sidar

sidar


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Kredi Kartı Dünyasına hoşgeldiniz! ( 6)

arkadas dogru yazmis, chargeback diye bir olay vardir. benim visa bir kartim var, bununla imzasiz bir alisveris gerceklestirilmis diyelim. mesela internet uzerinden... ben buna itiraz ettigim AN, yani ispatlamam gerekmiyor, itiraz ettigim AN, bu para bana geri odenir. bunun turkiyeyle alakasi yok, bunu yapan VISA firmasidir, ya da mastercard, ya da amex... yani bankayla ya da turkiyeyle ilgisi yok, teorik degil cok da pratik bir olaydir. yani burda para fakirin cebinden cikmiyor :))

İçeriğe saygı gösterelim efendiler! ( 17)

Selam guru of net, sen benim eski işyerlerimden bahsetmişsin ben bahsetmediğim halde, ama ben aynısını sana yapmıyorum merak etme, çünkü söylediklerinle pek örtüşmez, ayıp olur sana. Ben de şimdi farkettim senin kim olduğunu, şaşırdım tabii fake gibi olmuş. Netguru''dan anlamaliydim ya neyse, kişiselden uzaklaşalım.

Emeğe laf etmeyin dedikten sonra, bir cümlede o kadar insanın emeğine laf ettiğinin farkında mısın? tartışmak istemiyorum bu andan sonra, buraya yazanların bir çoğu o emeklerin sahipleri, bunu bilmeni isterim.

neyi eleştirdiğimin de tam farkında değilsin, ne yazdığımın da. biraz tıkılı kalmışsın, açıl diyorum, ferahla...

hadi kendine iyi bak, opuyorum her zamanki gibi, sevgili arkadaşım benim.

İçeriğe saygı gösterelim efendiler! ( 17)

ya ben cevap yazdim, bi baktim bir arkadas da cevap yazmis (sundance)

ayni anda cevap yazmisiz, oha dedim... ki sundance benden cok daha fazla bu portalleri taniyan, bu portallere icerik saglayan biri... ne bileyim icmisim zaten mesaj yazmak istedim, sasirdim iste, benim gibi dusunen birileri daha var oralarda, uzakta, gormesek de, gitmesek de, o koy bizim koyumuzdur...

İçeriğe saygı gösterelim efendiler! ( 17)

sevgili kardesim, hayatim boyunca kimse islerim konusunda ayrintili bilgi sahibi olmadi ama bugun acayip icip eve geldim, sen bilgi sahibi ol. o benim yazdigim haberlerde gecen ISP''lerin birinde 1 seneden fazla sureyle calistim, onu gectim bok gibi para yatirilan x portaline deli gibi icerik depoladim. kendi kafandan konusuyorsun ama turkiye''nin en cok para yatirilan portallerinden birinde calistim, ve bi boka yaramadi portal. kac kisi adresini biliyordur, o supheli. kusura bakma ama bu megalomanliksa megalomanlik, o kufur ettigim portallerden birine overdose calisarak bilgi depoladim. bir gazetede kose yazarligi yaptim, bir gazetenin ekinde 30 sayfanin 15 sayfasinin altinda benim ismim yaziyordu. kusura bakma ama senden cok daha fazla turk portalleri hakkinda bilgi sahibi oldugumu biliyorum, ve buna dayanarak konusuyorum: icerikten once zihniyet gelir. benim yazdigim yazilari senin gibi okuyan, senin gibi bir seyler kapanlar var mi, var! ama kusura bakma bu portalin bi boka yaradigini gostermez. dunyada herkes internetten para kazaniyor, hadi biz de para kazanalim mantigiyla yapilmis is farklidir, Sundance''nin dedigi gibi o heyecanı yasayarak is yapmak farklidir. bu gonullu olmak degil, yapma amacidir. calistigim portalde 2 tane isim sayabilirim sana, gerisi word count limitim dolsun diye yazi yaziyordu. sabaha kadar senin icq pencerenin yaninda duran web penceresine yazdigin bu portallerin iceriklerini hazirlayan ekiplere dahil insanlar o benim haberime yorum yazdi, o yuzden olayi sadece emek olarak yorumlama. ben de emek verdim, ama yeri gelir kufrederim. umarim anlamissindir. kal saglicakla...