Tembelim Ama Sorumsuz Değilim - odevim.com

0
FZ
Tembelim ama sorumsuz değilim diyen yurdum genci, okuldaki ödevlerle boğuşmak ve bu boğuşmadan yüzünün akı ile çıkabilmek için yepyeni bir kaynağa kavuştu! Şimdiye dek benzerlerini yurtdışında gördüğümüz, genellikle İngilizce olan ödev sitelerine benzeyen bir site olan odevim.com nihayet Türk gençlerinin hizmetinde.
Vermeden almak olmaz düsturunu benimseyen sisteme üye olabilmek ve ödevlerin içeriklerine ulaşabilmek için sizin de en az bir ödev, bitirme ödevi ya da araştırma projesi göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz ödev en kısa sürede inceleniyor ve sitede belirtilen kurallara uygun bir içeriğe ve formata sahipse üyeliğiniz onaylanıyor.

Ana sayfada, Son Gönderilen 100 ödevi, Editör'ün Seçimi'ni ve En Popüler ödevleri görebilirsiniz, bunun dışında kategori sistemini kullanarak detaylı arama tarama yapabilirsiniz.

Tabii ödevlerin yanı sıra pek çok konuda vize-final sorularına da ulaşmanız mümkün. Bunların dışında Bitirme Ödevlerinin ve Yüksek Lisans Tezleri'nin de sistemde bulunduğuna dikkati çekmek isterim. ;-)

Bence desteklenmesi gereken bir site. Tüm öğrencilere selam olsun.

Görüşler

0
izler
Yurdum insanı, yurdum genci...
Sık karşılaşmaya ve meraklanmaya başladım, fikri & bilgisi olan varsa yazsın lütfen bu yurdum tamlamasını ilk kim kullandı, nereden geliyor?
Kendimi önemli birşeyler kaçırmış gibi hissediyorum.
0
tongucyumruk
Ben ilk defa LeMan'da kıllanan adam'da rastlamıştım sanırım...
0
FZ
Ben de! ;-)
0
FZ
4 günde linke 60 kereden daha çok tıklanmış, herkesin ödeve ihtiyacı var galiba :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Skype büyümeye devam ediyor: Skype Mac & Linux

ae

The Register'da söylendiği üzere, meşhur Vo-Ip programı Skype'in Linux ve Mac ile uyumlu yeni yeni versiyonları çıkmış.

Register'daki haberde yok ama, Skype'nin sitesinde PocketPC için de versiyon bulunuyor.

E-mail 30 yaşında

butch

Günlük hayatımızın değişmez bir parçası olan e-mail 30 yaşında. İlk mesajı 1971 yılının bu vakitlerinde kendi kendine bir makineden diğerine yollayan Ray Tomlinson, aynı zamanda meşhur @ işaretinin de e-mail adreslerinde kullanılmasının sebebi. Attığı ilk mesajı hatırlamadığını söyleyen Ray Tomlinson, "QWERTYIOP" gibi birşey olabilir demiş. Hikayenin tamamı burada ve şurada.

İstanbul Şehir Rehberi

okanbatur

İBB, İstanbul Şehir Rehberi sitesini kullanarak, web tarayıcınız ile sokakları ve caddeleri Google Maps'deki gibi goruntuleyip gezebilirsiniz. Arama yapabilirsiniz.

Virüste 2001´in Top 10´u...

esse

www.sophos.com; 2001 yılının en popüler virüsünün Nimda olduğunu açıklamış. Bu adresde yeralan bilgiye göre, Sophos'un ''destek masalarına'' en çok Nimda virüsü ile ilgili şikayet gelmiş. Tüm şikayetlerin yüzde 27'si Nimda'ya ait olurken, Sircam virüsü yüzde 20 oranında şikayet almış. Söz konusu sitede, Sophos'un teknoloji danışmanı Graham Cluley'in, ''Eylül ayında ortaya çıkan Nimda hala destek masamızı en fazla meşgul eden virüslerin başını çekmekte. Nimda'nın bu kadar etkili olmasının nedeni, bilgisayarları birçok yoldan enfekte edebilmesi. Gelecek günlerde de ortaya çıkacak virüslerin Nimda gibi birçok alternatifi kullanabilecek kapasitede olacağına inanıyoruz.'' sözlerine de yer verilmiş.

Kartoo.com: İlginç Bir Arama Motoru

sundance

www.kartoo.com arama motorlarına farklı bir yaklaşım. Görsel açıdan ilintili olarak aradığınız konu hakkında önem sıralamasına göre linkleri bir harita üzerinde gösteren bu site, bana oldukça eğlenceli gözüktü.

İsterseniz bir Fazlamesai.net search ettirip olayın özünü görün ;)Search sonucu gelen en büyük noktaya dikkatinizi çekerim, `Şöyle bir site yapsak ... tadında` ;)