Tembelim Ama Sorumsuz Değilim - odevim.com

0
FZ
Tembelim ama sorumsuz değilim diyen yurdum genci, okuldaki ödevlerle boğuşmak ve bu boğuşmadan yüzünün akı ile çıkabilmek için yepyeni bir kaynağa kavuştu! Şimdiye dek benzerlerini yurtdışında gördüğümüz, genellikle İngilizce olan ödev sitelerine benzeyen bir site olan odevim.com nihayet Türk gençlerinin hizmetinde.
Vermeden almak olmaz düsturunu benimseyen sisteme üye olabilmek ve ödevlerin içeriklerine ulaşabilmek için sizin de en az bir ödev, bitirme ödevi ya da araştırma projesi göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz ödev en kısa sürede inceleniyor ve sitede belirtilen kurallara uygun bir içeriğe ve formata sahipse üyeliğiniz onaylanıyor.

Ana sayfada, Son Gönderilen 100 ödevi, Editör'ün Seçimi'ni ve En Popüler ödevleri görebilirsiniz, bunun dışında kategori sistemini kullanarak detaylı arama tarama yapabilirsiniz.

Tabii ödevlerin yanı sıra pek çok konuda vize-final sorularına da ulaşmanız mümkün. Bunların dışında Bitirme Ödevlerinin ve Yüksek Lisans Tezleri'nin de sistemde bulunduğuna dikkati çekmek isterim. ;-)

Bence desteklenmesi gereken bir site. Tüm öğrencilere selam olsun.

Görüşler

0
izler
Yurdum insanı, yurdum genci...
Sık karşılaşmaya ve meraklanmaya başladım, fikri & bilgisi olan varsa yazsın lütfen bu yurdum tamlamasını ilk kim kullandı, nereden geliyor?
Kendimi önemli birşeyler kaçırmış gibi hissediyorum.
0
tongucyumruk
Ben ilk defa LeMan'da kıllanan adam'da rastlamıştım sanırım...
0
FZ
Ben de! ;-)
0
FZ
4 günde linke 60 kereden daha çok tıklanmış, herkesin ödeve ihtiyacı var galiba :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

ICANN `.biz’ ve `.info’yu onayladı

pulsar

İnternetle ilgili genel politikaların belirlerlenmesinden sorumlu olan ICANN, yedi yeni alan adı ekinden ‘.biz’ ve ‘.info’yu onayladı. Yeni ekleri kullanan alan adlarını bu yazdan itibaren görebileceğiz.
İnternetin hızla büyümesiyle birlikte özellikle ‘.com’lu alan adları yetersiz kalmaya başlamıştı. Geçen sene alan adı kayıtçılarından yeni alan adı tekliflerini kabul etmeye başlayan ICANN, kasım ayında yedi yeni ek belirlemişti.

Liv Tyler , nam-ı diğer Arwen

barisozyurt

Adı Liv Tyler...

Bu hatun kişiyi ilk önce Lord Of The Rings' de gördüm. LOTR okuduğumda kafamda canlanan Arwen' in tıpatıp aynısıydı. Kim bu kız, kim sorusunu ilk sorduğum yer Internet Movie Database ( imdb.com) oldu.

Ekonomik olarak en güçlü 100 ülke/şirket

sundance

2000'de yayınlanan bu rapora göre Dünya'nın en büyük 100 ekonomik gücünün 51'i çok uluslu şirketler.

Her ne kadar raporun yeni halini bulamamış olsak da, bizim için ilginç olanı 22 ve 23 numaralar. Kırmızı çizgi bizden başlıyor.

fsdaily.com açılmış

exalted

fsdaily.com açılmış, tüm özgür aleme hayırlısı olsun.

Mikrohaber kapanıyor...

urxalit

Mikrohaber yaklaşık 2 yıldır her sabah uğradığım bir siteydi. Güzel seçilmiş haberler, yorumlar ve teknik makaleler vardı. Yazın haber eklemeyi kesmişlerdi, baktım aşağıdaki son haberi eklemişler.

Üzücü birşey tabi, umarım ileride böyle güzel siteler görebiliriz...