'05 Personel Performans Değerlendirmesi: Fena Değil Ama Daha Çok Çalışmalısın!

0
FZ

Görüşler

0
FZ
Pek komik bulan olmadı herhalde :)
0
feran
Deme! Bence bulanlar hala gülüyor olmaktan yazamamıştır... Bulmayanlara ise diyecek bir şey yok:)
0
butch
Evet henüz düştüğümüz yerden kalkamadık.
0
bm
Ya aslinda bundan cok daha komik birseyi var Norvig'in:
http://www.norvig.com/Gettysburg/index.htm

Bunu tercume edebilsek cok hos olur ama okumus Amerikali'ya Gettysburg nutku ne ifade ediyorsa Turk'e onu ifade edecek birsey dusunemedim. (Genclige Hitabe demeyin, boyle alayci islere Ataturk ile ilgili seyleri katmak tehlikeli olabilir). Bir ara Yunus Emre diye dusundum iste cicili bicili 'bullet list' seklinde

Allah deyu seyedenler:

-- Iramaklar
-- Bulbuller

filan diye ama ayni komiklikte olmuyor.
0
feran
Yunus Emre'yi görünce nutka filan bakmadan aklıma Pir Sultan Abdal geldi nedense;

Kıldan köprü yaptırmışsın,
Gelsin kullar geçsin deyu.
Hele biz şöyle duralım,
Yiğitsen sen geç a Tanrı'm!

O nedenle Yunus'u filan bence bu "Amerikan sululuklarına" karıştırmamak gerek.
Bu arada Lincoln'a gelince de kısacık tarihlerinde adamlar habire birçok (bir sürü demiyorum demem de çünkü sürü daha çok hayvan çokluğu için kullanılır, bu aralarda herkesin dilinde BİR ÇOK anlamında yerli yersiz kullanılan "bir sürü "sözcüklerinin yanlış kullanımını da kınıyorum) Başkan vurdular Lincoln'ü de vurmuşlardı diye hatırlıyorum di mi?
Sonra da...
Neyse ben şimdi nutku okuyayım:)
0
bm
Dogru, vurdular onu da.

O komiklikte beni ceken, TR'de de bir haltmis gibi ustelik ismiyle Powerpoint hazirlayin demenin adet olmasi ve sulu veya degil alay etmenin vacip hale gelmesi. Halbuki ne bileyim bir kara tahta ile, yahut hic 'gorsel' birsey olmadan gayet guzel meram anlatmak daha iyi bircok durumda. Sun bir ara Powerpoint'i yasaklamisti benzer sebeplerle. Herneyse, birisinin aklina maksada hizmet edecek birsey gelirse yazsin lutfen.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Linus Torvalds’a otobüs çarparsa ne olur?

xelon

İnternet'te oradan oraya savrulurken Wikipedia'da Linus Torvalds'ın biyografisine( İngilizce | Türkçe ) denk geldim. Mizah başlığı altındaki "What If Linus Torvalds Gets Hit By A Bus? - An Empirical Study" bağlantısı dikkatimi çekti. Büyük bir keyifle okuduktan sonra Türkçe'ye çevirmek aklıma geldi. Ve işte burdayım.

Yazıyı okuduktan sonra insanın aklına takılmıyor değil, gerçekten Linus Torvalds'a birşey olsa sizce Linux'e ne olur?

Komik Pencereler

sametc

Artık GNU/Linux kullanıyorsunuz ama o eski mavi ekranlı anlamsız hatalarıyla dolu windows işletim sisteminizi de arada bir yad etmek istiyor, o günleri hatırlamak istiyorsunuz. İşte size çok güzel bir adres: http://www.deanliou.com/WinRG/winrg.htm

Fazla bir şey söylemeye gerek yok gidin görun. ;)

En Güzel Linux: Ne Pardus, Ne Debian, Ne Red Hat

FZ

Ciddi görünümlü bir PC Windows, yakışıklı ve havalı bir Apple bir araya gelir ve muhabbete girerse, sonra da ortama çekici mi çekici Linux katılırsa acaba ne olur?

En güzel Linux işte bu Linux. Maceranın devamı da burada.

Not: Altyazı ya da dublaj için gönüllü olan? ;-)

3-B Tux: Hem de elle tutulabilir!

conan

İşte size güzel bir ofis ya da fazlamesai eğlencesi ;) Elle tutulabilir gözle görülebilir, katlanır, bükülür, kağıttan, kartondan 3 boyutlu tux maketi :) Evdeki, ofisteki arkadaşlarınıza GNU/Linux sevginizi bir defa daha gosterebilmeniz icin :) Yılbaşı ağacınızın tepesine de dikebilirsiniz. Haydi bakalim kim en büyüğünü yapacak! ;)

Çek o CentOS'u web sitemden!

ghanthar

CentOS Red Hat Enterprise Linux tabanlı bir topluluk projesi. Bu yazıya konu olmasının sebebi ise biraz farklı. Tuttle City isimli (sanırım) kasabanın başkanı CentOS lideri Johnny Hughes'u mail yağmuruna tutmuş yakınlarda. Özet olarak sorun şöyle adı geçen kasabanın web sitesi açılınca bu sayfa ile karşılaşılıyormuş. Sayfa CentOS in de logosunun bulunduğu kalsik bir apache test sayfası. Sayfa da CentOS adını gören başkanımız e-postaya sarılarak Johnny Hughes'a tehditler yağdırmış "Yazılımını sunucumdan çekmezsen seni FBI'a şikayet ederim!" gibisinden.