için LiveCD de hazırlamışlar, ellerine sağlık, sağolsunlar var olsunlar. En kısa sürede FM takipçilerinden izlenimlerini bekliyoruz. Yeni GNOME'un iyi yönleri, kötü yönleri, avantajları, kullanım kolaylıkları, vs.

Görüşler

0
Challenger
GNOME için söylenecek şey şu: Temiz arayüz, basit kullanım, eşşek kadar yazı tipleri :-)

Haftaya da KDE 3.4 geliyor. ;-)
0
realist
Debian Sarge'da gtk menülerindeki dev yazıtipleri sorunuyla ben de uğraşmıştım. Şu anda FreeBSD 5.3 kullanıyorum ve böyle bir derdim yok. Nerden kaynaklandığını da hala bulamadım.
0
Challenger
Bu durum sadece Debian' da yok. Kendi web sitelerindeki ekran görüntüleri de aynı. Belki FreeBSD' de bir değişiklik yapılmıştır.
0
realist
Ben de sorun var sanmıştım. Sadece göz zevki farkı imiş. Makul bence bunlar:
http://www.gnome.org/start/2.10/notes/rnwhatsnew.html
0
selim
Slackware kullanıcısı olarak en kısa zamanda dropline 2.10' u da bekliyoruz :)
0
Soulblighter
Live CD'yi indirdim ve inceledim. Ubuntu Linux 4.10 üzerinde Gnome 2.10 gerçekten de hoş olmuş. Bir çok yeni özellik gelmiş.

Evimde Slackware 10.0 üzerinde Gnome 2.6 kullanıyorum. Ama Slackware kullanıcısı olarak benim dikkatimi çeken birşey, bu Ubuntu da fena değil yaw :) Ubuntu Linux 4.10 sürümünü kurdum geçen gün ve gerçekten çok güzel ve özenli hazırlanmış bir sistem. Gnome'la da bayağı keyifli bir kullanımı var.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Gnome 2.14 duyuruldu!

larweda

Sevdiğimiz Gnome masaüstü yönteicisinin 2.14 sürümü resmen duyuruldu. Yeni sürümde ne değişiklikler olduğuna bakabilir ya da dağıtım notlarına (release notes) göz atabilirsiniz. İlk bakışta asıl amaçlananın performans, hız ve hafıza kullanımı konusunda ince ayarlamalar olduğu anlaşılıyor. Konu hakkında /.   haberi.

GUADEC 2008 Türkiye'de Yapılacak

FZ

GNOME Türkiye olarak 2008 yılında yapılacak olan 9. GUADEC için gerekli teklif GNOME Vakfı Yönetim Kurulu'na gönderilmiş ve diğer teklifler arasında ön plana çıkıp 2008 yılında GUADEC’in Türkiye'de, İstanbul'da yapılması kararlaştırılmış.

GUADEC (GNOME Users And Developers Europe Conferance), GNOME geliştiricileri ve kullanıcıları için dünyada düzenlenen en büyük etkinliktir. Aynı zamanda Avrupa'da özgür yazılım konferansları arasında da seçkin bir yere sahiptir.

Gnome 2.12 Çıktı!

Sabutay

Evet bugün itibariyle Gnome 2.12 çıktı. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Aramayın! Bulun! Beagle Arama Aracı

Soulblighter

Beagle, GNOME projesi kapsamında geliştirilen bir arama aracı. Diğer arama araçlarından farkı ise hemen her yerde arama yapması. Beagle ile belgeler, e-postalar, web geçmiş kayıtları, Mesajlaşma yazılımları kayıtları, kaynak kodlar, resimler, müzikler, uygulamalar ve daha bir çok ortamda arama yapabilirsiniz.

Eğer ilginizi çektiyse buradan daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.