Keşke 3 boyutlu yazıcılar 20 kat daha hızlı çalışsa

1
MuharremTuran

Teknoloji, hızla doğru orantılı gelişiyor. Hızlı işlemciler, hızlı internet erişimi, hızlı enerji transferi. Zaman nakittir, az zamanda çok iş sözlerini açacak olursak para bile hızla doğru orantılı. Teknoloji geleceğe hızla koşuyor... 3 boyutlu yazıcılar baskı kalitesi açısından gelişimini sürdürüyor, 3 boyutlu yazıcı dünyasında devrim "hız ile gelecek". Düşünsenize günümüz 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin 20 kat daha hızlı çalıştığını, bu durum üretime de hız katacak... Hız konusu önemli, gözden kaçmamalı. Hızlı olan kazanır, acaba en hızlı 3 boyutlu yazıcıyı kim üretecek? çok klişe olacak ama; bekleyip göreceğiz. Keşke bir an önce görsek!

İlgili Yazılar

3D yazıcı ne değildir

redogre

Bundan iki yıl önce Çin'den kit halinde prusa i3 varyantı bir 3d yazıcı aldım. Hayal etmediğim birçok şey yaparken hayal ettiğim birçok şeyi de yapamadım.

Bu yazıda 3d yazıcı nedir kısmından çok, ne değildir ondan bahsetmek istiyorum. İnternet hepimizin ağzının suyunu akıtan 3d yazıcı güzellemeleriyle dolu iken bu aletin kısıtlamalarını anlatan çok az yazı var.

Öncelikle çeşitli kickstarter...