Eski Windowsçularda Yeni Başlayan Linux Merakı

0
murat09
Son bir kaç aydır sık ziyaret ettiğim bir forumdan bir copy paste yapacağım. Umarım arkadaşımızın verdiği link hala çalışıyordur:
"Merhaba CPU CULTURE.
Linux meraki herkes gibi bendede basladi bu aralar ve benimde pek bilgim yok bu konuda fakat bir yerlerden elime 600Mb AVI formatinda Linux hakkinda bir video gecti Ingilizce ve iskandinavca alt yazisi var.
Linux baslangici,gelismesi ve bu gune gelisi hakkinda. web site adresini su anda bilemiyorum ilgilenirseniz bulmaya calisacagim. Saygilarimla.
Abuz
Tamam buldum bile linkten dusmeden download edersiniz umarim.
Linux Videosu
"
Merak edenler için, bu forumun adı Moscom ve link saat 27/02/2003 21:10 itibariyle çalışıyor.

Görüşler

0
FZ
İçimden bir ses söz konusu videonun ve başka videolarında yakın zamanda düzenlenecek bir açık kaynak etkinliğinde katılımcılara izlettirileceğini söylüyor, hmm, içimdeki bir ses işte... :)
0
anonim
İçindeki ses çok güzel şeyler söylüyor,biz ''Bilgi´´ lenmeye hazırız.
0
anonim
Bu belgesel gecen sene düzenlenen Linux ve Ozgur Yazilim senliginde zaten gösterildi. Bilisim Cumhuriyeti' nin katkilari ve LKD' nin organizasyonuyla...
0
FZ
`zaten´ lafına bir miktar takılmış durumdayım ben! Ne yani, geçen sene Ankara´da gösterildi diye bu sene İstanbul´da çok daha büyük ve kapsamlı bir etkinlik çerçevesinde gösterilmesin mi? O `zaten´ lafı ile tam olarak neyin kast edildiğini anlamayadım doğrusu ;-)

Bu arada geçen sene o belgeselden haberdar olur olmaz hemen Bilişim Cumhuriyeti ile temas kurdum ve fakat kendileri ile bir iki karşılıklı yazışmadan sonra nedense ses seda çıkmadı, ısrarlı mesajlarıma bir türlü yanıt alamadım. Eğer olumlu ve yapıcı bir yanıt alsa idim söz konusu belgesel geçen sene İstanbul´da epey büyük bir sinema salonunda meraklılara izlettirilecekti ancak dediğim gibi taleplerime bir türlü cevap verilmeyince elimden çok da fazla bir şey gelmedi o zaman.

Neyse, geç olsun, güç olmasın. Bu sene o belgeselin de dahil olduğu birkaç film etkinliği ile birlikte eminim iyi vakit geçireceğiz.
0
anonim
Bu sene LKD Linux şenliği Istanbul'da yapılacak. Şenliğin organizatörü Ahmet Derviş'e LKD aracılığı ile ulaşabilirsiniz sanırım. Kimbilir, belki bu sene de gösterilir. Ben 'zaten' seyrettim, ama bir kez daha seyrederim. Hatta herkese yukarda URL' i olan divX'i indirip arşivlemelerini de tavsiye ederim.
0
FZ
Benim kast ettiğim etkinlik bu idi.
0
murat09
Yazıyı gönderdim ama maalesef 640 Mb lik downloadi Dial Up la indirmeyi gözüm kesmedi..Umarım şanslı (kablonet, FR vs....) arkadaşlar indirir de biz de izleriz bir şekilde. Ah şu yönetime bir aldırabilseydim Frame Relay'i.. Kaçarı yoktu :)
Ayrıca Turk Telekoma Aydın'a hala KabloNet vs altyapısı kurmadıkları, ADSL işini muammadan çıkaramadıkları için sitem ettiğimi de belirtirim bu vesileyle. Saygılar.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Gömülü Sistemler için bir Linux Dağıtımı Geliştirme Semineri

caglar_onur

Linux Kullanıcıları Derneği, 27 Mayıs 2004 Perşembe günü İstanbul'da bir seminer düzenliyor. IBM İstanbul Linux Merkezi'nin ev sahipliği yapacağı seminerde, özel amaçlar için geliştirilen gömülü sistemler üzerinde çalışacak bir Linux dağıtımının nasıl geliştirileceği, tasarım prensipleri ve dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durulacaktır. Ayrıca seminer, gömülü sistemler haricinde kişisel bilgisayarında kendi özel Linux dağıtımını geliştirmek isteyenler için de faydalı olacaktır.

Jabber Sunucusu ve Kullanımı

caglar_onur

Linux Kullanıcıları Derneği, 3 Kasım 2004 Çarşamba günü saat 18:30'da Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kırmızı Salon'da bir seminer düzenliyor. Seminerde Jabber ve XML protokollerinin yanı sıra örnek Jabber sunucu ve istemci yazılımlarından bazıları örneklerle incelenecek ve web/veritabanı uygulamalarına Jabber protokolü ile entegrasyon sağlayan J-Spy, J-Bot, J-Admin ve J-Guard adlı GPL yazılımları tanıtılacaktır.

http://seminer.linux.org.tr

Haftalık Linux Haber Bülteni E-postanızda...

anonim

Yenilenen LinuxMerkezi sitesi Haftalık Bülten adında yeni bir hizmet başlatmış. Bu hizmet her hafta Türkçe Linux Haberlerinin e-postanıza gelmesini sağlıyor.

Ayrıntılı Bilgi

10 Milyona Suse 7.1-batan geminin malları

sundance

PC Net bu ay, bilişim sektörümüzden bazı firmaların da desteği ile özel bir sayı çıkardı. Büyük gazete bayilerinde halen bulabileceğiniz bu sayı SUSE Professional 7.1 sürümünü ve Türkçe bir installasyon ekini içeriyor.

\r\r\r \r\r\r Hem böyle bir harekete destek vermek hem de sizlere kılavuzluk etmek için alıp inceledik...

Gentoo Dışındaki Kaynak Kodu Tabanlı Dağıtımlar

ghanthar

Birçoğumuz, özellikle kaynak kodu tabanlı dağıtımlar ile ilgilenmeyenler Gentoo´yu tek kolay kurulabilen kaynak kodu tabanlı dağıtım sanırız. Oysa Gentoo´dan daha kolay olanları bile mevcut...
Kaynak:LinuxMerkezi