Avant Browser - IE için çok özellikli bir kabuk (daha az hafıza kullanımı)

0
crematorium
Bugün innDir.com'u gezerken Avant Browser'i görünce aklıma Conan'ın 25 Mart'da yayınlanan Browser hafıza kullanımı karşılaştırması başlıklı yazısında yazmış olduğu birşey geldi;
"Tab browsing hafıza kullanımı büyük ölçüde azaltıyor. Phoenixde 17 MBlık bir hafıza kârımız görülüyor. Belki IE de bu tip bir teknoloji kullanarak hafıza kullanımı azaltabilir."
Bunun üzerine IE'ye Tab browsing özelliği ekleyen Avant Browser'i indirdim ve conan'ın yazısında belirtmiş olduğu siteleri ben de denedim.
Hafıza kullanımı ortalama 45 MB civarı. Yani Phoenix ile hemen hemen aynı. Program bunun yanı sıra yerleşik olarak Pop-up pencere engelleme, Google'da arama yapabilme ve daha birçok özellikle geliyor. Denemenizde yarar var... :)
Avant Browser (innDir.com'daki sayfası)
Saygılar... :)

Görüşler

0
crematorium
Simdi farkettim ki bu browser'in eski adi IE Opera imis... :)
0
conan
c00l! :)
0
murat09
MSIE 6.0SP1 ; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.0.3705 (Xp ProTR SP1 + .Net Framework SP1) e kurdum. 5 adet sayfa açtım. 31 Mb AvantBrowser kullanıyor(Taskmanagerde görünen). Arabirimi güzel, Türkçe (%99). Tek eksiği UCMore isimli spyware ile entegre gelmesi (ki o da kurulu gelmiyor sonradan aktive ediyorsunuz isterseniz). Bileydim daha evvelden denerdim. Denemeyen arkadaşlara tavsiye ederim. Bu yazılımdan beni haberdar eden Crematorium a ve FM e teşekkürler :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Opera, Internet Tarayıcısına BitTorrent Desteği Ekledi

talat

Opera Software, amiral gemisi yazılımı olan Opera internet tarayıcısının BitTorrent desteği eklenmiş deneme sürümünü çıkardı.

Bu eklenti ile Opera, ayrıca bir program gerektiren BitTorrent indirme işlemini kendiliğinden destekleyen ilk internet tarayıcısı oldu.

Ayrıntılar için tıklayın. (eWeek, İngilizce)

F# ile Programlama - Microsoft Dil Teknolojilerinde Nereye Gidiyor?

FZ

Don Syme’in F# programlama ile ilgili tanıtım ve demo videolarını gördükten sonra Pazartesi mutlaka F# derleyicisini ve etkileşimli kabuğunu indirip denemem gerektiğini düşünmüştüm.

Emacs + SLIME + Common Lisp tarzında rahat bir etkileşim ve hızlı geliştirme, deneme, sonuçları anında görme imkanı sunan F# bir betik dilinin kıvraklığı ile fonksiyonel programlamadan ve ileri programlama tekniklerinden faydalanmayı sağlıyor. Derlenen programlar .NET IL (Intermediate Language) koduna derlendiği ve bunlar da JITlenerek (Just In Time compilation) çalıştırıldığı için performans gayet iyi görünüyor.

Açık Squeak Kitabı Yayınlandı

zekzekus

Geçtiğimiz günlerde burada haberini verdiğimiz açık Squeak kitabı yayınlandı.

Sony PSP ve Lua Programlama

FZ

FM ortamında GP2X ve PSP tartışmaları alevlenmeye başlamışken PSP programlama ile ilgili gördüğüm bazı linkleri paylaşayım dedim. Common Lisp ortamlarından yakınen tanıdığımız Frank Buss geçen senek O'Reilly konferasında konu ile ilgili bir sunum yapmıştı Easy Game Console Hacking: An introduction to Lua Player on the PSP başlıklı.

Windows XP, 2000 ve 2003 kurulumunu katılımsız hale getirmek

pulkas

Windows kurulumunu hiç bir zaman bu kadar otomatik hale getiremeyeceğiz.

unattended.msfn.org adresinde İngilizce, windocs.org adresinde de Türkçe olarak anlatılanlarla tamamen size özel ve hiçbir kurulum yönergesinin takip edilmek zorunda kalınmadığı otomatik, katılımsız, kurulum cd'si hazırlanabiliyor.