Be Inc. topu attı...

0
SHiBuMi
Aynı isimli işletim sisteminin (BeOS) yaratıcısı Be Inc, 15 Mart itibariyle dağılacağını ve hisselerinin Nasdaq piyasasından çekileceğini duyurdu. Karar halihazırda ekim ayında hissedarlar tarafından alınmış. Geçtiğimiz sene işletim sistemini Palm Inc.`e satan Be, Şubat ayında Microsofta karşı rekabete aykırı fiyat kırmak suçlamasıyla dava açmıştı.

Kaynak: Reuters Be sitesi: www.be.com

Görüşler

0
conan
Bakalim Palm ne yapacak BE ile. :) Bosuna 11 Milyon $ yatirmadilar herhalde! :)) Palm PDA piyasasinda Palm OS`u ile bayagi geride kaldi. Acaba BeOS`u Palm`a uyarlarlar mi diye uçasým geldi bir anda!!!
0
tongucyumruk
Palmos nasil geri kaldi?? PalmOS hala PDA pazarinda en cok kullanilan OS durumunda... Eger multimedia yetenekleri yonunden eksik derseniz o ayri tabii ama Bill Amcanin WinCE si Pocket PC 2002 si gibi benim yerde duran bilgisayariminkinden (200mhz islemci 64MB bozuk ram) daha yuksek konfigurasyona sahip makinalar (en az 32MB ram 206mhz islemci) istemediginden o yonude hos gorulebilir bence. Dahasi sony gibi bazi firmalarin PalmOS tabanli ve oldukca iyi multimedia destegine sahip modelleride mevcut. Dahasi bu makinalar 33mhz islemci ve 8 mb ram ile son derece hos performans veriyorlar.

Ve palm bu yil icinde OS5'i duyurmaya hazirlaniyor. OS5 ile gelecek arm destegi 206 mhzlik makinalarda palmos'un hiz konusunda cosmasini saglayacaktir eminim
0
conan
Ben sadece sunu soyleyeyim. Ben burda Best Buy`a, Comp USA`ye gittigimde PDA standinin onunde dururken kimse kalkip da Palm`lari incelemiyor. Neden? Cunku renkli degil! :) (tamam renkli modelleri var biliyorum) Ama insanlar kesinlikle IPAQ, Cassiopeia, gibi `renkli` CElerin onunden ayrilmiyor. Sadece gozlemsel yorumum bu. Satis rakamlarini incelemedim.

Ucret? diye soruyorsan da kimin umrunda! Adam sana: simdi al, odemeye 2003 yilinda basla diyor. 2004e kadar da vade almiyor! :))) Istersen m125 al istersen IPAQ bilmemkac :)))
0
FZ
E o zaman bilgisayar almak için ABD'ye gelelim ;-) Hayrola orada da mı ekonomik kriz çıktı?

Şimdi al, seneye ödemeye başla ve bir yıl boyunca vade farkı yok ha? Vay canına! ;-)
0
tongucyumruk
Sanırım çıkmış hemde irisinden...

SonyStyle'da 300$ ve üstüğ alışverişlerde 48 ay taksit var üstelik ilk 6 ay 5 kuruş ödemiyorsunuz üstüne üstlük uyguladıkları faiz oranı toplamda %25 aylık yaklaşık %0,5 ediyor sanırım... Kriz bayaa var hemde öyle böyle değil...
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

E-ticaret filan bize fazla, bkz. Aria

anonim

Aria`nın konturlü telefonlarında kontür bitince yükleme nasıl yapılıyor biliyor musunuz ? 9333 veya 555`i arayıp kontür yükletmeniz lazım. Ama olmuyor çünkü kontur bitmiş arama yapamıyorsunuz :))

Ben yüklemeyi başardım ama tam 3 kere fax çektim kontür kartını nüfus kağıdımı dilekçemi falan, yazık boşuna, o kadar deli gibi 2 küsur milyar dolar harcanmış, o para bence daha iyi işlerde kullanılırdı, böyle teknolojik olarak bizleri geri götürecek fax makinası ile işlem yaptıracak sistemlere harcanan paraya yazık...

Linus Torvalds Kernel geliştirmeyi bırakıyor.

conan

Slashdot'un bu haberine gore Linus Torvalds kernel geliştirmekten yorulduğunu ve bu işi artık başka birisinin ele alması gerektiğini belirtti. Ne yazık ki beklenen gerçekleşti. Uzun zamandır soylentileri yalanlayan camia da bu haberle sarsıldı.

OK OK... 1 Nisan haberi nasıl olacak ki başka??... ;)

20 yıl önce bugün: Çernobil!

larweda

26 Nisan 1986 saat 01:23`te, Çernobil Nükleer Santralinin 4 numaralı reaktörü infilak etti. Ortaya çıkan radyasyon miktarı, Hiroşima ve Nagasaki'de patlatılan atom bombalarından yaklaşık 100 kat daha fazla idi.
www.chernobyl.info sitesi, felaketin sonuçlarından, etkilenen insanlar için yapılan yardım eylemlerinin ve projelerinin detaylarını sunuyor. İlginç projelerden biri, felaketten 7 ay sonra kalan 200 ton radyoaktif yakıtı ve reaktör çekirdeğini korumak için yapılan (ve 20-30 yıl ömür biçilen) koruma kalkanının yerine, 100 yıl ömür biçilen ve yaklaşık 1 milyar dolara malolacak yeni koruma kalkanının inşası.

BSA`nın büyük başarısı

cayfer

BSA, Mısır El-Ezher müftülüğünden lisanssız yazılım ve kopya müzik/sinema eserleri kullanmanın günah olduğuna ilişkin bir fetva çıkartmayı başardı. Fetva'nın duyurulmasının ertesi günü Microsoft Kahire bürosunu arayan bir iş adamına kopya yazılım kullanmanın "haram" olduğu söylenince "kopya yazılımları artık bir dakika bile tutmayacağını" belirtmiş. Daha ayrıntılı bilgi için: www.law.com ve www.slashdot.org

Malezya`nın Başı Kel mi?

yalcink01

Günlük The Star gazetesindeki bir habere göre; Malezya Hükümeti, önümüzdeki iki yıl içinde, kırk adet aktif Open Source yazılım firması yaratabilmek için 36 milyon USD lık fon ayırmış. Otoriteler, bu sayede IT sektöründe uzmanlık yaratmayı ve bunun sayesinde ülkenin ekonomisine katkı yaratmayı hedefledikelrini belirtmişler. Ulan ne boş işlerle uğraşıyor bu çekik gözlü arkadaşlar. Gövdeyi dinlendirin biraz kardeşler.