'05 Personel Performans Değerlendirmesi: Fena Değil Ama Daha Çok Çalışmalısın!

0
FZ

Görüşler

0
FZ
Pek komik bulan olmadı herhalde :)
0
feran
Deme! Bence bulanlar hala gülüyor olmaktan yazamamıştır... Bulmayanlara ise diyecek bir şey yok:)
0
butch
Evet henüz düştüğümüz yerden kalkamadık.
0
bm
Ya aslinda bundan cok daha komik birseyi var Norvig'in:
http://www.norvig.com/Gettysburg/index.htm

Bunu tercume edebilsek cok hos olur ama okumus Amerikali'ya Gettysburg nutku ne ifade ediyorsa Turk'e onu ifade edecek birsey dusunemedim. (Genclige Hitabe demeyin, boyle alayci islere Ataturk ile ilgili seyleri katmak tehlikeli olabilir). Bir ara Yunus Emre diye dusundum iste cicili bicili 'bullet list' seklinde

Allah deyu seyedenler:

-- Iramaklar
-- Bulbuller

filan diye ama ayni komiklikte olmuyor.
0
feran
Yunus Emre'yi görünce nutka filan bakmadan aklıma Pir Sultan Abdal geldi nedense;

Kıldan köprü yaptırmışsın,
Gelsin kullar geçsin deyu.
Hele biz şöyle duralım,
Yiğitsen sen geç a Tanrı'm!

O nedenle Yunus'u filan bence bu "Amerikan sululuklarına" karıştırmamak gerek.
Bu arada Lincoln'a gelince de kısacık tarihlerinde adamlar habire birçok (bir sürü demiyorum demem de çünkü sürü daha çok hayvan çokluğu için kullanılır, bu aralarda herkesin dilinde BİR ÇOK anlamında yerli yersiz kullanılan "bir sürü "sözcüklerinin yanlış kullanımını da kınıyorum) Başkan vurdular Lincoln'ü de vurmuşlardı diye hatırlıyorum di mi?
Sonra da...
Neyse ben şimdi nutku okuyayım:)
0
bm
Dogru, vurdular onu da.

O komiklikte beni ceken, TR'de de bir haltmis gibi ustelik ismiyle Powerpoint hazirlayin demenin adet olmasi ve sulu veya degil alay etmenin vacip hale gelmesi. Halbuki ne bileyim bir kara tahta ile, yahut hic 'gorsel' birsey olmadan gayet guzel meram anlatmak daha iyi bircok durumda. Sun bir ara Powerpoint'i yasaklamisti benzer sebeplerle. Herneyse, birisinin aklina maksada hizmet edecek birsey gelirse yazsin lutfen.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Telefonla Çin İşkencesi

FZ

Çin'in birçok bölgesinde çıkartmalarla yasadışı işlerin reklamını yapanlara karşı yönetim yeni bir mücadele yöntemi geliştirdi. Bu tip yasadışı çıkartma ilanlardaki cep telefonları toplanıyor ve bir veritabanına giriliyor. Ardından özel bir yazılım bu telefonlara on binlerce kısa mesaj çekerek iletişimi imkânsız hale geteriyor. Aynı zamanda her 20 saniyede telefon aranarak 'Yasadışı bir reklam yaptınız, en yakın karakola başvurmanız gerekmektedir' şeklinde bir mesaj dinletiliyor. İşe ne kadar yarayacak, o henüz belli değil.

Kaynak: Radikal Gazetesi - Sanal Alem

Bir Dosyadan Klasör Olmaz Demeyin!

murat09

Bu Micros~1 XP´de yine JPGlerle işim gereği uğraşırken tekrar bir hata buldum. Gerçi fark edeli epey oluyor ama yeniden önüme çıkınca, belki yazılmamıştır diye düşündüm. Adamlar aslında iyiler, sitelerindeki makalelerde epey bir yol gösteriyorlar bu sorunlar icin (3 makalede uzun uzun 'ayrılmış aygıt adları' dosyalarının nasıl isimlerinin değiştirileceğini anlatmışlar). Ama ikide bir cıkarılan Service Pack'lerde bu hataları düzeltmek nedense akıllarına gelmiyor.
Bu görüntü Xp Pro. Corp. Edition + SP1 yüklü bir makinada, JPEG dosyasının ismini değiştirmek için F2 tuşuna bastıktan sonra alınmıştır. XP, salt okunur resim dosyalarının ismini değiştirmeye kalkarsak hep bu hatayı veriyor. Gerçi ismini değiştiriyor ama hata hatadır, değil mi. Son kullanıcıyı düşündüğünüzde, saç baş yoldurur bu sorunlar.
Saygılar.

Bu Adamı Bizim Ekibe İstiyorum!

FZ

Evet bu adamı hemen bizim bilgi işlem departmanında işe almak istiyorum. Kendisi çok meşhur. Her yerde bulunmuş. Belki o bile bunun farkında değil. Adam hem Windows Mail Sunucularından hem Açık Kodlu Yönetim Yazılımlarından hem de SCO sunucu onaylamanın detaylarından anlıyor. Hemen bizim ekibe katılmalı bu bilgili arkadaş!
Kaynak: Slashdot

Kartel: Microsoft

sundance

1995 yılında HitNet`e yollanmış bir rap parçasıdır. Eskileri karıştırırken çıktı, biraz gülümsemeniz dileklerimle, umarım kimseyi incitmez;)

...Çok yakIn bir gelecekte bir radyo haberi
dün be$ ki$i (ikisi çocuk), zorla Macrosoft LaboratuvarlarIna girmeye çalI$tIklarI gerekçesiyle, güvenlik görevlileri tarafIndan vurularak yok edildi. Macrosoft ba$ danI$manInIn basIna yaptIgI açIlamada
"Macrosoft'a yapIlan en küçük saldIrIya bile tahammülümüz yoktur ve bu tür hareketleri her zaman oldugu gibi $iddetle cezalandIrmaya devam edecegiz. Çünkü Amerika $u anda dünya üzerindeki tek egemen güçse, bunu ordularIndan çok Macrosoft'a borçludur. Ya$asIn Agabey" dedi...

Chivi Radyo yayında!

ProDer

Hepimizin tanık olduğu, Chivi.com'un kapanma olayının ardından, hobi niteliğinde bazı denemeler yapmayı ve biraz da kendimizi eğlendirmeyi amaç edinmişken, kendimizi bir anda radyo yayını yaparken buluverdik. Nasıl mı?