Fazlamesai 2 yaşında

0
butch
Aslında fm'in doğumgünü 9 Ekim, yani kaçırdık ama olsun. Evet, iki yıl geçti hala buradayız. Birikimimiz her geçen gün daha da büyüyor, burası her geçen gün daha eğlenceli oluyor, gelişiyor. Aslına bakarsanız şöyle sağıma soluma baktığımda bilginin bu kadar büyüdüğü, paylaşıldığı başka da bir ortam da göremiyorum. Neyse fazla gevezelik yapmayayım. Bence bu yıl da fazlamesai'nin ve fazlamesaici'lerin yılı olacak.

Görüşler

0
FZ
Dolu dolu geçen 2 yıl. 3. yılın çok daha dolu, daha güzel ve daha verimli geçmesini diliyorum. Öncelikle böyle bir ortamı kurmayı akıl edenlere sonra da bu ortamın güzelleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
0
esse
Vay be o kadar oldumu ya 2 yıl nasıl geçti hiç anlamadım. Bütün fazlamesai tayfasının doğumgününü kutlarım.
0
mg
iyiki dogdun FM!!! YA dogum gunu hedıyesı olarak bısey dusunen varmı :)
0
conan
Dogum gunu hediyesi olarak biz variz ya :)
0
anonim
Mutlu yollar FM... Bakın 1nci yaş gününde neler yazılmış :)

Fazlamesai 1 yaşında

--
Türkçelemeyle cebelleşirken login olmaya üşenen FM`ci

m1a2
0
anonim
Canım kremalı pasta istedi :^) Nice yıllara FM !

Mawe
0
anonim
dogumgunu(nuz/muz) kutlu olsun
nice yillara....
0
sundance
Böyle bir güzel gecede m1a2 biraderimin el emeği göz nuru ile yazdığı türkçeleme dökümanından, Türkçe yazabilen Debian sistemimle yorum yazıyorum. Umarım bir problem yoktur. Hatta diyebilirim ki bu bir inkılâp :))) hatta Kemâl bile yazabilirim :)))

SEVİYORUM SENİ FMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
(tanrım nolur yüzümü kara çıkartma)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Pardus

redogre

Yeni Bir Galaksi Keşfedildi

FZ

Hubble teleskobu ile gerçekleştirilen gözlemler ve incelenen uydu fotoğrafları sonucunda yeni bir galaksi keşfedildi: galaksi.fazlamesai.org

İlk raporlara göre "her insan bir dünya, her insan bir gezegen, o halde gezegenleri, güneş sistemlerini ve pek çok şeyi bir araya getiren galakside buluşalım" düşüncesi ile yola çıkan FM editörleri bloglarını birleştirip Voltran'ı (ya da başka bir şeyi, her ne ise, kimileri Web 2.0 filan da diyor :) oluşturmaya karar verdiler, kolları sıvadılar, 1 hafta boyunca test ettiler ve sonra da büyük patlama ile cümle aleme gerekli duyuruyu yaptılar.

6 aylığına T.C. askeri kuvvetlerine emanet ettiğimiz sevgili arkadaşlarımız ve FM editörleri Larweda ve coskung simdilik galaksiye daha zayıf radyo sinyalleri yollayacaklar, sayılı gün çabuk geçer diyor ve gözlerimizi galaksiye doğru çevirip bir sonraki sürpriz için (asıl bomba, pek yakında!) çalışmalarımıza olanca hızı ile devam ediyoruz...

fazlamesai.net'e soralım: Nasıl oluyor da oluyor?

FZ

Forumda kalmasına razı olamadım. Konu önemli bir konu. FM üyelerinden zBK demiş ki:

Bilemiyorum aslinda bu durumu nasil ifade edeyim....

7 aydir Hindistanda Tata Consultancy Services de staj yapmaktayim.

Firma hindistan devi TATA firmasinin yazilim kisimi, 52.000 calisani ile dunyanin 33 ulkesine hizmet veriyor ve milyar dolarlik bir yazilim firmasi, almis oldugu projeler milyon dolarlar ile ifade ediliyor.1965 den beri IT sektorunde danismanlik hizmeti veriyorlar. Musterileri dunya devleri.

Sundance de Apple'a geçti - 1

sundance

Geçtiğimiz haftalarda Linus Tornvalds'ın artık Apple tabanlı bir laptop kullanmaya başladığını haber yapmıştık. Bu ayın başında meşhur Lisp hackerı Paul Graham da Mac'in Dönüşü makalesinde ibook ve powerbookların hacker camiasında popülaritesinin artmasından bahsetmişti.

Uzun zamandır 12inch ufak tefek bir laptop almayı planlıyordum, i386'mı olsun yoksa powerpc'mi diye düşünürken, bir arkadaşımın G3 ibook'unu satmaya karar verdiğini duyunca harekete geçtim. Bu makale i386'dan powerpc'e geçişde ne gibi kolaylıklar ve zorluklar yaşadığımın iki bölümlük hikayesidir.

Web 2.0: İçeriği biz üretelim, parayı onlar kazansın?

FZ

dsully: lütfen en fazla 2 cümle ile bana web 2.0'ı tarif et.
jwb: içeriği sen yaparsın. parayı onlar alır.

Acaba gerçekten böyle mi? Ya da bu noktaya nasıl gelindi? Internet, alışık olduğumuz anlamda Internet olmaktan çıkıyor mu? Mute'a InfoEnclosure 2.0 başlıklı bir makale yazan Dmytri Kleiner ve Brian Wyrick tam da bu konuyu ele alıyorlar.