VMware Server artık bedava

0
ykarslioglu
Sanal makine dünyasında lider konumunda olan VMware Şirketi'nin giriş düzeyindeki sanal sunucusu olan GSX Server, "VMware Server" adıyla ve herhangi bir ücret talep edilmeksizin kullanıcıların hizmetinde... Şu anda beta aşamasında olan yazılımı hemen indirip deneyebilirsiniz. VMware yetkilileri, bu yolla rakiplerine göre daha fazla sayıda masaüstünde kendilerine yer edineceklerini ve "enterprise" düzeydeki işler ve kritik görevler için var olan daha üst düzey ürünlerine geçişin hızlanacağını umuyorlar. Benim için heyecan verici bir haber, çünkü -ve maalesef- henüz wine ile çalıştırmayı başaramadığım bir-iki programcık kalmıştı :-)

Ayrıntılı bilgi aşağıdaki adreste:
http://www.vmware.com/products/server/

Görüşler

0
anonim
Community Virtual Machines
Vmware kullanıcıları tarafından oluşuturlmuş sanal makineler..

http://www.vmware.com/vmtn/vm/community.html
0
darkhunter
M$ partisyonundan kurtulmak için bir neden daha...
0
sleytr
Evet, Flash/Fireworks vb. birkaç program yüzünden inatla iki ayda bir xp kurararak yaşayan bazı arkadaşlarıma Linux cdsi ve 512mb bellek hediye edebilirim artık.
0
ttk
Merhaba Sahiden tam olarak ücretsiz değil mi bu program ? Beta'sı bitince ücretli olur falan denilmiyor değil mi ? Vmware Workstation 5.5 kullanıyoruz işyerinde, onunla kullandığımız windows server yüklü sanal makinalarımız vardı, şimdi o sanal makinanın içerisinden Vmware server üzerinden sanal makinadan yazıyorum bu mesajı, görünüşe göre oldukça iyi bir ürün bu da. Biraz ekran performansında fark var. Workstatin'da doğrudan sanal makina üzerinden çalışırken bunda konsoldan erişerek sanal makinada çalışıldığından olsa gerek ekran performansı çok da iyi değil ama gerisi iyi görünüyor. Acaba Vmware Qemu veya başka emülatörlerden ürkmeye başlayıp ta mı böyle bir ürünü serbest olarak kullanıma verdi acaba ?
0
ykarslioglu
VMware'in sitesinde, bu ürünün bundan böyle "hep" ücretsiz olacağına dair açıklamayı okudum. Şu anda adres veremiyorum ama muhtemelen ürünle ilgili sıkça sorulan sorulara verilen cevaplar arasındaydı.
0
ttk
Teşekkür ederim cevap için, biraz geç gördüm.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Pardus Kurumsal 2 Duyuruldu!

anonim

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus Kurumsal 2, kurumsal kullanıcıların gereksinimlerini hızla ve düşük geliştirme maliyetleri ile karşılıyor. Farklı büyüklük ve yapıdaki kurumların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen Pardus Kurumsal 2, birçok yenilik ve avantajı da beraberinde getiriyor.

KOffice Yenilendi

darkhunter

KOffice 1.4 Beta 1, geliştirme ekibi tarafından duyuruldu. Kararlı sürümün ise Haziran ayında çıkması planlanıyor. Yeni sürümde Kexi ve Krita uygulamaları yer alıyor. Koffice OASIS Open Document formatlarına tam destek veriyor.

Kuralları bilinmeyen yapay zeka yarışması

butch

Bir Slashdot haberine göre yapay zeka üzerine çalışmalar yapan bir İsrail şirketi kuralları konulmamış çeşitli oyunları, değişik rakiplere karşı oynayacak bir program için yarışma başlatmış. Amaç en fazla puanı toplamak. Oyun sırasında programın sahip olacağı bilgiler yapabileceği hamleler, bunları ne zaman yapabileceği ve rakibinin yaptığı hamleler. Programlama platformu serbest.
Haberin aldığı yorumlardan biri böyle bir programın yazılmasının tehlikeli olabileceği, çünkü İsrail Hükümetinin bunu nerede kullanacağı şüpheli şeklinde... Bence diğer yorumlara da bir göz atın :)

Çin'de Bilgisayar Adaletin Temelidir!

noworriesci

Ne yargıç, ne de jüriler karışıyor. Çin'de resmen uygulamaya geçen yöntemle suçun ve suçlunun verileri bir sisteme giriliyor, cezaya bilgisayar karar veriyor.

Fazla Yaklaşma Gözün Bozulur...

musshani

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Tolun, bilgisayarın gözleri bozmadığını belirterek, "Ancak kişilerde daha önceden var olan göz sorunları, yoğun bilgisayar kullanıldığında ortaya çıkar" dedi.