GameBoy ile Web Server?

0
FZ

Görüşler

0
conan
Iste bir hackerin bilgisayarinin fotografi! :)
Kendimi cok wannabee hissediyorummmmmm!!! ciyak!
0
FZ
Alemsin, ömürsün :)
0
Necrodome
A web server on the GBA? But why?!
Because I can? :-)

Tüm işlerin özü bu galiba!

0
anonim
----------------
Padişah ferman vermiş:
Bana en iyi mağrifetini gösterene 5 altın vereceğim
O zamanlar da 5 altın iyi paraymış. Sadece zenginler bulabiliyormuş.Gel zaman , git zaman bir çok kişi mağrifetini göstermiş. Sırada biri daha varmış. Padişah'ın önünde 5 metre uzaktaki iğnenin deliğinine ipliği atmış ve geçirmiş.
Padişah bunu nasıl yaptığını sormuş ve o da 5 yıl hep bu iş için uğraştığını söylemiş.
Padişah demiş ki : Bu adama hemen 5 altın verin, 5 sopa vurun.
Adam: İşinize karışmak gibi olmasın efendim ama sopa niye ?
Padişah: Yaptığın işi herkes yapamaz, ondan sana 5 altın verdim. Sopayı da koca 5 yılını böyle gereksiz bir işle uğraştığın için vurduruyorum...
--------------------
Kıssadan hisse:
Internet iplikse GBA'da bir iğnedir.
0
Necrodome
Yalnız ipi iğneye atarak dikiş dikmeyi öğrenemezsin ama GBA'yı Web server haline getirmek için düşük hafızalı sistemlere PPP/IP/TCP protokollerini gömmeyi,her tür driver yazabilmeyi,kernel programlamayı öğrenebilirsin.
0
FZ
Bence analojin pek tutmamış çünkü verdiğin örnek bilgisayar öncesi hatta endüstri devrimi öncesi döneme ait (gerçi iğnenin teknik spesifikasyonunu bilmediğimiz için kesin konuşmamak lazım, endüstri devriminin başlangıcı olabilir ;-).

Aynı örneği kullanarak daha sağlam bir analoji şöyle kurulabilirdi:

Internet kol kadar kalın görünen bir halat, GameBoy iğne, amcamın biri geliştirdiği prosesle bu kalın halatı küçücük iğne deliğinden geçirebilecek kadar inceltiyor ve geçer geçmez de gelişmesini sağlıyor. Bu durumda ben böyle bir adamı hemen baş kimyager ya da fizikçim yapardım ;-) Sonra da bilgilerini sistemik hale getirmesi için ve diğerlerine aktarması için gerekli ortamı oluşturur, kaynakları sunardım.
0
anonim
elin marifeti kabiliyetsizin cenesini yorar :)
bu laf boyle degildi ama idare ediniz
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

HP Hatalı Dizüstü Bilgisayar Pillerini Toplatıyor

vst

HP 2004 yılında üretilen bir grup dizüstü bilgisayar pilinde görülen hata nedeniyle geri toplama kampanyası başlattı. HP'nin web sitesinde yer alan formu doldurarak sizde de bu hatanın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Nokia N-Gage Kopya Koruması Kırıldı

murat09

Dünyanın en büyük mobil iletişim cihazı üreticisi Nokia, en yeni ürünlerinden N-Gage'nin web üzerinden oyun download edilerek kullanımını engelleyen kopya korumasının kırıldığını açıkladı. Nokia'nın büyük umutlar beslediği N-Gage oyun konsol-telefonunda artık özel programlar yardımıyla "kişiselleştirilmiş" arayüzler ve oyunlar kullanılabiliyor. Bu kilit aynı Series 60 işletim sistemi'ni kullanan Siemens SX-1 lerde de paralel olarak aşıldı.
Nokia sözcüsü Damian Stathonikos cihazın ileriki versiyonlarında geliştirilerek bu kilidi aşmayı daha zor hale getirmeye çalışacaklarını belirtti.
Geniş bilgi: Reuters

Robotlar Yarışıyor - Ödül: Bir Milyon Dolar

malkocoglu

İleri Savunma Araştırma Proje Bürosu DARPA, Internet'ten sonra yapay şöförlerde mi sanayiye kazandıracak? Umarız öyle olur. Şu bir gerçek ki, bir yarışma ve hedef kadar mühendisleri motive eden bir şey olamaz. DARPA'nın koyduğu yeni hedef, 300 millik bir arazinin bir robot araç tarafından kendi başına geçmesini öngörüyor.

Devler karşı karşıya: Dual Opteron vs Dual G5

sundance

Bu araştırmada şu anda masaüstündeki yegane 64 bitlik platform olan Opteron ve G5 bilgisayarlar çeşitli testlere tabi tutulmuşlar.

Benchmark testlerinin sentetikliği her zaman tartışılan konu olmakla birlikte hiçbir bilgilendirici yanları olmadığını iddia etmek de yanlış olur diye düşünüyorum.

Test sonuçları ilginç: Dual G5 her konumda Opteron´dan hızlı çıkmış, bir alan hariç : Photoshop 7 :)

Donanımda yeni madde antimon-tellür

Soulblighter

Royal Philips Electronics araştırmacıları, mevcut belleklerin yerine geçebilecek yeni bir maddenin oluşturulduğunu açıkladı. Bu maddenin kullanıldığı teknik sayesinde DRAM ve flaş bellekler tarihe karışacak.

Philips laboratuvarlarında geliştirilen yeni madde antimon ve tellürün (tellurium) bileşiminden oluşuyor. CD’lerdeki düzeneğe benzer bir şekilde çalışan yöntemde, lazer, maddenin üzerinde bir noktaya yönlendiriliyor ve maddenin yüzeyi ışını geri yansıtıyor. Geri yansıma, lazerin değdiği yüzey noktasındaki moleküllerin dağılımına göre farklılık arzediyor. Molekül dağılımındaki farklar, bu yansımada da çeşitlilik yaratıyor. Lazer yansıması daha sonra, dijital dilde sıfır ve bire dönüştürülüyor.