Eski Windowsçularda Yeni Başlayan Linux Merakı

0
murat09
Son bir kaç aydır sık ziyaret ettiğim bir forumdan bir copy paste yapacağım. Umarım arkadaşımızın verdiği link hala çalışıyordur:
"Merhaba CPU CULTURE.
Linux meraki herkes gibi bendede basladi bu aralar ve benimde pek bilgim yok bu konuda fakat bir yerlerden elime 600Mb AVI formatinda Linux hakkinda bir video gecti Ingilizce ve iskandinavca alt yazisi var.
Linux baslangici,gelismesi ve bu gune gelisi hakkinda. web site adresini su anda bilemiyorum ilgilenirseniz bulmaya calisacagim. Saygilarimla.
Abuz
Tamam buldum bile linkten dusmeden download edersiniz umarim.
Linux Videosu
"
Merak edenler için, bu forumun adı Moscom ve link saat 27/02/2003 21:10 itibariyle çalışıyor.

Görüşler

0
FZ
İçimden bir ses söz konusu videonun ve başka videolarında yakın zamanda düzenlenecek bir açık kaynak etkinliğinde katılımcılara izlettirileceğini söylüyor, hmm, içimdeki bir ses işte... :)
0
anonim
İçindeki ses çok güzel şeyler söylüyor,biz ''Bilgi´´ lenmeye hazırız.
0
anonim
Bu belgesel gecen sene düzenlenen Linux ve Ozgur Yazilim senliginde zaten gösterildi. Bilisim Cumhuriyeti' nin katkilari ve LKD' nin organizasyonuyla...
0
FZ
`zaten´ lafına bir miktar takılmış durumdayım ben! Ne yani, geçen sene Ankara´da gösterildi diye bu sene İstanbul´da çok daha büyük ve kapsamlı bir etkinlik çerçevesinde gösterilmesin mi? O `zaten´ lafı ile tam olarak neyin kast edildiğini anlamayadım doğrusu ;-)

Bu arada geçen sene o belgeselden haberdar olur olmaz hemen Bilişim Cumhuriyeti ile temas kurdum ve fakat kendileri ile bir iki karşılıklı yazışmadan sonra nedense ses seda çıkmadı, ısrarlı mesajlarıma bir türlü yanıt alamadım. Eğer olumlu ve yapıcı bir yanıt alsa idim söz konusu belgesel geçen sene İstanbul´da epey büyük bir sinema salonunda meraklılara izlettirilecekti ancak dediğim gibi taleplerime bir türlü cevap verilmeyince elimden çok da fazla bir şey gelmedi o zaman.

Neyse, geç olsun, güç olmasın. Bu sene o belgeselin de dahil olduğu birkaç film etkinliği ile birlikte eminim iyi vakit geçireceğiz.
0
anonim
Bu sene LKD Linux şenliği Istanbul'da yapılacak. Şenliğin organizatörü Ahmet Derviş'e LKD aracılığı ile ulaşabilirsiniz sanırım. Kimbilir, belki bu sene de gösterilir. Ben 'zaten' seyrettim, ama bir kez daha seyrederim. Hatta herkese yukarda URL' i olan divX'i indirip arşivlemelerini de tavsiye ederim.
0
FZ
Benim kast ettiğim etkinlik bu idi.
0
murat09
Yazıyı gönderdim ama maalesef 640 Mb lik downloadi Dial Up la indirmeyi gözüm kesmedi..Umarım şanslı (kablonet, FR vs....) arkadaşlar indirir de biz de izleriz bir şekilde. Ah şu yönetime bir aldırabilseydim Frame Relay'i.. Kaçarı yoktu :)
Ayrıca Turk Telekoma Aydın'a hala KabloNet vs altyapısı kurmadıkları, ADSL işini muammadan çıkaramadıkları için sitem ettiğimi de belirtirim bu vesileyle. Saygılar.
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Linux yerçekiminden kurtulunca...

conan

/.'da bugün dolaşırken ilginç bir habere rastgeldim. BBC'nin verdiği habere göre, RedHat NASA'nın bir görevinde uzaya gitmeye hazırlanıyormuş. IP bir tabanlı iletişim deneyi için kullanılacak olan işletim sistemi 233 MHz CPU, 128 MB RAM ve 144 MB sabit disk ile donatılmış bir bilgisayarda.

Ama işin daha ilginç olan kısmı ise bu habere onaylayanın verdiği yorumdu. Debian 1997'de çoktan uzaya gitmiş bile! :)

Linux Dergisi

Soulblighter

Benim gibi dergi okuma hastasıysanız, hele hele Linux dergisi olsa da okusam diyorsanız işte size güzel iki adres...

Birincisi LinuxWorld.com'un çıkarttığı Linux World Magazine.

İkincisi Linux Gazette. 1995'ten beri yayında olan Linux Internet gazetesinin arşivine erişebilir. Linux'un emekleme yıllarındaki gelişmeleri takip edebilirsiniz. Hem nostalji hem de çok ilginç bilgiler var.

Linux Eğitimleri devam ediyor...

butch

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri Bölümü Open Source Enterprise Centre tarafından gerçekleştirilen Linux eğitimlerinde ikinci dönem hem 1.kur hem de 2.kur sınıflarıyla 24 Mayıs'ta başlayacak.

Her biri 20 saatten oluşan bu iki kur sonunda Linux bilginiz İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından verilecek bir sertifika ile belgelendirilecek. Eğitim programı hakkında detaylı bilgi için http://open.bilgi.edu.tr adresindeki programı mutlaka inceleyin. Bizimle iletişime geçin.

Boran Puhaloğlu
e-posta : boranp@bilgi.edu.tr
Telefon : (212) 2162222 - 272

HP `Halk Tipi´ Notebook Bilgisayarlarında Linux Kullanıyor

FZ

Hewlett-Packard düşük maliyetli, `halk tipi´ notebook PC modellerini Linux yüklü olarak satmaya başladı.

Thai hükümetinin bilgisayarlaşmayı yaygınlaştırmak için verdiği desteğin de etkisi ile HP´nin böyle bir harekete giriştiği düşünülüyor.

Devlet, bu portatif ve Linux yüklü ürünün yanı sıra bir Thai firması tarafından geliştirilen düşük maliyetli masaüstü PC´yi de finansman olarak destekliyor. Her iki bilgisayar da Linux TLE işletim sistemi yüklü olarak geliyor. Linux TLE, Linux´un Thai dili destekli bir dağıtımı.

Linux Source Code`unu dinleyin!

raistlinthewiz

Free Radio Linux, Linux 2.4.18 source codeunu broadcast ediyor! 4,141,432 satır içeren kodun okunması 593.89 gün sürecek. Evet hemen siz de kodu dinlemeye başlayın! http://radioqualia.va.com.au/freeradiolinux/