Conexant sorunu bitiyor

0
demonic
Eğer PCI modeminiz Conexant HSF ya da HCF çipsetli bir modemse dertleriniz bitiyor. http://www.linuxant.com kısıtlı sürücülerinin aksine vereceğim adresteki sürücüler modemin tüm hızını kullandırtıyor.

http://aslan.no-ip.com/~iphitus/linux/download.php?list.3 adresinden indireceğiniz sürücüler. Mandrake Users Board'a ve Freenode IRC sunucusunda #musb kanalındaki iphitus'a teşekkürler.

Görüşler

0
tongucyumruk
Mesajı yanlış mı anlamışım? En iyisi bir tekrar okuyayım. Hmmm.. hmm... En iyisi şu URL'yi bir daha ziyaret edeyim... hmm clicktey clicktey... Bakalım description kısmında ne yazıyor:

"The Connexant Linux HCF modem drivers which are normally charged for."

Yani, normalde linuxant'ten para ödenerek satın alınan HCF modem sürücüsü.

İnsanların kırılmış, korsan yazılımlar kullanması, bunları dağıtması alışık olduğum birşeydi amaaçıkçası FM gibi bir sitede bu gibi birşeyin ne aradığını kavramakta zorlanıyorum.
0
sunset
bunlar korsan falan değil! haberdeki sitede yer alanlar beta versiyonları ve bir zamanlar linuxant'ın sitesinden rahatlıkla indirilebiyorlardı. ücretli olanlar ise full versiyonları. zaten bu betalar da kernel 2.6 ile çalışmıyor.
0
oktay
Yazıyı gönderen arkadaşın kullandığı dilden dolayı sanki bu adamlar sürücüyü kendileri yazmışlar da bedava olmanın yanı sıra Conexant'ın yazdığı sürücülerden de daha iyi performans alınıp hızlı çalışıyormuş gibi anlaşılıyor.

Oysa Conexant'ın bedava verdiği deneme sürücüleri ile bir karşılaştırma var anladığım kadarıyla. Bu deneme sürümlerinde bir hız sınırı vardı hatırladığım kadarıyla. Parayı verip sürücüyü almadan önce acaba sizin makinenizde çalışacak mı diye deneyebilmeniz için tasarlanmıs birşey. Günlük kullanım için değil.

Sitedeki sürücülerin Conexant'ın 5-6 ay önce bedava dağıttığı sürücüler olduğunu belirtmiş bir arkadaş. Bunların lisansı eğer dağıtıma izin veriyorduysa, o zaman korsan diye bir durumdan bahsetmek yanlış olur.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

3cm disk´e 1 GB

conan

Philips yeni ürettiği prototip CD`yi piyasaya tanıttı. Özellikle sayısal fotoğraf makinaları, mp3 çalıcıları gibi ufak alanda çok sığa gereksinimi olan aletler için tasarlanmış bu CD 3cm çapında bir yerde 1 GB bilgi depolayabiliyor. Yeni geliştirdikleri daha kısa dalgaboylu mavi lazer teknolojisi ile şu anda kullanılan kırmızı lazerlere göre daha az alanda daha çok bilgi depolama imkanına kavuşan şirketin bir diğer araştırması ise şu anki CD boyutlarına 27 GB depolayabilecek başka bir mavi lazer uygulaması. Şirket bu araştırmada yanlız başına da çalışmıyor. İçinde Hitachi, LG Electronics, Matsushita Electric Industrial, Pioneer, Samsung Electronics, Sharp, Sony ve Thomson Multimedia şirketlerini barındıran "Blu-ray Disc Founders" diye bir konsorsiyumla birlikte bu işe imzayı atmışlardı.

Fazlamesai.net'e soralım: Özgür Dizüstü

tongucyumruk

Bu aralar hem avuçiçi bilgisayarım, hem de masaüstü bilgisayarım eskidiğinden ikisinin de yerini alacak bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Uzun araştırmalarım sonucunda tam ihtiyaçlarıma uygun, 12", ekranı dönebilen (e-kitap okumak için ideal), uygun fiyatlı bir model buldum. Tam hayallerimin bilgisayarını bulduğumu düşünürken özellikler listesindeki bir ibare dikkatimi çekti...

Hardisk kapasitesi nasıl 10 kat genişletilir?

zentoo

Hitachi 2007 de 1TB disk üretmeyi planladığını açıklamıştı. Şimdi de bunu nasıl yapacağını bir flash animasyonla anlatmış. :-]

Kandaki Yakıt Hücreleri

vst

Slashdot'ta bildirildiğine göre, bir Japon araştırma grubu, kanda faaliyet gösteren bir yakıt hücresi geliştirmiş. Glikozdan elektronları çekip çıkartan hücrenin faaliyeti sonrasında toksin de açığa çıkmıyor. Belki de birgün insanları seri bağlayarak küçük bir şehrin elektrik gereksinimi karşılayabilir, ya da paralel bağlayarak, dizüstü bilgisayarımızı kesintisiz kullanabiliriz. İstihdamı arttırmak için başka önerisi olan?

Matrox`dan Linux için yeni grafik konfigürasyon arayüzü

anonim

Şanlı grafik kartları üreticisi Matrox 31 Mayıs 2001 tarihinde Linux için yeni X konfigürasyon arayüzü olan PowerDesk'i Linux kullanıcılarının kullanımına sundu. Open Source olan bu yazılım sayesinde Linux kullanıcıları masaüstü ayarlarını rahatlıkla değişebilecekler. PowerDesk for Linux Xfree86 4.0.2 ve 4.0.3 versiyonları Matrox G200, G400 ve G450 kartları ile çalışabiliyor. Matrox'un yeni Linux sürücüsü burada.

www.matrox.com/mga/media_center/press_rel/2001/linux_powerdesk.cfm