Muharrem

MuharremTuran

Muharrem Turan

Türkiye


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Mobil Kullanıcı Deneyiminin SEO'ya Etkisi ( 2)

kullanıcı deneyimi önemli :) Biz arama motorlarının istediği kriterleri yerine getirmeye çalıştığımız algısı ile hareket ediyoruz. Aslında gerçek olan; arama motorlarının en iyi deneyimi yaşayan kullanıcıların yaşadıkları bu deneyimleri, tüm kullanıcıların yaşaması için arama motorlarının dijital yayıncılardan talep etmesi ile oluşan kriterlerdir. Aslında tam olarak seo kavramı budur. Arama motoru optimizasyonu işi doğrudan kullanıcı deneyimi ile şekillenmektedir.

WebP ile Web Sitenizin Hızını Arttırın ( 4)

Şu an için Google Chrome ve Opera destekliyor. Firefox, Safari, IE ve Edge gibi diğer popüler web tarayıcıları desteklemiyor ama eninde sonunda destekleyecek. Ben Wordpress eklentisi ile bu sorunu aşmaya çalışıyorum ama çok stabil çalışmıyor. Görüldüğü gibi WebP için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Google mobil aramaların artması; PWA (Progressive Web Apps) ve AMP (Accelerated Mobile Pages) ile birlikte WebP'de olmazsa olmazlar arasında yerini alacaktır. PWA ve AMP konularınada ayrıca bakmakta fayda var. Önümüzdeki dönemlerde WEBP, PWA ve AMP bu üçlü web sitelerini yeni bir boyuta taşıyacak.

Sanırım büyük olanın sözü geçecek.

WebP ile Web Sitenizin Hızını Arttırın ( 4)

Merhaba, tekrar kontrol ettim bir sorun göremedim.

FreeCAD ( 2)

Prototip Üretimi, Konsept Model – Hızlı Prototipleme, Az Adetli Üretim, Fonksiyonel Parça itiyacınız var ise; Türkiye'de bu işi en iyi yapan, +90 3B Dijital Fabrika'dan destek alabilir siniz. Yerleri Tübitak Teknoloji Serbest Bölgesinde, Web sitesi: https://www.arti90.com

Robofish - Biz su altı drone desek daha mı doğru olurdu? :) ( 2)

Geliştiricisi Robofish olarak adlandırıyor, biz su altı drone desek daha mı doğru olurdu? :)

Geleceğin arabaları Linux mu konuşacak? ( 1)

AGL (Automotive Grade Linux), bir otomobil içindeki tüm işlevler için standartlaştırılmış bir platform ve uygulamalar çerçevesi kurmayı amaçlayan Linux temelli açık işbirliği projesidir. Dev otomotiv markaları projeye destek veriyor. Çıkar ilişkileri ön plana çıkmazsa, Linux ile birlikte otomobil uçar gider..

Yerel İşletmeler Google My Business Servisi İle Müşterilerine Daha Kolay Ulaşıyor ( 4)

Rica ederim, yazı tamamen özgündür. Görsel konusu önemli, teşekükkürler.

Google Mobil Cihaz Görsel Aramalarına Hızlı Filtre Ekliyor ( 2)

Google, henüz bu yeni filtre seçeneğini duyurmadı. Sanırım proje tam anlamıyla bitmedi, testlere devam ediyorlar.. Futuristik bir yaklaşımla bakacak olursak, kola içen bir insanın olduğu bir tatil fotoğrafı paylaştığımızda, o fotoğrafı görenlerin google aramalarında kola reklamı görmesi muhtemel gibi duruyor. Fotoğrafı görenin bilinç altı bir kere kolayı algılayacak, google'ın ikinci kez arama sonuşlarında kola reklamını göstermesi demek, o insanı kola içme isteğine daha da yaklaştıracaktır. Bu da google reklamlarının dahada etkili olmasını sağlacak.