Kampus Gelisim Günleri'09 3-6 Mart'ta ODTÜ' de.

0
ozansener

IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu ve ODTÜ Kariyer Planlama Merkezi'nin desteği ile düzenlediği Kampus Gelişim Günleri'nde bu sene de geçen senelerde olduğu gibi dolu dolu bir içerik üniversite öğrencilerini bekliyor olacak. İletişim Teknolojileri, Bilgisayar ve İnternet Teknolojileri, Otomotiv, Tüketici Elektroniği, İnşaat ve Yapı Teknolojileri, Finans ve Denetim, Medya ana panellerin yanında, İnsan Kaynakları ve Ceo Forum gibi oturumlarda büyük şirketlerin yöneticileri üniversite öğrencileriyle mesleki yaşamlarında kazandıkları tecrübeleri paylaşarak, öğrencilerin kariyer ve kişisel gelişimleri hakkındaki sorularına cevap verecekler.

Kayıt Olmak için: www.kampusgelisimgunleri.com

3 Mart 2009 Salı akşamı, gelirlerinin tamamı IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu tarafından ODTÜ Burs fonuna bağışlanacak konserde Dolapdere Big Gang izleyenlerle buluşacak. 6 Mart Cuma Akşamı ise gitar dinleyicilerinin yakından tanıdığı Cem Duruöz vereceği gitar resitalı ile dinleyicilere keyifli bir akşam yaşatacak.

Yüzyılın Deneyinin yapıldığı CERN araştırma merkezinde görevli Profesor Daniel Denegri ve ODTÜ fizik bölümü öğretim üyesi Mehmet Zeyrek, CERN deneyi ile ilgili merak edilenleri açıklıyor.

Şirketlerin standlarında iş ve staj başvuruları yaparken bir yandan da F1 yarış sümulatoru kullanmak, ISBIR standında yurtdışı imkanlarına ulaşmak ve de ODTÜ Teknokentteki Animasyon Teknolojileri ve Oyun Merkezi standında PS3, Ninentonde Wii gibi son teknojilere ulaşmak için Kampus Gelişim Günleri'ne hemen kayıt olun.

En az 7 oturuma katılarak dünyanın en büyük profesyonel örgütü olan IEEE ( Institute of Electrical and Electronics Engineers) onaylı sertifika kazanma şansı yakalayın.

Türkiye'deki en büyük kampüs organizasyonlarından birisi olan bu etkinlikle ilgili bilgilere www.kampusgelisimgunleri.com adresinden ulaşabilirsiniz. Katılım tüm üniversite öğrencilerine ve ODTÜ mensuplarına açıktır. ODTÜ dışından olan katılımcıların, 2 Mart'a kadar internet adresinden kayıt olmaları gerekmektedir. Konaklama konusunda yardımcı olunacaktır

İlgili Yazılar

AmigaOS 4.0 Haber Turu

dcc

IntuitionBase.com sitesinde yayınlanan AmigaOS 4.0 ön sürüm tanıtım makalesini Türkçe'ye çevirdim. Makalede AmigaOS'un yeni sürümünün öne çıkan özellikleri tanıtılıyor.

Diğer bir haberse Picasso96 sürücüleriyle ilgili... P96, PPC olarak baştan yazıldı ve şimdi her zamankinden daha hızlı çalışıyor. OS4'ün hızını görmek isteyenler, videoları buradan (DivX olarak) veya buradan (Mpeg1 olarak) indirebilirler.

Yazılım Mühendisliğinin Devleri Ankara'da

anonim

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin ortaklaşa düzenledikleri Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS’05) yazılım mühendisliği alanın önemli isimlerini ağırlayacak. İlk transistörlü bilgisayar için mikrokod programını geliştiren ve yazılım mühendisliği alanın kurucularından sayılan Prof Dr. C. V. Ramamoorthy, Prof. Dr. Mehmet Akşit ve Prof. Dr. Murat M. Tanık sempozyuma davetli konuşmacı olarak katılacaklar.

Üniversitenizin Sayfası Hazır

mambo

Ünigenç , Türkiye'deki tüm üniversiteleri kapsayan bir site, okuldaki faaliyetler hatta fakültedeki faaliyetlerden haber veren bir site, hazırlayıcaları da sizsiniz. Üniversiteli arkadaşlar için olduğu kadar mezunlar içinde bölümleri var. Gerçekten de güzel bir fikir ve uygulama. Okulunuzda tanımadığınız kişilerle tanışma fırsatı, ben girdim baktım size de tavsiye ederim.

Matematik Köyü Destek İstiyor: Tübitak'ı Protesto Ediyoruz Kampanyası

butch

Prof. Dr. Ali Nesin’in, Tübitak'a Matematik Köyü ile ilgili yaptığı başvuruların sürekli olarak reddedilmesi ve yeni başvurularının önünün kesilmesi ile ilgili başlattığı imza kampanyasına http://www.tubitaki-protesto-ediyoruz.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Internet Çıkışlarında Sorun

FZ

Türk Telekom, denizaltı fiberoptik kabloların bu sabah kopmasından kaynaklanan yurtdışı internet çıkışlarında yaşanan sorun nedeniyle, hizmeti alternatif yollardan verecek.

Türk Telekom Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, saat 08.20'den itibaren Türk Telekom'a ait sea-me-we3 denizaltı fiberoptik kablolarda meydana gelen kopmadan dolayı, Türkiye'nin yurtdışı internet bağlantılarında aksamalar yaşanıyor. Problemin kaynağının tespiti ve kısa sürede giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, hizmetin geçici olarak alternatif yollardan verileceği ve gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirileceği kaydedildi.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/veriler/2004/01/04/haber_101242.php