Avant Browser - IE için çok özellikli bir kabuk (daha az hafıza kullanımı)

0
crematorium
Bugün innDir.com'u gezerken Avant Browser'i görünce aklıma Conan'ın 25 Mart'da yayınlanan Browser hafıza kullanımı karşılaştırması başlıklı yazısında yazmış olduğu birşey geldi;
"Tab browsing hafıza kullanımı büyük ölçüde azaltıyor. Phoenixde 17 MBlık bir hafıza kârımız görülüyor. Belki IE de bu tip bir teknoloji kullanarak hafıza kullanımı azaltabilir."
Bunun üzerine IE'ye Tab browsing özelliği ekleyen Avant Browser'i indirdim ve conan'ın yazısında belirtmiş olduğu siteleri ben de denedim.
Hafıza kullanımı ortalama 45 MB civarı. Yani Phoenix ile hemen hemen aynı. Program bunun yanı sıra yerleşik olarak Pop-up pencere engelleme, Google'da arama yapabilme ve daha birçok özellikle geliyor. Denemenizde yarar var... :)
Avant Browser (innDir.com'daki sayfası)
Saygılar... :)

Görüşler

0
crematorium
Simdi farkettim ki bu browser'in eski adi IE Opera imis... :)
0
conan
c00l! :)
0
murat09
MSIE 6.0SP1 ; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.0.3705 (Xp ProTR SP1 + .Net Framework SP1) e kurdum. 5 adet sayfa açtım. 31 Mb AvantBrowser kullanıyor(Taskmanagerde görünen). Arabirimi güzel, Türkçe (%99). Tek eksiği UCMore isimli spyware ile entegre gelmesi (ki o da kurulu gelmiyor sonradan aktive ediyorsunuz isterseniz). Bileydim daha evvelden denerdim. Denemeyen arkadaşlara tavsiye ederim. Bu yazılımdan beni haberdar eden Crematorium a ve FM e teşekkürler :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Açık Kaynak Kodlu Üretim Yönetim Sistemi

anonim

Ehil, modüler Üretim Yönetim Sistemi, sunduğu geliştirme ortamı ile veritabanı etkileşimli uygulama tasarımlarında çok büyük avantajlar getireceğe benziyor.

Google query API

FZ

Efsanevi arama motoru Google geçen Perşembe günü yaptığı açıklama ile programcıların kendi programları içinden doğrudan arama tarama servislerine erişmelerini sağlayan APIyi ve bedavaya sunulan servisinin beta sürümünü duyurdu.

OpenBSD 3.0 Hazır

anonim

4 yıldır standart kurulumumda hiç bir açığı olmayan işletim sistemi ve openssh´ın yaratıcısı olan OpenBSD'nin son sürümü 3.0 1 Aralık'ta satışa sunuluyor. Şu an için pre-order kabul eden OpenBSD 3.0 hakkında detaylı bilgi için http://www.openbsd.org

TÜRKİYE yarı finalde! En büyük TÜRKİYE!! (Kendi PDF`ini Kendin Yap)

SHiBuMi

Yazının başlığı "Kendi PDF'ini Kendin Yap" olacaktı ama bu coşku içersinde bu başlığı atmak ayıp olurdu :) Çok büyük bir başarı, herkese kutlu olsun.

Herhangi bir uygulamayla hazırladığınız dokümanları, resimleri, sunumları, elektronik tabloları ve yazıcı çıktısı alınabilecek hemen her türlü nesneyi yine bu uygulama içinden ücretsiz ve Türkçe olarak PDF’e dönüştürebilmek ilginizi çeker mi? Çekiyorsa bu yazıyı okumaya devam edin.

Veritabanı Teknolojilerindeki Yenilikler

FZ

Veritabanı ve bununla bağlantılı çözümler deyince son 20-25 yıldır çoğunluğun aklına gelen terimler aynıdır : SQL, ilişkisel veritabanı yönetim sistemi (markadan bağımsız), ODBC ve bunlara C++, Visual Basic, JAVA gibi dillerle erişmek ve sonuç çözümü programlamak.

Markalar değişir, işletim sistemleri değişir, işin içine Internet girer, sistemler biraz daha hızlanır, fiyatlar değişir ama temelde öyle radikal değişiklikler olmaz... diye düşünüyordum ben bugüne kadar ancak bu düşüncemi değiştiren birkaç şirketin web sayfalarına göz atıp bir miktar inceleme yaptıktan sonra öğrendiklerimi sizinle paylaşmaya karar verdim.