iscariot

iscariot


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Her şeyden önce Çatalhöyük vardı! ( 25)

yahu ne gerek var hititmiş, truvaymış. bizim kültürümüze ait şeyler değil ki bunlar! 1071'den önce anadolu'da var olan herşey türk dışıdır. görmezden gelinmeli, mümkünse yok edilmelidir.

maalesef böyle bir anlayışla yönetildiğimiz sürece tarih öncesi anadolu tarih kitaplarında 120 kelimeden öteye geçmesi mümkün değil. hitit güneşini ankara'dan silmeye çalışan zihniyette aynı anlayışın ürünü değilmi zaten ?

Yazılım mühendisliği mühendislik midir? Hacker mantalitesi nerede patlar? ( 11)

Bir konuyu biraz açmak istiyorum. Evet insanlar belki yazılımın altında kalıp ölmüyorlar, ama çok daha farklı şekillerde insanların üretkenliğini etkiliyor. Misal : şu an dünyada en yaygın şekilde kullanılmakta olan işletim sistemi 2 saniye daha hızlı boot etseydi (ortamala - donanımdan bağımsız olarak düşünün) bu işletim sistemini kullanan dünyadaki tüm insanların üretkenliği hayatları boyunca ne kadar artacaktı ? o bilgisayarlar boot ederken harcanan zaman ve enerji başka nerelerde kullanılabilecekti ? bunu düşünün.

Nightshift Demoscene - Yarışma Ödülleri Açıklandı ( 4)

sanıyorum deniza arkadaşın demek istediği, "ps2 kazanmak için (uğruna anlamında) iki günde bir oyun yetiştirebilirmiyim" idi. bu arada ödüller gerçekten bomba gibiymiş. keşke daha önce bilinseydi, şahsen ben gaza gelip bir mod olsun, ufak bir oyun olsun birşeyler yapmaya çalışabilirdim.

LinuxP2P - Stallman Röportajı ( 6)

DRM ve GPLv3 hakkında söyledikleri de çok ilginç geldi bana. Sanırım GP2X'le ilgili bir problem olmuştu. GP2X ve gelecek kuşak benzer makineler GPLv3'den oldukça etkilenecek gibi gözüküyor.

3.38 YTL'lik çeklerden birisi bulundu ( 19)

Bildiğim kadarıyla Nemeth hoca macar değil, polonya kökenli.

NIGHTSHIFT 06 - KAYIP UYGARLIK ( 70)

ekranda iki daire görüpde gaza gelip güzelim 1084'ün ortasına tükürmez umarım ...

NIGHTSHIFT 06 - KAYIP UYGARLIK ( 70)

Merhaba, daha önce hiç bir scene organizasyonunda bulundunuz mu bilmiyorum, ama eğer bulunmuş olsaydınız oradaki ortamın "karı kaldırma" olarak nitelendirdiğiniz olaya hiç elverişli olmadığını görürdünüz. Partinin bayanlara ücretsiz olması durumu yanında kız arkadaşı/kız kardeşini/eşini getirmek isteyen scener'lara kolaylık olması için düşünülmüş güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum. Ama böyle bir güzelliği bile bu kadar seviyesiz bir yere çekmeniz inanın içimi ürpetti, eminimki yanında bir bayan getirecek olan katılımcılarında içine kurt düşmesine sebep olmuştur. Tek başına gelme niyetinde olan bayan katılımcıları ise hepten olaydan soğutmuştur (kaldırılacak mal olarak görülmek)

From the Shadows ( 2)

fazla mesai'ye yazı girerken dile biraz dikkat etmek gerekmiyor mu ?

Kültür kılığında dolaşan cehalet... ( 28)

Tanrının varlığı konusu herkesin farklı düşüncelere sahip olduğu bir konu. Bence sadece yazarla aynı görüşte olmadığınız için yazıdaki mantık hatalarını abartarak aşırı tepki gösteriyorsunuz. Sorulması gereken soru, Türkiye'de kaç lise mezununun söz konusu yazıyı okuyup, hataları algılayıp, tepki gösterebileceği değil, Türkiye'de kaç lise mezununun söz konusu yazıyı okuduğudur. (Sayfa sayfa yarı-çıplak kadın resimleri basan gazeteleri okumak yerine, yanlışda olsa mantık - bilim - felsefe gibi konuları işleyen bir gazeteyi okusa keşke halkımız. En azından merak edip doğrusunu öğrenirler belki bir gün).
Yapacak onca içimiz varken, belirtildiği gibi sadece belli bir kesime hitap eden bir gazetede çıkan bir garip köşe yazısı yüzünden ortalığı ayağa kaldırmanın hiçbir anlamı olmadığını düşünüyorum. Söz konusu yazar bugünkü yazısında da feynman'dan alıntılarla aynı ayarda bir yazı yazmış, hayırdır inşallah diyorum.
Yazıdaki mantık hatalarına tepki verilmesi doğal, ama sırf ilahi bir konuda sizinkine karşı olan bir görüş belirtti diye tepki verilmesi de vahim bir durum bence.