CGSociety Gelmiş Geçmiş En iyi 100 3D Film Oylaması Sonuçlandı

0
Tarık
CGSociety, uzun süredir beklenen en iyi 100 3-D filmi oylaması sonuçlandı.
Oylama sonuçları bana bir hayli ilginç geldi. Matrix'in birinciliği göğüslediği oylamada Yüzüklerin Efendisi filminin geride kalması ve 300 filminin üstlerde olmasını garipsedim doğrusu. Bana göre Maske filmi de birçok açıdan dönüm noktası olmasına rağmen gerilerde yer aldı.

Belki konuya, oylamaya katılanlar kadar derin bakamayışımın da etkisi vardır.

Görüşler

0
ZZombie
Liste sanki daha çok kişisel görüşlere göre kurulu. Özellikle üst sıralarda yer alan filmlerin son dönem filmler olduğunu görüyoruz.

Toy Story gibi bir film bile 4. sırada.

Buna ilavetten Hayao Miyazaki'nin filmlerine de yer verilmiş. Ki burada 3D den çok 2D anime söz konusu (Adama taparım, orası ayrı konu :) ).

Tabii böye bir listeye insan neden bir Robotech ilave etmez şaşarım. Film olmasada, zamanın çok öncesindeydi.
0
Tarık
zaten bu liste gavur 3d forumlarında yerden yere vuruluyormuş şu anda. yalnız değiliz yani :)
0
anonim
iyi iyi :)
Hem CGSociety diye karizma bir ismin olacak.
Hem de böyle bir liste yayınlayacan.
Topa tutarlar tabii :)
Dövmediklerine şükretsinler. ;)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

IRC de seminerler dizisi!

sundance

Piyasa, geyik, p2p, #zurna derken unuttuğumuz IRC'nin en efendi fonksionu olan bilgi paylaşımını hatırlatmaya vesile olarak yaptığımız Malatya Üniversitesi sohbeti ve Umeet 2002 online konferansı gibi örneklere yenileri ekleniyor.

GPL uygulamalar konusunda, avcılar kıraathanesi görevi gören irc.freenode.net'de dün akşam Screen semineri vardı. Oldukça yararlı ve dört dörtlük bu seminerin loglarını ve programdaki diğer seminerleri Learning On IRC sayfasında bulabilirsiniz. Boşverin ICQ'u, MSN'i her akşam IRC'de #fazlamesai'de buluşalım.

#fazlamesai@freenode artık SECURE

sundance

2002'den beri önemli bir buluşma noktası olan, son zamanlarda eski canlılığını tekrar kazanmaya başlayan, Freenode üzerindeki IRC kanalımız #fazlamesai bu günden itibaren SECURE modda çalışacak.

Yani Freenode IRC Sunucusu'na ismini kaydettirip, daha sonra da parolaları ile kendilerini doğrulamamış kullanıcılar kanala alınmayacak.

Not: Dün akşam aralarında #gentoo, #perl, #rubyonrails'in de olduğu yüzlerce kanala bot sokup #fazlamesai diye bağırttırılması bizi bu önlemi almaya itti. Conan kardeşimize bu konudaki hassasiyeti ve çabaları için FM camiası adına ayrıca teşekkür ederiz.

Küfürbaz Kiosk

redogre

IRC'de Nmap ve Hping Semineri

sundance

Yıllar önce #fazlamesai kanalında başlayan seminer/röportaj geleneği Emre "Conan" Sağlam'ın Nmap ve Hping üzerine verdiği sunumla tekrar hayata döndü.

İki saat aralıksız devam eden sunum için kendisine teşekkür ediyor. FM okurlarından bu konu hakkındaki merak ettikleri mevzuları yorum olarak girmelerini istiyoruz.

Toplum olarak başımız arşa mı değiyor? Yoksa nereye değiyoruz?

Tarık

Her akşam yaptığım gibi yine internet te hedefsiz gezindiğim bir sırada karşıma web uygulamalarının güvenliğiyle ilgili bilgisine güvendiğim ferruh' un sitesi çıktı. Uzun süre bakmamıştım merakla sayfalar, bağlantılar içerisinde dolaşırken ilgimi "SQL Injection Dersleri bölümü çekti.