Debian masaüstü altprojesi başladı

0
anonim
Bugün debian-devel-announce mail listesine gelen bir mesaja göre Debian projesi, masaüstüne daha uygun bir dağıtım oluşturmak üzere resmi olarak harekete geçmiş bulunuyor. Projenin adresi www.debian.org/devel/debian-desktop Hepimize hayırlı uğurlu olsun :^)

Görüşler

0
sundance
imzadan anladığım kadarıyla sensin Mave :)))

FM`eLogin olmanın/kalmanın bu kadar zor gelen yanı ne ? Bunu anlayabilmiş değilim. Ben bir kez user olarak, bir kez de admin olarak mozilladan login oldum, aylardır da bir daha olmuyorum. Hani zorunuza giden neyse söyleyin, o doğrultuda düzeltelim, yapılabiliyorsa bundan daha kolay hale getirelim de herkes haberlerini, yorumlarını isimle girsin, kimin ne konuştuğu belli olsun.

FM hepimiz, hepimiz FM için
0
Maverick
Çok keskin gözlüsün sundance. Aslında anonim haber göndermek daha karizmatik geliyor. Düşünsene haberi gönderen Bill Gates bile olabilir :P Ama haklısınız, üye oldum, mozilla security ayarlarımı değiştirdim ve cookie'lerin 90 gün yaşamasına izin verdim :^)
0
conan
smart card uzerinde saklanacak safe, encrypted, cookieler istiyoruz!!!! Boylece her desktopta login olucazzz yasasin!!!
0
linux34
slm :)
Adım Erdoğan Bilgici.
www.linux34.com un webmasterıyım.
Debian Linux Türkiye Distiribitörü. Olduk.
ve debiancılar için elimizden geleni yapmak istiyoruz.
-- Tüm Debiancılardan destek bekliyorum.--
tr kurulum paket kurmak / kaldırmak
screnn shotlar vs vs.. Her şeyde ben varım yeterki
desteklernizi eksik etmeyin.
-----------------
www.linux34.com |
-----------------

0
m1a2
Selamlar, Erdoğan Bey,
Bir isteğim olacak:
1 ve 2 linklerindeki kurulum sayfalarında yazının FM`deki orijinallerine link vermenizi istiyorum. Yazıların altındaki yorumlar önemli (düzeltmeler var mesela).
Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Sarge sonunda gözüktü!

sundance

Debian camiasının ilgi ile beklediği yeni sürümü Sarge sonunda gözüktü!
Debian'ın Türkiye'deki (ve dahi Türkçe'deki) en büyük destekçisi Recai Oktaş'ın Debian-User-Turkish listesine attığı mail ile 03 Mayıs itibariyle Sarge'ın dondurulduğu ve 85 civarı hatanın giderilmesinin ardından 30 Mayıs'da lansmanının yapılacağını duyurdu.

Özellikle Debian'a başlamayı düşünenlere duyurulur, diğerleri zaten unstableda devam etmekte ;)

Dünyanın En Ucuz En Küçük Sunucusu ve Debian

darkhunter

400 mhz Power PC işlemci, 64 MB Ram, 256 ya da 512 MB Flash Memory, MMC slotu, Biyometrik tarayıcı ve USB 2.0 arabirimi olan bir "sunucu" satılıyor. Boyutları cep telefonunuz kadar olan bu sunucu 2.6.10 serisi bir kernel üzerinde ve Debian GNU/Linux temelli bir sistemde çalışıyor. Tasarımı karizmatik, fiyatı da sudan ucuz (199 $) BlackDog.

Debian´dan Yeni Açılım

GaripFakir

Debian GNU/Linux projesinin kurucusu Ian Murdock Redhat linux yükleme aracı Anaconda'nın Debian'da kullanılacağını ve bundan sonra Redhat .RPM paketlerinin de APT ile kullanılabileceğini duyurdu"

http://arstechnica.com/archive/news/1067056799.html

Debian Grafiksel Sistem Yükleyicisi

anonim

Debian geliştiriceleri uzun zamandır başarı ile kullanılan text bazlı sistem yükleme ara yüzlerini değiştiriyorlar. Bu sistem yükleme arayüzünün bir incelemesini buradan okuyabilir, eğer debian'ın bu arayüz yardımıyla kurulumunu test etmek isterseniz gerekli olan iso'lara burdan ulaşabilirsiniz.

Debian GNU/Linux 5 Duyuruldu

Tarık

Uzuuuun zamandır iple çekmemize rağmen devamlı avcumuzu yaladığımız Debian GNU/Linux sürüm 5, 14 Şubat sevgililer gününde sevgilileriyle buluşmak üzere sunuculardaki yerini aldı.