Elektro-Çocuk Bilgisayarları Bozuyor

0
FZ
İlla ki hacker olmaya gerek yok!

Romanya'daki bir öğrenci, bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların biraz yakınına geldiğinde bu aletleri otomatik olarak çalışamaz hale getiriyor.
RIA Novosti haber ajansına göre 20 yaşındaki öğrenci, Iasi kasabasındaki 9 katlı apartmana taşınır taşınmaz bilgisayarların sigortası attı, ampuller titremeye başladı, sigorta kutuları patladı ve asansörler durdu.

Apartman yöneticisinin basın açıklamasına göre öğrenci ile el sıkıştıklarında "Sanki çıplak bir elektrik kablosunu tutuyor gibi oldum."

Elektrikle ilgili problemlere bir tür şeytanın yol açtığını düşünen apartman sakinleri (!) bir papaz çağırdılar ancak olumlu bir sonuca varamadılar.

Sonunda her dairedeki televizyon bozulunca, Internet bağlantısı imkansız hale gelince apartmandakiler mahkemeye başvurup öğrencinin çıkarılmasını talep ettiler.

Romanyalı bilimadamları söz konusu gencin çok güçlü bir biyomanyetik alanı olduğunu ve teknik problemlere de bunun yol açtığını belirttiler.

Görüşler

0
conan
>İlla ki hacker olmaya gerek yok!
>Romanya'daki bir öğrenci, bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların biraz yakınına
> geldiğinde bu aletleri otomatik olarak çalışamaz hale getiriyor.

hacker bilgisayar bozmaaaaaazzzzz
0
HoLY
Bazen bozuyolar:p
0
FZ
Bozar demedik, bozabilir de, bozmayabilir de, o kadar kurcalarsan bozulabilir tabii, büyüklerimiz böyle öğretti yani.

Vakti zamanında Sundance ile yeterince hacker vs. cracker geyiği yaptığım için aynı şeyleri burada tekrarlamayı abesle iştigal olarak görüp ufaktan kaçıyorum ortamlardan :)
0
conan
hehe ;)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor

FZ

Türkiye, son 25 yılda bilişim sektöründeki gelişmeler karşısında genel olarak "tüketici" konumunda kalmıştır. Aslen üniversitelerimiz ve diğer teknik okullarımız, bu süreci gerektiği gibi hem bilimsel hem de sanayi anlamında takip etmiş olmakla birlikte toplum, sadece teknolojiyi kullanan, bunun eğitimini alan ve veren konumda olmuştur. Teknolojik eğitimde, bir nebze olsun daha yaratıcı olabilmek adına ve doğrudan bilgisayar tasarımının kullanıcılar, teknik elemanlar ve mühendisler tarafından daha yakın irdelenmesi amacı ile bu yarışma düzenlemiştir. Türkiye'nin işlemcisini tasarım sürecinde insanların sayısal devrelere, bilgisayar organizasyonu ve mimarisine, işlemcilere daha ilgili olabilmeleri ve daha iyi bir eğitim amaçlanmıştır.

Gerçek Tesadüfi (!) Sayıların Peşinde.

FZ

Tayvan merkezli chipset, anakart, vs. üreticisi VIA Technologies firması tesadüfi (random) sayı üretilmesini donanımsal olarak sağlayan bir mekanızmayı son geliştirdiği C3 isimli mikroişlemcisine eklediğini açıkladı.

Pentium 4 HyperThreading Performans Problemi

anonim

Pentium4 işlemcilerde hyperthreading özelliği ilk lanse edildiğinde performans artışları olacağı söylenmişti, fakat geçen günlerde ZDNet Hyperthreading hurts server performance konulu bir makale yayınladı. Bu makaleye göre, BIOS seviyesinde hyperthreading'i kapatan geliştiriciler ciddi bir şekilde performans artışından bahsediyorlar.

Bunu takiben Rick Ross bir yazısında hyperthreading'in bu performans kaybının sunucularda çalışan JAVA programlarına ne derecede etti yaptığını sorguluyor.

Sabit Sabit Disk

FZ

Bilgisayarlarımızdaki hareketli parça sayısı gittikçe azalıyor. SanDisk 2.5"lik ve 32 GB kapasiteli SSD SATA 5000 sabit diskini duyurdu. Bu sabit diskin özellikle dizüstü bilgisayarlarda ve diğerlerinde geleneksel sabit disklerin yerini alması bekleniyor.

Dünyanın en hızlı CD-RW sürücüleri

larweda

Yamaha, CEBIT öncesi dünyanın ilk 20 hızlı CD-R (yazılabilir) ve CD-RW (tekrar yazılabilir) sürücülerini duyurdu.