Elektro-Çocuk Bilgisayarları Bozuyor

0
FZ
İlla ki hacker olmaya gerek yok!

Romanya'daki bir öğrenci, bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların biraz yakınına geldiğinde bu aletleri otomatik olarak çalışamaz hale getiriyor.
RIA Novosti haber ajansına göre 20 yaşındaki öğrenci, Iasi kasabasındaki 9 katlı apartmana taşınır taşınmaz bilgisayarların sigortası attı, ampuller titremeye başladı, sigorta kutuları patladı ve asansörler durdu.

Apartman yöneticisinin basın açıklamasına göre öğrenci ile el sıkıştıklarında "Sanki çıplak bir elektrik kablosunu tutuyor gibi oldum."

Elektrikle ilgili problemlere bir tür şeytanın yol açtığını düşünen apartman sakinleri (!) bir papaz çağırdılar ancak olumlu bir sonuca varamadılar.

Sonunda her dairedeki televizyon bozulunca, Internet bağlantısı imkansız hale gelince apartmandakiler mahkemeye başvurup öğrencinin çıkarılmasını talep ettiler.

Romanyalı bilimadamları söz konusu gencin çok güçlü bir biyomanyetik alanı olduğunu ve teknik problemlere de bunun yol açtığını belirttiler.

Görüşler

0
conan
>İlla ki hacker olmaya gerek yok!
>Romanya'daki bir öğrenci, bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların biraz yakınına
> geldiğinde bu aletleri otomatik olarak çalışamaz hale getiriyor.

hacker bilgisayar bozmaaaaaazzzzz
0
HoLY
Bazen bozuyolar:p
0
FZ
Bozar demedik, bozabilir de, bozmayabilir de, o kadar kurcalarsan bozulabilir tabii, büyüklerimiz böyle öğretti yani.

Vakti zamanında Sundance ile yeterince hacker vs. cracker geyiği yaptığım için aynı şeyleri burada tekrarlamayı abesle iştigal olarak görüp ufaktan kaçıyorum ortamlardan :)
0
conan
hehe ;)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

NVIDIA Entegre AMD Tesisi Sürüm -2

elrond

NVIDIA yeni chipsetini buglarından arındırmış görünüyor. nFORCE-2 seri üretimine başlanmış. Benim nedense Riva128'den beri bu adamlara bir sempatim var. nForce2'yi ne zamandır bekliyordum, en sonunda çıktı! Hardware testi yapanlara referans boardlar dışında markalı boardlar gitmeye başlamış (Asus A7N8X en öne çıkan)
nForce1(?) pek tutulmadı nedense. Ben çıktığı gün aldım, iyikide almışım her şeyinden memnun olduğum ilk mainboardum Asus A7N266-D. Neyse nForce-2'nin temel özellikleri şöyle...

Mac CUBE özel bir makina mı?

anonim

Apple'ın daha doğrusu Steve Jobs'un "Next" zamanında içinde kalan bir diğer ukte ise Cube idi.

Cube bir tasarım harikası olarak lanse edildi. Gerçi halen tasarım konusunda bir firma ile mahkemelikler. Herneyse bir Apple PowerMac Cube aldığınız zaman makinaya herhangi bir kart takamıyorsunuz çünkü yer yok. :)
HDD upgrade'i yapmanız, yani yeni bir HDD takmanız gerektiğinde siz yada ürünü aldığınız Apple bayii bile bu işlemi yapamıyor. Türkiye'deki dağıtıcıda yapamıyor. Yapılır ama yapıldığı an garanti dışı kalıyor. Bu işlem için Cube'un Amerika'ya Apple'a gitmesi gerekiyor. Tabii ki sistemde hardware arıza olduğunda da. :) Almak bir dert almamak bir ukte. :)
inanmazsanız:http://www.apple.com/powermaccube

Dünya'nın İlk Ticari Süper Dizüstü Bilgisayarı

Soulblighter

AtomChip firması, Dünya'nın ilk ticari süper dizüstü bilgisayarını duyurdu: AtomChip SG220-2

Cep Telefonları Aklandı! (şimdilik)

anonim

13 ayrı ülkede, ülke çapında yapılan araştırmalar sonucunda cep telefonlarının 10 yıllık kullanımının beyin kanseri oluşturma riski olmadıgı kanıtlandı: http://www.newscientist.com/news/news.jsp?id=ns99994624

Fazlamesai.net'e soralım: Özgür Dizüstü

tongucyumruk

Bu aralar hem avuçiçi bilgisayarım, hem de masaüstü bilgisayarım eskidiğinden ikisinin de yerini alacak bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Uzun araştırmalarım sonucunda tam ihtiyaçlarıma uygun, 12", ekranı dönebilen (e-kitap okumak için ideal), uygun fiyatlı bir model buldum. Tam hayallerimin bilgisayarını bulduğumu düşünürken özellikler listesindeki bir ibare dikkatimi çekti...