Star Wars hologramları gerçek oldu...

0
anonim
Star Wars filmlerinde sıkça kullanılan hologram ekranlar, hayallerimi süslerdi. Odanın ortasında havada asılı bir görüntü... IO2 Technology diye bir firma bunu başarmış. 22500 USD paranız varsa hologram gösteren bu cihazın prototiplerinden satın alabilirsiniz.
Cihazı yansıtıcı bir yüzeye(perde) ihtiyaç duymayan projektör gibi düşünebiliriz. Tüm görüntü havanın üzerinde oluşuyor. Cihaz, 27" e kadar 1024*768 görüntüler oluşturabiliyor ve oluşan görüntü dokunma-duyarlı. Yani screen olmadan, touch screen gibi birşey. IO2 cihazların henüz geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor. Daha detaylı bilgi için http://www.io2technology.com/index.htm adresine bakabilirsiniz. Hologramlarınların bir kaç yıl içinde evlere girebileceğini düşünmek heyecan verici. Hologram görüntüyle video konfers yapmak ilginç olabilir. Bakalım ışın kılıcını ne zaman bulacaklar:)

Görüşler

0
FZ
Vanilla Sky filminde anasının gözü, süper zengin Tom Cruise, arkadaşına diyordu ki: `Bu akşamki partide yeni ses sistemimi deneyeceğim. Çok gerçekçi olacak!´

Ben de şöyle düşünmüştüm: Kocaman pahalı hoparlörler falan.

Akşamki partide ise bir anda loş ışıklar yanıyor ve fonda John Coltrane´in bir parçası duyulmaya başlar başlamaz koca salonun ortasında gerçek ölçülerde, 3 boyutlu bir John Coltrane, saksofonunu çalmaya başlıyordu. Filmdeki diğer insanlar gibi ben de `dumur´ moduna geçmiştim çoktan!
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Nokia Sonunda iPhone'a Darbeyi Tube ile Vurdu

anonim

Bu ay çıkan Nokia Express Music 5800 (Tube) cihazında iPhone'dan daha fazla özellik var ve daha ucuz fiyattan piyasaya çıkıyor. Nokia pazara oldukça iddialı giriyor. iPhone almak için acele etmeyin: http://www.nokia.com.tr/A41301058

CD'lere Doping

yalcink01

Yazılabilir DVD formatları ve DVD yazıcılar rekabet için yavaş yavaş CD'lere yaklaşıyor olsalar da CD'ler mevcut popülerliklerini daha uzun süre koruyacak gibi görünüyor. CD'lerin mevcut kapasitelerini artırmada yapılan çalışmalardan bazıları oldukça ilginç sonuçlar doguruyor. Plextor ve Sanyo'nun birbirinden bağımsız yaptığı çalışmalar sonucu iki farklı CD yakma teknolojisi ortaya çıkmış durumda.

Küresel Bilgisayar

tongucyumruk

Masaüstünüzde Slicker kullanmaya başladınız, peki sizce bu o bilim-kurgu filmlerindeki ortamı yakalamak için yeterli mi? PC'lerimiz için 4B tanımı (Big Boring Beige Boxes) geçerli olduğu sürece yeterince çekici olamayacağı kesin. Bu sorunu kısa yoldan bir Yeni iMac alarak halletmeniz mümkün tabiiki. Ancak Biz PC'cileri düşünen uzak doğulu arkadaşlar bu sorunun çözümünü bulmuşlar. (Sayfa Türkçe ya da İngilizce değil, ama resimler var)Arada bir masadan yuvarlanmasını saymazsak bence oldukça hoş bir icat.

Sihirli Küp İnternet için hazır...

parsifal

Intel işbirliği ile yüksek performanslı, düşük enerji tüketimli, internet aracı piyasaya çıktı. Windows CE veya Linux'u yüklenmiş CerfCube'ün boyutları sadece 7.6 cm x 7.6 cm x 7.6 cm.

Server gereçleri, bilgi toplama aygıtları, tarayıcılar için kusursuz bir çözüm. 32 MB Ram, 16 MB Flash, StrongARM 1110 işlemcili CerfCube'ün satış fiyatı 495$. Wİndows CE kurulumunda Bluetooth, Linux kurulumunda ise Apache web server mevcut.
İnanmazsanız:CerfCube™

Elektro-Çocuk Bilgisayarları Bozuyor

FZ

İlla ki hacker olmaya gerek yok!

Romanya'daki bir öğrenci, bilgisayarların ve diğer elektronik cihazların biraz yakınına geldiğinde bu aletleri otomatik olarak çalışamaz hale getiriyor.