'05 Personel Performans Değerlendirmesi: Fena Değil Ama Daha Çok Çalışmalısın!

0
FZ

Görüşler

0
FZ
Pek komik bulan olmadı herhalde :)
0
feran
Deme! Bence bulanlar hala gülüyor olmaktan yazamamıştır... Bulmayanlara ise diyecek bir şey yok:)
0
butch
Evet henüz düştüğümüz yerden kalkamadık.
0
bm
Ya aslinda bundan cok daha komik birseyi var Norvig'in:
http://www.norvig.com/Gettysburg/index.htm

Bunu tercume edebilsek cok hos olur ama okumus Amerikali'ya Gettysburg nutku ne ifade ediyorsa Turk'e onu ifade edecek birsey dusunemedim. (Genclige Hitabe demeyin, boyle alayci islere Ataturk ile ilgili seyleri katmak tehlikeli olabilir). Bir ara Yunus Emre diye dusundum iste cicili bicili 'bullet list' seklinde

Allah deyu seyedenler:

-- Iramaklar
-- Bulbuller

filan diye ama ayni komiklikte olmuyor.
0
feran
Yunus Emre'yi görünce nutka filan bakmadan aklıma Pir Sultan Abdal geldi nedense;

Kıldan köprü yaptırmışsın,
Gelsin kullar geçsin deyu.
Hele biz şöyle duralım,
Yiğitsen sen geç a Tanrı'm!

O nedenle Yunus'u filan bence bu "Amerikan sululuklarına" karıştırmamak gerek.
Bu arada Lincoln'a gelince de kısacık tarihlerinde adamlar habire birçok (bir sürü demiyorum demem de çünkü sürü daha çok hayvan çokluğu için kullanılır, bu aralarda herkesin dilinde BİR ÇOK anlamında yerli yersiz kullanılan "bir sürü "sözcüklerinin yanlış kullanımını da kınıyorum) Başkan vurdular Lincoln'ü de vurmuşlardı diye hatırlıyorum di mi?
Sonra da...
Neyse ben şimdi nutku okuyayım:)
0
bm
Dogru, vurdular onu da.

O komiklikte beni ceken, TR'de de bir haltmis gibi ustelik ismiyle Powerpoint hazirlayin demenin adet olmasi ve sulu veya degil alay etmenin vacip hale gelmesi. Halbuki ne bileyim bir kara tahta ile, yahut hic 'gorsel' birsey olmadan gayet guzel meram anlatmak daha iyi bircok durumda. Sun bir ara Powerpoint'i yasaklamisti benzer sebeplerle. Herneyse, birisinin aklina maksada hizmet edecek birsey gelirse yazsin lutfen.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Emniyet Müdürlüğü E-Postalarımızı Gizlice İzliyor!

FZ

ANKA AJANSININ HABERİ: İzleme olayı şöyle ortaya çıktı: Emniyet'in mail kutusu dolunca, izlenen e-posta adreslerine yanlışlıkla, İstanbul Emniyet Müdürlüğü- Bilgi İşlem Müdürlüğü imzalı "mail kutunuz dolmuştur, boşaltınız" uyarı yazısı geldi. Sanat ve Hayat Dergisi'ne mail gönderen okurlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün bu uyarı mailiyle karşılaştı. Bu mail nedeniyle e-posta'ların da adrese ulaştırılması da engellendi. Emniyet'in kişisel e-posta adreslerini izlediği yine Emniyet'in yanlışlığıyla ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, bir dergiye kişisel bilgisayarlar üzerinden gönderilen maillere karşılık kendi e-posta servisi üzerinden uyarı mailleri göndermesi üzerine polisin kişisel mailleri de izlediği öne sürüldü. ANKA'nın edindiği bilgiye göre, Sanat ve Hayat Dergisi'ne yazılarını ve görüşlerini mail yoluyla aktarmak isteyen okuyucular ilginç bir uygulamayla karşılaştı. Okuyucuların e-posta'ları derginin adresine ulaştırılamazken, bu kişilerin adreslerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden uyarı mailleri gönderildi.

Türkiye'nin en büyük bilgi işlem ağına sahip olan Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı e-posta adreslerini kendisine yönlendirerek, izlemeye aldığı böylece, bu adreslerden yapılan yazışmaların bir kopyasının, Bilgi İşlem Merkezi'nin sistemine kaydedildiği belirtildi. Bilgi İşlem Merkezinin sistemi dolunca, sistemin otomatik olarak, kullanıcılara bu uyarı maillerini gönderdiği kaydedildi.

Haberin tam metnini burada okuyabilirsiniz.

Editörün Yorumu: YORUM YOK!

Superman aranıyor!

anonim

Bugün php.org.tr forumunda yer alan bir iş ilanını aynen kopyalıyorum aşağıya. Yorum sizin. İş ilanı ve gelen cevaplar -> burada.

Selam,
Asp, html, dhtml, java, sql/oracle dhtml, vs... bilen sağlık sektörü odaklı çalışan bilişim firmasında, web siteleri , e-ticaret siteleri tasarımında çalışacak elemanlar arıyoruz.
wml, xml bilgisi olması tercih sebebidir.
İnternet üzerinden bulmama yardımcı olabilir misiniz?
teşekkürler
Dr.Nihal Dizdar
ndizdar@drdata.net

Pi Sayısını Hesaplamayın!

tongucyumruk

"Bilim adamları pi sayısını .... (buraya irikıyım bir sayı koyun) basamağa kadar hesapladı!". Bu zaman zaman hepimizin haberlerde gördüğü bir başlıktır. Peki hiç merak ettiniz mi? Bilim adamları bu sayının bu kadar çok basamağını hesaplamaya neden bu kadar meraklıdır? Pratik bir amaç için olmadığı kesin, zira insanlığın şimdiye kadar karşı karşıya kaldığı hiçbir problemde pi sayısının bu kadar hassas biçimde hesaplanmasına ihtiyaç olması mümkün gözükmüyor. Tabii bu hesaplamanın daha bilimsel amaçlara hizmet ediyor olması da mümkün. Örneğin pi sayısı içinde bir örüntü bulmayı istiyor olabilirler. Hatta Pi adlı filmdeki gibi dünyayı etkileyecek bazı gizli planları da olabilir. Ya da belki de sadece çok fazla boş vakitleri vardır... Ya da gerçek, sandığımızdan çok daha farklı olabilir...

Vista Üçlüsü

parsifal

Pek çok alanda meşhur üçlüler vardır.
Bu sefer ki üçlümüz çok farklı bir alanda...
İşte karşınızda Windows Vista Üçlüsü

En Güzel Linux: Ne Pardus, Ne Debian, Ne Red Hat

FZ

Ciddi görünümlü bir PC Windows, yakışıklı ve havalı bir Apple bir araya gelir ve muhabbete girerse, sonra da ortama çekici mi çekici Linux katılırsa acaba ne olur?

En güzel Linux işte bu Linux. Maceranın devamı da burada.

Not: Altyazı ya da dublaj için gönüllü olan? ;-)