Bayram Şekeri: Pardus Kök 0.2

0
loker
Pardus'un bilişim okur yazarı kullanıcılar için hazırlanan Kurulan sürümüne doğru ilerlerken Kök sistemin ikinci sürümü olarak 0.2 duyuruldu.
ftp://ftp.uludag.org.tr/pub/pardus/rootfs/0.2/ adresinden indirilebilen Kök dosya sisteminde önceki sürümden sonra daha kararlı hale gelen PİSİ ve ÇOMAR'ın yanı sıra Firefox, OpenOffice.org gibi popüler uygulamalar da sisteme eklenmiş durumda...

Ayrıca artık PİSİ üzerinden ikili yazılım deposuna eklenen yeni uygulamalar ya da yeni sürümler sisteme eklenebiliyor. Kurulan sürüme hazırlık aşamasında tüm geliştiriciler Kök sistemi deneyerek hata bildirimi ya da somut katkılara davet ediliyor.

Görüşler

0
bahadirkandemir
Kök dosya sistemini bilgisayarınıza kurmak için, RootFS betiğini kullanabilirsiniz
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Pardus 1.1 ATA

anonim

Pardus 1.1 Beta sürümü yayınlandı. Sürüme ATA kod adı verilmiş.

Basın duyurusu: http://www.pardus.org.tr...

PISI Geliştirme Deposu

exa

PISI'nın yeniden canlandırılan geliştirilme dalına ait kaynak kodunu github'da bulabilirsiniz. Kaynakların şu andaki revizyonu 1.1_beta12'dir. Bu revizyonu yerel subversion çalışma kopyalarımdan yükledim, Pardus projesindeki en son idare ettiğim geliştirme dalı deposuna aittir. Dalla ilgili bilgileri aşağıda kendiniz görebilirsiniz.

$ svn info . Path: . Working Copy Root Path:...

Pardus Staj Başvuruları Sonuçlandı

anonim

Bu yaz stajyer olarak Pardus projesine dahil olacak öğrenciler belli oldu. Ayrıca A.Murat Eren staj için gelen 170 başvuru sahibi ile ilgili programlama dili bilgisi, okudukları üniversiteler gibi başvuranların genel profillerine ışık tutan bilgileri günlüğünde paylaşmış.

ZDNet'te Pardus Haberi ve Alan Cox'ın Yorumu

FZ

ZDNet ortamında Pardus ile ilgili " Turkish Linux distribution aims for the big time" başlıklı bir yazı çıktı.

Yazıdan daha enteresan olan belki de anonim bir yorum ve Alan Cox'ın buna cevabı:

Pardus ve Fonksiyonel Programlama

FZ

Bilgisayar bilimleri ile ilgili önemli sitelerden biri olan LtU'da (Lambda the Ultimate), Mark Evans'ın Python in Pardus Linux başlıklı bir yazısı çıktı.

O'Reilly gibi tutucu yayıncıların bile Haskell kitabı çıkaracak kadar fonksiyonel programlamaya prim vermeye başladıkları günümüzde LtU'da çıkan bu tür haberler de dikkat çekiyor. Türkçe çevirisini aşağıda okuyabilirsiniz: