admin

admin


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Lastik Hortum Kriptanalizi: Türk Usulü Şifre Çözme - Ya Seve Seve Ya ... ( 8)

Bizim için çok doğal bir olay ama gel gör ki elin gavuru bunu şaşkınlıkla karşılıyor.

Micros~1 yok olma tarihi ( 6)

Ben Micros~t'un kolay kolay ortadan kalkacağını sanmıyorum. Onlar için en kötü ihtimalde kendi ürünlerini open source yaparlar ve yazılımlarını cross-platform(platformlar arası olsa gerek türkçesi) haline getirirler.Bunun yanı sıra bir ihtimal donanım piyasasına girerler. Ki şahsen, open source yapmalarına da gerek kalmayabilir. Çünkü gelecekte masaüstü yazılım kalmayacak, işletim-sistemleri bile web-tabanlı olacak(sunucular hariç) (Tabii işletim sistemlerinin, web tabanlı olabilmesi için öncelikle ipv6'ya geçilmeli). İşletim sistemleri açık kaynak olunca linux gibi işletim sistemleride belki wikipedia gibi sistemler kurmaya başlarlar. Tabii bunların pek çoğu yukarıdaki yazarların tahminleri gibi fantezi olabilir.

Fazlamesai.net'e soralım : Ne olacak bu YouTube'un hali? ( 35)

Benim merak ettiğim konu şu, acaba bu yasaklanmış sitelere proksi veya dns ayarlarını değiştirerek girmek illegal midir?

Google Android İşletim Sistemi Kullanan Telefon Prototipleri Çıktı ( 8)

Özür dilerim arkadaşlar link çıkmamış:
http://www.youtube.com/watch?v=1FJHYqE0RDg

Google Android İşletim Sistemi Kullanan Telefon Prototipleri Çıktı ( 8)

Android'in en güzel özelliği tabii ki açık kaynak kodlu olması :) ve tabiki linux tabanlı. Ayrıca tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Türkiye'de 1000 Kişiye 54 Bilgisayar Düşüyor ( 11)

Bende şahsen bu rakamın, bu kadar düşük olduğunu sanmıyorum . Acaba bu veriler, neye göre hesaplanmış? Çünkü eğer satılan pc sayısına göre hesaplanmışsa çevremde bende dahil pek çok arkadaşım, kendi topladıkları oem pc'leri kullanıyorlar ve dolayısıyla düşük bir rakam elde etmeleri normal gözüküyor. Eğer kullanılan etkin bilgisayar sayısına göre hesaplanmışsa. Bu kullanılan etkin bilgisayar sayısı nasıl bulunmuş?

Java'nın Başı Türkçe ile Dertte ( 10)

Maalesef hala Netbeans ve türkçe bölgesel ayarlar konusunda sorun var. Bu sorun hem Linux hemde Windows'ta gerçekleşiyor. Bu sorun yüzünden zamanında epeyce uğraşmıştım. Hatta bir kaç gün önce, netbeans'in sayfasından bu konuda bir issue gönderdim. Umarım düzeltilir.

Science Museum - Launchpad Online ( 3)

aynen bende katılıyorum. Ama Tim biraz daha kompleksti Launchpad'e göre.

NetBeans 6.0 Çıktı! ( 11)

Bence netbeans 6 java için Eclipse'ten daha üstün bir IDE. Tabii ki bazı eksiklikleri var. Ama umuyorum ki o eksiklikler de en kısa sürede düzeltilecek.( örneğin Struts 2 desteği yok hala). Ayrıca 6.0 sürümde 5.5.1 'e göre gerçekten çok fazla iyileştirmeler yapılmış.

Wolfram'ın 2, 3 Turing Makinasının Evrensel Olduğu İspatlandı ( 1)

Bu ispatta çok önemli bir kusur bulundu:
http://cs.nyu.edu/pipermail/fom/2007-October/012156.html