Haber turu

0
conan
Maratonumuza başlıyoruz...
OSNews'dan Gnome 2.0 ile ilgili bir review(10 üzerinden 6 almış)
Micro$oft Çin'e önümüzdeki 3 yıl için 750 milyon $ yatırmayı planlıyormuş.(Reuters)
Japon bilimadamları cep telefonları sinyallerini "basit" yöntemlerle engellemeyi başarmışlar(BBC)
Cluelessmailers.org SPAM'in bir haritasını çıkartmış. Fakat site slashdot etkisine™ maruz kaldığı için mirrorlarından birini link olarak verdim.
GameSpy kısa bir süreliğine de olsa Nimda virüsünü yaymış! GameSpy Arcade 1.09 yazılımını Salı ya da Çarşamba günü GameSpy sitesinden indirdiyseniz virüslü olabilirsiniz. (VNUnet)
Lezbiyen çiftler için sperm bankası bağışının yapıldığı siteye 48 saatte 8.000 kişi kaydolmuş site pazartesiden itibaren 40.000 hit almış. (VNUnet)
Star Wars II - Attack of the clones filminde AMD teknolojisi kullanılmış.(AMD)
Intel, mobil bilgisayarlar için 2Ghz hızındaki ilk işlemcisini satışa çıkarmış.
Linux, Avusturya'da X-isini laboratuvarlarında ışın ve radyasyon düzeyi ölçen/kaydeden bilgisayarlarda kullanılmaya başlanmış. (newsforge)
Mozilla 27 Haziran itibari ile 500.000 download sınırını aşmış. (mirrorları katmadan)
Minority Report'a gittim. Çok beğendim :)

Bittiii :)

Görüşler

0
anonim
vallahi su spam haritasina ilk bakisimda bir elektrik devresine benzettim...
sonram kulagimi cekip 3 kez tahtaya vurduktan sonra iyiki bunu bizim fizikci gormedi dedim...
yoksa elektrik alani sinavinda devre sorusu diye sorardi hic utanmadan...

ama yani ne diyim gozlerim kamasti, acaba kac ayda bitirmislerdir...

ve bu cogu firmayada yardimci olabilecek bir harita
keske soyle 100, 200 ekranim olsada tum haritayi guzelce gorsem...
0
conan
ineklerime de yorum yapin! cok sirinler! :))) nerd cow onlar..
0
FZ
Minority Report için teşekkürler. Filmi bilemem ama web sitesi muhteşem hazırlanmış! Oradaki testlerle birkaç saat oyalandık ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadık ;-)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

windrivers.com da ücretlenmiş...

parsifal

Tam f2s.com haberini okumuş, kendi kendime "alla alla..." deyip, bir yandan da eve getirdiğim scanner'ın driver'larını indirmek için, artık refleks haline gelmiş bir şekilde, www.windrivers.com adresini yazdım.

Eeee ne mi olmuş? Çok büyük bir haltmış gibi onuda paralı yapmışlar...
Google ne güne duruyor???

HDRI ve Geek Uygulamalar

darkhunter

HDRI (High Dynamic Range Images), bilgisayar grafiklerinde (cg), sinematografide ve fotoğrafçılıkta sıkça başvurulan bir teknoloji. Kısaca açıklamak gerekirse: HDRI standart paletlerin (RGB, CYMK, v.s.) yanı sıra, resimin çekildiği ortamdaki ışık bilgisinin de kesin olarak kayıt edilmesini sağlayan bir teknoloji. Bu teknoloji, şu an gerçek dünyayı yansıtmaya en yakın kayıt ortamı olarak görülen bir takım teknikleri de bünyesinde barındırıyor...

Daha ayrıntılı bilgi için wikipedia maddesine göz atılabilir.

4.500.000 € Bedelindeki Özgür Yazılım Zaferi

FZ

Erkan Tekman'ın blogunda geçtiği habere göre:

Bakanlığın yaklaşık 4,5 milyon € değerinde Microsoft lisansı alımı için Şubat ayında açtığı ihale, yine Bakanlık tarafından iptal edildi. Dernek, ihale şartnamesinin yalnızca tek bir üreticinin 11 dağıtıcısını kapsadığını ve ilgili yasanın "Kamu kurumları yazılım satın alırken özgür yazılım dahil tüm seçenekleri değerlendirmeli" hükmüne aykırı olduğunu belirterek ihalenin iptali için mahkemeye başvurmuştu. Bakanlık, mahkemenin konuyu görüşmesini ve bir karar almasını beklemeden geri adım attı. Dernek bu durumu, bilgiye özgür erişim (açık formatlar), güvenilir teknolojilerin kullanımı (özgür yazılım) ve kamu parasının vatandaşlar yararına harcanması açısından tarihi bir zafer olarak niteliyor. Derneğin icraatları devam edecek...

Üniversitenizin Sayfası Hazır

mambo

Ünigenç , Türkiye'deki tüm üniversiteleri kapsayan bir site, okuldaki faaliyetler hatta fakültedeki faaliyetlerden haber veren bir site, hazırlayıcaları da sizsiniz. Üniversiteli arkadaşlar için olduğu kadar mezunlar içinde bölümleri var. Gerçekten de güzel bir fikir ve uygulama. Okulunuzda tanımadığınız kişilerle tanışma fırsatı, ben girdim baktım size de tavsiye ederim.

Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2008 - Duyuru

butch

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri Bölümü tarafından 2003 yılından beri ilkbahar aylarında gerçekleşmesine alıştığımız Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri bu yıl sonbahar aylarında düzenlenecek. Etkinlik hakkında detaylar önümüzdeki günlerde duyurulacak.