Tembelim Ama Sorumsuz Değilim - odevim.com

0
FZ
Tembelim ama sorumsuz değilim diyen yurdum genci, okuldaki ödevlerle boğuşmak ve bu boğuşmadan yüzünün akı ile çıkabilmek için yepyeni bir kaynağa kavuştu! Şimdiye dek benzerlerini yurtdışında gördüğümüz, genellikle İngilizce olan ödev sitelerine benzeyen bir site olan odevim.com nihayet Türk gençlerinin hizmetinde.
Vermeden almak olmaz düsturunu benimseyen sisteme üye olabilmek ve ödevlerin içeriklerine ulaşabilmek için sizin de en az bir ödev, bitirme ödevi ya da araştırma projesi göndermeniz gerekiyor. Gönderdiğiniz ödev en kısa sürede inceleniyor ve sitede belirtilen kurallara uygun bir içeriğe ve formata sahipse üyeliğiniz onaylanıyor.

Ana sayfada, Son Gönderilen 100 ödevi, Editör'ün Seçimi'ni ve En Popüler ödevleri görebilirsiniz, bunun dışında kategori sistemini kullanarak detaylı arama tarama yapabilirsiniz.

Tabii ödevlerin yanı sıra pek çok konuda vize-final sorularına da ulaşmanız mümkün. Bunların dışında Bitirme Ödevlerinin ve Yüksek Lisans Tezleri'nin de sistemde bulunduğuna dikkati çekmek isterim. ;-)

Bence desteklenmesi gereken bir site. Tüm öğrencilere selam olsun.

Görüşler

0
izler
Yurdum insanı, yurdum genci...
Sık karşılaşmaya ve meraklanmaya başladım, fikri & bilgisi olan varsa yazsın lütfen bu yurdum tamlamasını ilk kim kullandı, nereden geliyor?
Kendimi önemli birşeyler kaçırmış gibi hissediyorum.
0
tongucyumruk
Ben ilk defa LeMan'da kıllanan adam'da rastlamıştım sanırım...
0
FZ
Ben de! ;-)
0
FZ
4 günde linke 60 kereden daha çok tıklanmış, herkesin ödeve ihtiyacı var galiba :)
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Audiogalaxy sizlere ömür...

interhaber

Merhabalar, Geçtiğimiz 19 Haziran Çarşamba günü Audiogalaxy`nin o meşhur mavi renkli sitesine girenler, arattırdıkları parçaların hepsinin yanında "kısıtlıdır" işaretini görünce büyük bir şok yaşadılar. Gelen ilk haberler, müzik dünyasının BSA'sı olan RIAA tarafından Audiogalaxy`nin işinin bitirildiği yönünde. Geçen sene Napster`in ipini çekenler,bu sefer de Audiogalaxy`i harcadılar. Gerçekten de süper bir müzik ve MP3 servisi daha devre dışı kaldı ve böylece -mââlesef- dialerci arkadaşlara da meydan boş bırakılmış oldu! Ayrıca, kendi elindekileri paylaşıma açmak isteyenlerin önü de tıkandı. Merak ediyorum: "Acaba sıradaki Morpheus mu?" diye. Bütün müziksever internetçi arkadaşlara geçmiş olsun. Selâmlar...

Evinizde/Ofisinizde Kendi Sunucularınız

sundance

Ev/Ofisinizde ISP`nizden bağımsız e-mail kurmak, spamdan korunmak istiyorsunuz, ama bütün bu email mekanizması size anlaşılmaz mı geliyor ? Artık derdiniz yok, çünkü eğer teknik okuma yapmayı seviyorsanız mükemmel bir makale ile UnixReview.com size bu işi en ince detaylarına kadar anlatıyor.

Bazen bir makale görürsünüz ve ufkunuz açılır. İşte bu da onlardan biri...

Teröristlerin yanında Özgürlükler de yanar!

sundance

Free Software hareketi`nin önde gelen elemanlarından Stallman Slashdot`da yayınlanan yazısında önemli bir noktaya dikkati çekiyor.

Güvenliğin sağlanmasının, terör suçlularının yakalanmasının kesinlikle çok önemli olduğunu, fakat bu yapılırken, milyonlarca insanın izinsizce dinlenmesinin, kayıtlarının tutulmasının ve fişlenmelerinin uzun vadede asıl suç kadar zarar verici olduğunun altını çiziyor. Yakın zamana kadar Echelon ve Carnivore gibi sabıkaları olan Amerikan Hükümeti`nin kurunun yanında yaşı da yakacağı kesin gibi...

Web 2.0 Tasarım Eğitim Dökümanları

DemensMagnet

Web 3.0 konseptleri tartışılmaya başlayadursun tüm internet halen Web 2.0'a ayak uydurabilmiş değil. Özellikle de ülkemiz. Halen Web 2.0 nedir? diye soran arkadaşlarımız buradaki makaleyi inceleyebilirler.

Amerika'yı yeniden keşfetmek

sundance

Türkiye’de iş dünyasına atılan, birazcık idealizme sahip herkes, kısa bir süre içinde yeni bir şeyler icat etmek, farklı bir şeyler çıkarmak için harekete geçer. Bazen okuldan yeni çıkmış olmanın naifliğidir itici güç, bazen de yıllar boyunca maruz kalacakları köhneliğin farkına varmanın refleksif tepkisidir bunu yaptıran.

Ama “icat çıkarma” lafının çöreklendiği bu coğrafyada “salyangoz satmak”...