İstanbul parmaklarımın altında:Büyükşehir Belediyesi tüm İstanbul`u nete taşıdı

0
sidar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tüm İstanbul'u sokaklarına kadar incelemek isteyenler için İnternet'te yeni bir sayfa açtı. Tüm sokak, mahalle ve caddelerin dahil olduğu bu ayrıntılı İnternet Haritasi şu an beta olsa da çok güzel iş görüyor. url: http://212.174.15.14

Görüşler

0
parsifal
Hoş yapmış güzel yapmış tabi güzel belediyemiz. Fakat belediyemiz neden elinde dijital harita varken kitaptan taramış olduğu resimleri kullanmış?
Yoksa dijital haritaları para karşılığı sattığından mıdır? Böyle bir site yerine keşke taradığı kitabın adını yazsaydı. Böylece burdan da para kazanmaya başlardı.
0
anonim
Ne alaka yani illa meyve veren ağaç taşlanacak(kökünden sökülecek) sence bu haksızlık değilmi
elimizi vicdanımıza koyup düşünmek gerekmezmi
neden bizden başka herkes tü kaka ve tü kaka yaptı diyoruz.Herhalde biz çok mükemmel ve herkeste bizim gibi olmak zorunda ama bu yobazlık anlamına gelir ve kişi insan olması için yobazlığı aşmalı.Bence bizde bunu aşmak için çalışmalıyız.
0
anonim
harbiden bu ne rezalet kardeşim, bu ne rezalet!!!
0
anonim
Ulan bi şeyi de beğenin be :)
0
anonim
iyisini sen yapta görelim
Bu ülkede yıllardır hiç bir şey yapılmadığını önce görmek lazım yani insanımıza hizmet etmek amacı göden onları horlamak amacı gütmeyen

evet yapıldı diyen varsa bu gün ne hallerde oldugumuzun temel nedeninin ne olduğunu da anlatsında görelim.Hepimiz zavallı ve işgal edilmiş bir ülkenin evlatlarıyız bunu bile hala idrak edemedik, aptal kaldığımız sörece hep köle kalacağız.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Douglas Adams`ı kaybettik :(

robin

Büyük yazar Douglas Adams 11 Mayis 2001 Cuma günü geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. Kendisi dünya çapında ünlü beş kitaplık Otostopçunun Galaksi Rehberi üçlemesi ve Dirk Gently serilerinin yazarıydı. Acımız sonsuz. :((

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu X. Geleneksel Programlama Yarışması

anonim

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu olarak her sene düzenlediğimiz ulusal programlama yarışmasının bu yıl 10.sunu düzenlemekten gurur duyuyoruz. Linux işletim sistemi tabanlı olarak düzenlenen ilk ulusal yarışma olan etkinliğimiz bilgi birikimi ve emek veren insanları ile ulusal bilgisayar olimpiyatına da önemli katkılar sağlamaktadır.

Dünya´nın En Hızlı Ticari Treni Hizmete Giriyor

conan

Şangay'ın 30 km kuzeyinde bulunan Pudong uluslararası havaalanını şehre bağlayacak olan yeni manyetik tren şu ana kadar hizmete girmiş en hızlı ticari tren ünvanını alacak gibi gözüküyor. Trafikte şanslıysanız yaklaşık 40 dakikada alabileceğiniz bu mesafeyi yeni tren yaklaşık 7 dakikada alıyor. Trenin yaptığı maksimum hız 430 km/h. Tren bu hıza yaklaşık iki dakika içerisinde ulaşıyor. Manyetik trenlerle ilgili güzel bilgileri ve de evde nasıl manyetik tren yapabileceğinizi anlatan yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Concept Game

FZ

Concept Game basit ama (bugüne kadar oynayanlara göre) sürükleyici bir oyun. Tek kollu kumar makinelerine benzeyen bir alet size rastgele İngilizce önermeler gösteriyor. Çoğu zaman karşınıza anlamsız önermeler çıkacak. Kazanan durum, anlamlı bir önermenin çıktığı durumlar. Sizin yapmanız gereken anlamlı bir önerme karşınıza çıktığı zaman hak ettiğiniz puanı bir düğmeye basarak talep etmek. Eğer anlamsız bir önerme için puan talep ederseniz ceza olarak puan kaybediyorsunuz. Amacınız 40 saniye içerisinde en yüksek puanı toplamak ya da bir ay içerisinde toplamda en çok puanı toplayan olmak. Her ay sonunda en başarılı üç oyuncu amazon.com'dan ufak hediye çekleri de kazanıyor.

RoboCup 2002

parsifal

6. Dünya Robotlararası Futbol Şampiyonası 19-25 Haziran tarihleri arasında Japonya'da gerçekleştirilecek.
Sitede yarışmaya katılmak isteyenler için online katılımcı formu bile mevcut.
RoboCup'ın hedefi ise 2050 yılında insanlardan kurulu bir futbol takımının karşısına robotlardan kurulu bir takım çıkarmak...