Haber turu

0
conan
Maratonumuza başlıyoruz...
OSNews'dan Gnome 2.0 ile ilgili bir review(10 üzerinden 6 almış)
Micro$oft Çin'e önümüzdeki 3 yıl için 750 milyon $ yatırmayı planlıyormuş.(Reuters)
Japon bilimadamları cep telefonları sinyallerini "basit" yöntemlerle engellemeyi başarmışlar(BBC)
Cluelessmailers.org SPAM'in bir haritasını çıkartmış. Fakat site slashdot etkisine™ maruz kaldığı için mirrorlarından birini link olarak verdim.
GameSpy kısa bir süreliğine de olsa Nimda virüsünü yaymış! GameSpy Arcade 1.09 yazılımını Salı ya da Çarşamba günü GameSpy sitesinden indirdiyseniz virüslü olabilirsiniz. (VNUnet)
Lezbiyen çiftler için sperm bankası bağışının yapıldığı siteye 48 saatte 8.000 kişi kaydolmuş site pazartesiden itibaren 40.000 hit almış. (VNUnet)
Star Wars II - Attack of the clones filminde AMD teknolojisi kullanılmış.(AMD)
Intel, mobil bilgisayarlar için 2Ghz hızındaki ilk işlemcisini satışa çıkarmış.
Linux, Avusturya'da X-isini laboratuvarlarında ışın ve radyasyon düzeyi ölçen/kaydeden bilgisayarlarda kullanılmaya başlanmış. (newsforge)
Mozilla 27 Haziran itibari ile 500.000 download sınırını aşmış. (mirrorları katmadan)
Minority Report'a gittim. Çok beğendim :)

Bittiii :)

Görüşler

0
anonim
vallahi su spam haritasina ilk bakisimda bir elektrik devresine benzettim...
sonram kulagimi cekip 3 kez tahtaya vurduktan sonra iyiki bunu bizim fizikci gormedi dedim...
yoksa elektrik alani sinavinda devre sorusu diye sorardi hic utanmadan...

ama yani ne diyim gozlerim kamasti, acaba kac ayda bitirmislerdir...

ve bu cogu firmayada yardimci olabilecek bir harita
keske soyle 100, 200 ekranim olsada tum haritayi guzelce gorsem...
0
conan
ineklerime de yorum yapin! cok sirinler! :))) nerd cow onlar..
0
FZ
Minority Report için teşekkürler. Filmi bilemem ama web sitesi muhteşem hazırlanmış! Oradaki testlerle birkaç saat oyalandık ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadık ;-)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

2005 Yılının En İyi 100 Ürünü

Skeleton

PC World 2005 yılının en iyi ürünlerini seçmiş. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul'da Dünya Mahkemesi: Bush ve Blair Mahkemeye Çağrıldı

FZ

İstanbul'da ABD Konsolosluk yetkilisi Irak Dünya Mahkemesi Heyetinin ABD Başkanı Bush'u mahkemeye gelip iddiaları yanıtlamaya çağıran mektubunu kabul etti. Tony Blair'in davetiyesi ise mektupla gönderildi.

Yukarıdaki sözler Dünya Mahkemesi web sitesinden alınma. Oturumlar, 23 Haziran 2005, Perşembe, yani bugün 20:00'da, İstanbul'da başlayacak.

Irak Dünya Mahkemesi (WTI) Irak’taki savaşa karşı dünyanın her yerinde yükseltilen itirazdan doğmuş küresel bir girişimdir. 1960’ların sonunda yapılan Russell Mahkemesi'nden esinlenen WTI, Irak’taki savaş ve işgale ilişkin gerçekleri ortaya koymayı ve bu saldırının sessizce geçiştirilmesini engellemeyi hedeflemektedir. Amaçlanan bu süreçte işlenen suçların ve ihlallerin yanı sıra, çekilen acıların, susturulan seslerin ve direnişin de kayda geçirilmesidir. WTI, somut kanıtlara dayalı bir dinleme, düşünme, değerlendirme ve yargı sürecidir.

C64 Türkiye´nin 3. Sayısı Çıktı!

anonim

Commodore 64 asla ölmez! İnternet üzerinden yayınlanan C64 dergisi "C64 Türkiye"nin 3. sayısı nihayet çıktı. Pdf formatında yayınlanan dergiyi aşağıdaki adreslerin birinden indirebilirsiniz (1.56MB):
http://www.geocities.com/hades6510/c64tr_3_pdf.zip
http://www.students.itu.edu.tr/~celikdeni/c64tr_3_pdf.zip

HP Türkiye´de üretim için hazırlanıyor

FZ

Bilgisayar şirketi HewlettPackard'ın (HP) Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga, "Türkiye'de üretim yapmayı düşünüyoruz, bu konuda ciddi çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Tulga, Türkiye'nin ekonomik büyüklük bakımından dünyada 20'nci sırada bulunan önemli bir ülke olduğuna dikkati çekti. Şahin Tulga, HP'nin bu önemli potansiyeli daha iyi değerlendirmek için, yüzde 100 yabancı sermaye ile üretim yapmayı düşündüğünü belirtti. Çok büyük bir potansiyele sahip olan Türkiye'de var olmak ve bu potansiyeli daha iyi değerlendirmek için üretimin gerekli olduğunu vurgulayan genel müdür Tulga, şöyle konuştu: "Türkiye'de üretimimiz yok. Ancak üretim yapabilmek için çalışmalara başladık. Bu konuda Devlet Bakanı Ali Babacan ile görüşerek ilk önemli adımı gerçekleştirdik. Yüzde 100 yabancı sermaye getirerek, üretim yapmayı düşünüyoruz."

Kaynak: Radikal Gazetesi

gOS: Yeni Bir Kavram

erika

Birçok Web 2.0 uygulamasını içeren alternatif bir işletim sistemi üretilmiş, adı ''gOS'', Ubuntu tabanlı. Şuradan indirebilirsiniz. Sitede Google ile bir alakalarının olmadığı belirtilmiş. Bu işletim sistemi özellikle Google uygulamalarının ve diğer bedava yazılımların daha geniş kitlelere ulaşması için yapılmış. WalMart'da 199$'a çıkan gPC'de bu işletim sistemi yüklü. Yok satmış. :-) Türkiye'de 199$'a satılan bir laptop olsa ne iyi olur.