İstanbul parmaklarımın altında:Büyükşehir Belediyesi tüm İstanbul`u nete taşıdı

0
sidar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tüm İstanbul'u sokaklarına kadar incelemek isteyenler için İnternet'te yeni bir sayfa açtı. Tüm sokak, mahalle ve caddelerin dahil olduğu bu ayrıntılı İnternet Haritasi şu an beta olsa da çok güzel iş görüyor. url: http://212.174.15.14

Görüşler

0
parsifal
Hoş yapmış güzel yapmış tabi güzel belediyemiz. Fakat belediyemiz neden elinde dijital harita varken kitaptan taramış olduğu resimleri kullanmış?
Yoksa dijital haritaları para karşılığı sattığından mıdır? Böyle bir site yerine keşke taradığı kitabın adını yazsaydı. Böylece burdan da para kazanmaya başlardı.
0
anonim
Ne alaka yani illa meyve veren ağaç taşlanacak(kökünden sökülecek) sence bu haksızlık değilmi
elimizi vicdanımıza koyup düşünmek gerekmezmi
neden bizden başka herkes tü kaka ve tü kaka yaptı diyoruz.Herhalde biz çok mükemmel ve herkeste bizim gibi olmak zorunda ama bu yobazlık anlamına gelir ve kişi insan olması için yobazlığı aşmalı.Bence bizde bunu aşmak için çalışmalıyız.
0
anonim
harbiden bu ne rezalet kardeşim, bu ne rezalet!!!
0
anonim
Ulan bi şeyi de beğenin be :)
0
anonim
iyisini sen yapta görelim
Bu ülkede yıllardır hiç bir şey yapılmadığını önce görmek lazım yani insanımıza hizmet etmek amacı göden onları horlamak amacı gütmeyen

evet yapıldı diyen varsa bu gün ne hallerde oldugumuzun temel nedeninin ne olduğunu da anlatsında görelim.Hepimiz zavallı ve işgal edilmiş bir ülkenin evlatlarıyız bunu bile hala idrak edemedik, aptal kaldığımız sörece hep köle kalacağız.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Borland .NET´i Dikkate Alıyor

FZ

Yazılım geliştirme araçları üreten Borland şirketi yaptığı son açıklamalardan birinde, Borland Delphi ve Borland C++ Builder isimli ürünlerinin son versiyonlarında .NET platformunu destekleyeceğini açıkladı.

Bu yılın ikinci yarısında söz konusu yazılım geliştirme araçlarının yeni versiyonlarını çıkaracak olan Borland, MSIL (Microsoft Intermediate Language - tüm .NET uyumlu dillerle geliştirilmiş programların makina koduna derlenmeden önce dönüştürüldükleri aradil) formatını da destekleyeceğini belirtti.

Kuralları bilinmeyen yapay zeka yarışması

butch

Bir Slashdot haberine göre yapay zeka üzerine çalışmalar yapan bir İsrail şirketi kuralları konulmamış çeşitli oyunları, değişik rakiplere karşı oynayacak bir program için yarışma başlatmış. Amaç en fazla puanı toplamak. Oyun sırasında programın sahip olacağı bilgiler yapabileceği hamleler, bunları ne zaman yapabileceği ve rakibinin yaptığı hamleler. Programlama platformu serbest.
Haberin aldığı yorumlardan biri böyle bir programın yazılmasının tehlikeli olabileceği, çünkü İsrail Hükümetinin bunu nerede kullanacağı şüpheli şeklinde... Bence diğer yorumlara da bir göz atın :)

Enixma ilk sayı çıktı

GoksinAkdeniz

Bir grup gönüllü tarafından hazırlanan EniXma e-derginin ilk sayısı çıktı. Linux ve açık kaynak kodlu yazılımları ve işletim sistemlerinin tanıtılması ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak amacı güdülüyor.

AMD UMC ile yeni bir fabrika konusunda anlaştı

conan

AMD dünyanın ikinci büyük chip fabrikasını elinde bulunduran UMC şirketi ile Singapur'da bir fabrika açmak konusunda anlaştı. 2005'in ortalarında açılması beklenen fabrika ile AMD önemli bir sorunu olan üretim konusunda yeni bir atağa geçti. Şu anda AMD 2, Intel ise 13 fabrikaya sahip. AMD CEOsu Jarry Sanders'in yaptığı açıklama da komiğime gitti: "Real men have fabs."

ADSL Hızlanıyor

sansured

ADSL'de aylık ücreti 29 YTL olan hattın hızı, 1 Kasım'dan itibaren 2 katına çıkıyor.

Haber hakkında detaylar ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın açıklaması burada.