Star Wars hologramları gerçek oldu...

0
anonim
Star Wars filmlerinde sıkça kullanılan hologram ekranlar, hayallerimi süslerdi. Odanın ortasında havada asılı bir görüntü... IO2 Technology diye bir firma bunu başarmış. 22500 USD paranız varsa hologram gösteren bu cihazın prototiplerinden satın alabilirsiniz.
Cihazı yansıtıcı bir yüzeye(perde) ihtiyaç duymayan projektör gibi düşünebiliriz. Tüm görüntü havanın üzerinde oluşuyor. Cihaz, 27" e kadar 1024*768 görüntüler oluşturabiliyor ve oluşan görüntü dokunma-duyarlı. Yani screen olmadan, touch screen gibi birşey. IO2 cihazların henüz geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor. Daha detaylı bilgi için http://www.io2technology.com/index.htm adresine bakabilirsiniz. Hologramlarınların bir kaç yıl içinde evlere girebileceğini düşünmek heyecan verici. Hologram görüntüyle video konfers yapmak ilginç olabilir. Bakalım ışın kılıcını ne zaman bulacaklar:)

Görüşler

0
FZ
Vanilla Sky filminde anasının gözü, süper zengin Tom Cruise, arkadaşına diyordu ki: `Bu akşamki partide yeni ses sistemimi deneyeceğim. Çok gerçekçi olacak!´

Ben de şöyle düşünmüştüm: Kocaman pahalı hoparlörler falan.

Akşamki partide ise bir anda loş ışıklar yanıyor ve fonda John Coltrane´in bir parçası duyulmaya başlar başlamaz koca salonun ortasında gerçek ölçülerde, 3 boyutlu bir John Coltrane, saksofonunu çalmaya başlıyordu. Filmdeki diğer insanlar gibi ben de `dumur´ moduna geçmiştim çoktan!
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Nokia Sonunda iPhone'a Darbeyi Tube ile Vurdu

anonim

Bu ay çıkan Nokia Express Music 5800 (Tube) cihazında iPhone'dan daha fazla özellik var ve daha ucuz fiyattan piyasaya çıkıyor. Nokia pazara oldukça iddialı giriyor. iPhone almak için acele etmeyin: http://www.nokia.com.tr/A41301058

Küçük Bir Kıyaslama

FZ

The Mythical Man-Month'ın yazarı Brooks'un iddiasına göre, yazılımla ilgili problemler yazılımla ilgili değil genellikle donanımla ilgili. Nasıl mı? Basit, donanım, tahmin edilenden çok daha fazla hızlı gelişiyor, maliyet feci şekilde düşerken, bilgi işlem kapasitesi ve verimlilik aşırı artıyor ve yazılım buna doğal olarak bir türlü yetişemiyor.

Devler karşı karşıya: Dual Opteron vs Dual G5

sundance

Bu araştırmada şu anda masaüstündeki yegane 64 bitlik platform olan Opteron ve G5 bilgisayarlar çeşitli testlere tabi tutulmuşlar.

Benchmark testlerinin sentetikliği her zaman tartışılan konu olmakla birlikte hiçbir bilgilendirici yanları olmadığını iddia etmek de yanlış olur diye düşünüyorum.

Test sonuçları ilginç: Dual G5 her konumda Opteron´dan hızlı çıkmış, bir alan hariç : Photoshop 7 :)

Yeni Squeezebox : Ağ Radyosu

darkhunter

slimdevices'in squeezebox adlı ürünü bilgisayarınızdaki şarkılar için bir arayüz oluşturma kaygısı güdmekteydi. Bu arayüz sayesinde şarkılarınızı diğer dijital eğlence sistemlerine yönlendirebiliyordunuz. Bir tür müzikseti konforu...

Overclockda rekor 7.1GHz

melitical

Japon Memesana Intel Pentium 4 işlemciyi overclock ile şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en yüksek hız olan 7.132 GHz'e ulaştırmayı başardı.