C-64 demoları! Flash ile yeniden kodlanmış

0
sundance
Size de oluyor mu? Bunalmış bir iş gününün ortasında "Şimdi ortaokulda olsam, en büyük derdim de C-64'ümün disketsiz olması olsa" dediğiniz?

Peki Flash ile yapılmış atraksiyonları gördüğünüzde "Biz yirmi yıl önce 1Mhz makinada bunları assembler ile kodluyorduk?" diye aklınızdan geçiriyor musunuz? O zaman gözünüz aydın, nostalji yapmak için bir fırsat DocSnyder isimli bir arkadaş birçok C-64 introsunu Flash ile yeniden kodlamış. Belki yakında meşhur demoları da bu formatta görebiliriz, kimbilir?

Görüşler

0
bio
Gercekten de orijinallere sadik kalmis, cok basarili.

Bazi introlara sasirmamak da elde degil. Mesela, su intro C64'te de bu kadar iyi miydi sahiden? Hemen orijinalini bulup CCS64'te denemek lazim :)

http://www.docsnyderspage.de/page/files/flash/gp_main.htm
0
darkhunter
Hey gidi günler hey... O zaman yapılan demo'lara ve artwork'lere hala gıpta ile bakıyorum. Farklı bir yanları var, sanki kayıp bir bilgisayar çağıymış gibi...

Yanlız bu flash animasyonların sesleri çok mu bozuk, yoksa benim flash seslerini oss'den alsa'ya mı vermem gerekiyor :p
0
ttk
Merhaba

Çok istemiştim ama bir türlü almak nasip olmamıştı bir C64.
O zamanki programcılardaki gayret ve özellikle de kısıtlı kaynağı değerlendirme kabiliyeti şimdikilerde var mıdır bilmiyorum.
0
bio
Muzikler tekrar yapilmamis, C64'teki orijinallerinden dusuk kalite (mp3?) olarak kaydedilmis. SID formatinda orijinallerini dinlerseniz cok daha farkli gelecektir.
0
sivri
Merhaba,
Demolar çok güzel olmuş, üşenmeden tekrar yapmışlar, gönül işi tabi.
Bu arada c64/amstrad vb sistemlerde kullanılan z80 cpu ile ilgilenenler için bir adres de ben vereyim.
http://www.z80.info/

Bi ara 64k intro/demo yarışmaları vardı, hala varmış, googleda aradım da. ilgilenenler ve boş zamanı olanlar için.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Linux ve Oyunlar

FZ

Linux ve oyun dünyasının birlikteliğinin geçmişi, bugünü ve geleceğine dair güzel bir makale

Eksik kalan bir yer varsa eminim onu da FM okurları tamamlar ;-)

XGameStation (Video Game System Development Kit)

inoxus

Andre Lamothe ’un kitaplarını okumuş olanlar belki duymuştur. XGameStation, elektronik ve video programcılığı hakkında hobi düzeyinde ilgilenenler ya da bu konuları yeni öğrenenler için hazırlanmış bir platform. 80 MIP RISC işlemcili bu makinede, tıpkı eski günlerdeki gibi PONG, centipede, space invaders gibi oyunlar hazırlayıp televizyonumuza takıp oynayabiliyoruz. Atari 2600 joystick desteği de olan geliştirme konsoluna 130$’a sahip olabiliyorsunuz.

Nintendo da Microsoft gibi yeni oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatını duyurdu

sidar

Microsoft'un XBox haberlerinden sonra, Nintendo da yeni oyun konsolu Game Cube'un piyasaya çıkış tarihi ve çıkış fiyatlarını duyurdu. Buna göre Nintendo Game Cube 199$ gibi rekabetçi bir fiyattan 5 Kasım 2001'de piyasaya sunulacak, ve tüm oyunlar sabit 49.95$ fiyata sahip olacaklar. 199$ gibi çok ekonomik bir fiyattan satılacak Nintendo, bakalım Microsoft'un XBox'una kafa tutarken Türkiye'deki silik halinden de kurtulabilecek mi...
url: http://www.nintendo.com

Evdeki Malzemelerle Railgun Yapalım

tongucyumruk

Aslında böyle bir konuya oyun demek ne kadar doğru orası tartışılır ama olay gerçekten ilginç. Sitede yazılanlara ve amaçlarına bakılırsa MIT'de okuduklarını düşündüğüm Quake hastası bir grup kafadar (kötü türkçe) üşenmeyip oturup bir "Railgun" inşa etmişler...

Sitede yazılanlara bakılırsa da alet şu anda çalışır halde. Açıkçası umarım bu aletin daha ufaklarını falan planlamazlar yoksa sokakta railgunla havaya ateş eden insanları hayal etmekte pek zorlanmıyorum açıkçası... Aletin kendisine ve atış denemesi yaptıkları nesnelere ilişkin fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Direct X-10'un Vista'ya has olması...

sundance

Micros~1 Haziran ayı içinde, uzun süredir devam eden tartışmalara son verip Direct X 10'u sadece Vista için yayınlayacağını açıklamıştı.

Vista'nın mevcut durumu ve halihazırda birçok donanım üreticisinin Vista yerine XP'i tercih etmesi, Windows'un platform olarak konsollardan bile güçlü olduğu oyun piyasasındaki yerini, Vista'ya geçise zorlamak için kullanma çabası, sanırız Valve'ı da endişelendirmiş olacak ki "Bu karar bir hataydı" açıklaması yapmışlar.