Haber turu

0
conan
Maratonumuza başlıyoruz...
OSNews'dan Gnome 2.0 ile ilgili bir review(10 üzerinden 6 almış)
Micro$oft Çin'e önümüzdeki 3 yıl için 750 milyon $ yatırmayı planlıyormuş.(Reuters)
Japon bilimadamları cep telefonları sinyallerini "basit" yöntemlerle engellemeyi başarmışlar(BBC)
Cluelessmailers.org SPAM'in bir haritasını çıkartmış. Fakat site slashdot etkisine™ maruz kaldığı için mirrorlarından birini link olarak verdim.
GameSpy kısa bir süreliğine de olsa Nimda virüsünü yaymış! GameSpy Arcade 1.09 yazılımını Salı ya da Çarşamba günü GameSpy sitesinden indirdiyseniz virüslü olabilirsiniz. (VNUnet)
Lezbiyen çiftler için sperm bankası bağışının yapıldığı siteye 48 saatte 8.000 kişi kaydolmuş site pazartesiden itibaren 40.000 hit almış. (VNUnet)
Star Wars II - Attack of the clones filminde AMD teknolojisi kullanılmış.(AMD)
Intel, mobil bilgisayarlar için 2Ghz hızındaki ilk işlemcisini satışa çıkarmış.
Linux, Avusturya'da X-isini laboratuvarlarında ışın ve radyasyon düzeyi ölçen/kaydeden bilgisayarlarda kullanılmaya başlanmış. (newsforge)
Mozilla 27 Haziran itibari ile 500.000 download sınırını aşmış. (mirrorları katmadan)
Minority Report'a gittim. Çok beğendim :)

Bittiii :)

Görüşler

0
anonim
vallahi su spam haritasina ilk bakisimda bir elektrik devresine benzettim...
sonram kulagimi cekip 3 kez tahtaya vurduktan sonra iyiki bunu bizim fizikci gormedi dedim...
yoksa elektrik alani sinavinda devre sorusu diye sorardi hic utanmadan...

ama yani ne diyim gozlerim kamasti, acaba kac ayda bitirmislerdir...

ve bu cogu firmayada yardimci olabilecek bir harita
keske soyle 100, 200 ekranim olsada tum haritayi guzelce gorsem...
0
conan
ineklerime de yorum yapin! cok sirinler! :))) nerd cow onlar..
0
FZ
Minority Report için teşekkürler. Filmi bilemem ama web sitesi muhteşem hazırlanmış! Oradaki testlerle birkaç saat oyalandık ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadık ;-)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Baby Language Firmware 1.0 (ya da Chomsky haklı mı?)

FZ

Bilişsel Bilim haberlerini gündeme getiren CogNews sitesindeki son haberlerden birine göre bebeklerin beyni doğuştan itibaren insan konuşmasını diğer ses dalgalarından ayırt etmeye programlanmış durumda. Birkaç günlük bebeklerin üzerinde gerçekleştirilen deneylerde görüldüğü kadarı ile beyin bir doğal dil ses sinyalini algıladığı anda sol yarımküresinde yüksek etkinlik gerçekleşmeye başlıyor.

Yahoo´daki orjinal haberde, aynı bebeklerin, konuşmalar tersten dinletildiğinde herhangi bir farklı beyinsel etkinlik sergilemediklerine dikkat çekiliyor.

UNUTMAYACAĞIZ!!!

polat

24 Ocak 1993‘te aracına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren gazeteci yazar Uğur Mumcu, bugün çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Neuromancer radyo tiyatrosu

sundance

Beğenerek takip ettiğimiz sitelerden Boing Boing'in haberine göre bir Neuromancer hayranı, BBC'nin yayınladığı iki saatlik radyo tiyatrosunu, mp3 olarak kendi sitesinden yayınlamaya başlamış.

Bilmeyenler için, Neuromancer, William Gibson'ın 1984 yılında yayınladığı ve bütün belli başlı bilim kurgu ödüllerini toplayan meşhur romanı. Matrix ve Cyberspace kavramlarının ilk kez telaffuz edildiği bu çığır açan romanın radyo tiyatrosunu Bittorrent üzerinden bulmanız mümkün. Ben dinledim, oldukça güzel yapmışlar. (Not: Haber yayınlandığı sırada sözkonusu torrent fazla kaynak tükettiği için yaından kaldırılmıştı. Fakat, yeteri kadar dağılmış 40Mb'lık neuroplay.zip dosyasını, dc, emule ya da torrent üzerinden aratabilirsiniz)

Türkiyenin İlk 500 Bilişim Şirketi açıklandı

butch

İnterpromedya tarafından gerçekleştirilen İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasının sonuçları belli oldu.

Araştırmaya göre, ilk üç sırayı Türk Telekom,Turkcell ve Telsim (Vodafone) alırken, ilk 10a giren diğer şirketler sırasıyla KVK Teknoloji Ürünleri, Genpa, Avea, Netcell, İndeks Bilgisayar, A-Tel Pazarlama, Hewlett-Packard olarak ilan edildi.

The Blues Brothers 2000 Türkiye Turnesi

lalapoo

Blues Brothers 2000 bir bira firmasının sponsorluğundaki turnesine 5 Eylül'de İzmir Gündoğdu meydanında süper bir konser ile başladı.Turne 17 Eylül'de İstanbul Fil Damı'nda yapılacak olan konserle sona erecek.