Haber turu

0
conan
Maratonumuza başlıyoruz...
OSNews'dan Gnome 2.0 ile ilgili bir review(10 üzerinden 6 almış)
Micro$oft Çin'e önümüzdeki 3 yıl için 750 milyon $ yatırmayı planlıyormuş.(Reuters)
Japon bilimadamları cep telefonları sinyallerini "basit" yöntemlerle engellemeyi başarmışlar(BBC)
Cluelessmailers.org SPAM'in bir haritasını çıkartmış. Fakat site slashdot etkisine™ maruz kaldığı için mirrorlarından birini link olarak verdim.
GameSpy kısa bir süreliğine de olsa Nimda virüsünü yaymış! GameSpy Arcade 1.09 yazılımını Salı ya da Çarşamba günü GameSpy sitesinden indirdiyseniz virüslü olabilirsiniz. (VNUnet)
Lezbiyen çiftler için sperm bankası bağışının yapıldığı siteye 48 saatte 8.000 kişi kaydolmuş site pazartesiden itibaren 40.000 hit almış. (VNUnet)
Star Wars II - Attack of the clones filminde AMD teknolojisi kullanılmış.(AMD)
Intel, mobil bilgisayarlar için 2Ghz hızındaki ilk işlemcisini satışa çıkarmış.
Linux, Avusturya'da X-isini laboratuvarlarında ışın ve radyasyon düzeyi ölçen/kaydeden bilgisayarlarda kullanılmaya başlanmış. (newsforge)
Mozilla 27 Haziran itibari ile 500.000 download sınırını aşmış. (mirrorları katmadan)
Minority Report'a gittim. Çok beğendim :)

Bittiii :)

Görüşler

0
anonim
vallahi su spam haritasina ilk bakisimda bir elektrik devresine benzettim...
sonram kulagimi cekip 3 kez tahtaya vurduktan sonra iyiki bunu bizim fizikci gormedi dedim...
yoksa elektrik alani sinavinda devre sorusu diye sorardi hic utanmadan...

ama yani ne diyim gozlerim kamasti, acaba kac ayda bitirmislerdir...

ve bu cogu firmayada yardimci olabilecek bir harita
keske soyle 100, 200 ekranim olsada tum haritayi guzelce gorsem...
0
conan
ineklerime de yorum yapin! cok sirinler! :))) nerd cow onlar..
0
FZ
Minority Report için teşekkürler. Filmi bilemem ama web sitesi muhteşem hazırlanmış! Oradaki testlerle birkaç saat oyalandık ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadık ;-)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Bir dergiye verilen (!) destek ve hazin son: PozitifPC

FZ

FM ana sayfalarında haberlerini geçtiğimiz ve açık kodlu yazılım geliştirme dünyasına da yer ayıran PozitifPC dergisi artık çıkmayacak mı? Derginin güncellenen web sitesinde Son Mesaj başlıklı yazıda şöyle deniyor:

"2 aylık hazırlık aşamasını saymazsak, dergimiz 5 aylık oldu. Haziran sayısı, önümüzdeki hafta, ayın 6-9'u arası, belirsiz bir gün çıkacak ve bu muhtemelen, Pozitif'in son sayısı olacak.

Dergimizi maalesef yeterince duyuramadık. 'Rekor kırdık' dediğimiz bu sayıda, dergi sadece 8500 kişiye ulaşmış.

COMPEX Fuarında Buluşalım!

anonim

COMPEX 2003 28. Uluslararası Bilgisayar Fuarı, 04-07 Aralık 2003 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi'nde yapılacak. Detaylı bilgi için www.compex.com.tr

Bilişim Çalışanları Anketi Sonuç Raporu

wetware

EMO Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı Ana Komisyonu tarafından hazırlanan Bilişim Çalışanları Anketi'nin sonuçları yayınlandı. 483 bilişim çalışanının katıldığı anket, bilişim çalışanları ve sektör hakkında önemli bilgiler veriyor. Rapora aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz: http://bilmuh.org/images/Belge/anketsonucraporuv3.pdf

Başımıza taş yağacak!

conan

Popüler Ski doo, Lynx gibi kar sporları ve Sea doo gibi su sporları araçlarının yaratıcısı Bombardier yeni konsept aracını tanıttı: EMBRIO. Segway çılgınlığını bir adım ileri götüren bu araç oldukça ilginç. Herşeyden önce tek tekerlekli olması insanı Jetgillerden çıkma bir araçmış gibi oldukça şaşırtıyor.

Aracın özelliklerinden bir tanesi ise hiz 20 km/h altına düştüğünde bir `iniş tekerleği`nin açılması. Motosiklet oturma biçiminde dizayn edilen taşıit birden fazla kişiyi taşıyacak şekilde şekillendirilmiş. Ayrıca yakıt olarak hidrojen hücrelerinin kullanımı da benim hoşuma giden başka bir özellik. Benim gibi ağzı sulanma ötesi olanlara kötü haberim var. Ne yazik ki bu aracın piyasa tarihi 2025 olarak düşünülüyor.

RIAA P2P ağlarını zehirlemiş!

murat09

Geçtiğimiz günlerde dili çözülen Matt Warne adlı bir bilgisayar uzmanı, müzik ve film endüstrisi hakkında uzun zamandır dillendirilen bir iddiayı doğruladı. Matt Warne, itirafında 76 ülkeden bin 500 müzik şirketini temsil eden RIAA (Recording Industry Association of America) adına takas ağlarını 'zehirlediğini' kabul etti.