Piwik – Açık Kaynak Kodlu Web Analytics Platformu

6
MuharremTuran

Piwik, 150 ülkede, 1.000.000'den fazla web sitesinin kullandığı, 50’den fazla dil desteği olan PHP / MySQL ile yazılmış, ücretsiz ve açık kaynak kodlu web analytics platformudur. Ziyaretçilerin sitenizi nasıl kullandığı, sitenize nasıl ulaştığı ve sitenizi tekrar ziyaret etmelerini nasıl sağlayabileceğiniz hakkında yol haritası çizmenize yardımcı olur. Web sitelerinize yapılan çevrimiçi ziyaretleri izler, web ara yüzü ile raporları görüntülemenizi sağlar. Örneğin; e-ticaret sitenizin ziyaretçi durumunu ve satış rakamlarınızı yorumlayarak satış stratejinizi belirleyebilirsiniz. Bir diğer husus, hassas web analiz verilerinizi özel analytics servisleri ile paylaşmak istemiyorsanız, piwik kullanabilirsiniz. İstatistiklerinizi gerçek zamanlı olarak mekan bağımsız kontrol etmek isterseniz, ücretsiz olarak sunduğu mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz. Mobil uygulama, iOS ve Android telefonlarda ve tabletlerde sorunsuz çalışmaktadır. Piwik kurulumu kolaydır.

Piwik’i incelemek için, demo web ara yüzüne bu adresten ulaşabilirsiniz. http://demo.piwik.org/

İşletim sistemi: Çapraz platform / PHP + MySQL Desteklenen veritabanı: MySQL İzleme yöntemi: JavaScript veya PHP sayfa yazısı veya Web günlük dosyaları Lisans: GPL v3 Web Sitesi: https://piwik.org/

Görüşler

1
Zakkum

FM'nin google analytics yerine Piwik kullanması ve sonra bir karşılaştırma yazısı görmek güzel olurdu burada. Piwik konusuna değinmek istiyordum ne zamandır, gönderiyi görünce bir rahatlama geldi. Ellerinize sağlık.

1
butch

FM piwik'i ilk çıktığı yıllarda aktif olarak uzun süre kullandı aslında. Ama bahsetmemiş olmamız beni de şaşırttı.

1
MuharremTuran

Teşekkürler..

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Progressive Web App Dünyasına Giriş: Manifest

butch

Progressive Web App (PWA), Google'ın günümüz web uygulamalarının iyi birer mobil uygulamaya dönüşebilmesi için önerdiği özellikler çerçevesinde ortaya çıkan bir kavram. Tarihsel olarak Responsive Web'den sonra ortaya çıkan gelişme olarak anılacak ve görünen o ki web dünyasında bir büyük değişime daha tanıklık etmemize sebep olacak.

Bir PWA'nın temelde sahip olması gereken özellikler...

Dart: JavaScript sevmeyenler için Google'dan bir hediye

tongucyumruk

Ne kadar tartışma çıkaracak olsa da en baştan açık ve net buraya yazmak istiyorum: Ben JavaScript denen dili sevmiyorum.

JavaScript'i sevemememin nedenleri başlıbaşına burada bir tartışma konusu olabilir ama onun yerine son dönemde bulduğum ilacı paylaşmak istedim: Dart.

Dart yeni bir programlama dili değil. Google tarafından ilk duyurulması 10 Ekim 2011 tarihine denk geliyor. Dart hayatına...

WhatsApp, Signal, BlackBerry Messenger ve Diğerleri: Hangisini Kullanmalı? Neden? #3

Zakkum

Bu yazıdaki değerlendirme ölçütlerinin en başında “güvenlik” geliyor, işlevsellik ve kalite ise daha sonra ama elbette önemliler. Kullanıcı bilgileri üzerinden para kazanma, gözetleme ve kötüye kullanma mekanizması olduğu sürece değerlendirme açısından güvenliği her zaman ilk sıraya koymak durumundayız. Güvenli derken neyi kastediyoruz, bunu açmamız şart.

Yalnızca anında mesajlaşma için değil...