rainstorm

rainstorm


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Bilgisayar İşinden Kaça Para Kazanıyorsunuz? ( 4)

bilgisayar programcılığı mezunuyım.eylülde işletme fakiültesini bitireceğim.askerlik problemi nedeniyle (yada ben öle kandırıyorum kendimi) denizlide 400 ytl maaş alıyorum.win2k3 ve *nix sistem yöneticiliği yapan bir bilgi işlemciyim.evliyim.koltuklarından korkan bilgi işlem sorumluları (bi haltta bilseler canım yanmayacak ve ek olarak koltukta gözüm yok aldığım paraya bakıyorum) ve bilgisiz patron-yöneticiler nedeniyle vede askerliğim nedeniyle bu durumdayım.

Yetiştirilmek üzere güzel(!) yazılım mühendisi aranıyor ( 20)

iyide aynı şeyler bizler içinde geçerli.prezentabl kelimesini duyan olmuştur heralde.sonuç itibari ile patronlar yapılan işin yanı sıra müşterininde etkilenmesini istiyorlar.işler ölede bölede oluyor nasıl olsa.

Google Hikayesi ( 36)

saol ama ben parantez içinde dedimki bu dersleri söylememin amacı belli başka yerlere çekmeyin.ilkokuldan üniversiteye kadar müfredatta kaç tane dersin gerekli gereksiz oldugunu tartışmıyoruz.amaca-branşa yönelik eğitimden bahsediyoruz. zaten dedimya her seviyede görmekten bıktım.daha bir çok derste sayabilirim size.ama herkes herşeyi bilmek zorunda o zaman neden tarihçi var? neden dil bilimcisi var? neden matematikçi neden fizikçi var? işine ihtiyacına ve zevkine göre farklı bir kaç alanda da uzman olan var bunlarıda göz ardı etmiyorum.Neyse iş uzayacak dediğim gibi; amaca-branşa yönelik eğitimden bahsediyoruz.

Google Hikayesi ( 36)

cevap veren arkadaşlar ben ne dedim siz ne yapıyorsunuz.bilmukabele hadi ben yazmasını bilmiyorum siz daha okumasını bilmiyorsunuz demekki. anlamdıysanız parantez içindeki; konuyu başka yerlere taşımayında kısmını açayım isterseniz?

Google Hikayesi ( 36)

evet eğitim sistemi insanı köreltiyor. türk dili görmekten kustum artık ki inkılap tarihi falan filan.(konuyu başka yerlere taşımayında.) ben bilgisayar programcılığı öğrencisiydim ilkokuldan oraya kadar gördüğüm dersler bunlar.ki işletme 4. sınıftayım hala aynı şeyler.öğh falan olmayı aştım psikopat olucam bunlar sayesinde. mantık hiç bozulmuyor aslında; herkes herşeyden anlasın biraz ama hiç bir iş iyi olmasın.ya ekip olayını ben mi yanlış anlıyorum yoksa tek başıma bir şeyler başaramayacak kadar aptalmıyım?(ekiple çalışmak kadar üretken bir durum yoktur.1 akıl 1 fikir 2 akıl çok fikir).yetenekli oldugum bir konuda ilerlemek istedim ama engeller hep engeller. maddi durumumda iyi olmadı gideyim başka yerler okuyayım gelişeyim diye.ha şu var hocam piyasadan gelme bir öğretim görevlisiydiki millet -yanlış hatırlamıyorum- odtü de bile qbasic-gwbasic görürkene biz visual basicle başladık olaylara(amacı belli bunuda başka yerlere çekmeyelim). peki piyasa kendine eleman yetiştirmiyormu? özel üniversiteler dışında piyasada bol ve işe yarar hatırlı tanıdıkları olan ve günün şartları ile uyumlu değerli hocalar haricinde piyasa için eleman yetiştirimi yok. bu her alanda geçerli.üniversitenin hala geçerli açılımları var bizde; siyasi görüş eğitim merkezi,özgürlüğün farklı anlaşıldığı bir eğitim merkezi,ekonomi için öğrenciye sağılacak inek muamelesi yapılan yerleşim yerinde bulunan eğitim merkezi,hocaların hala lisedeki gibi öğretmen olarak görüldüğü (ki hoca burda rehber olmalı üretken olurken karşılaştığınız problemlerde destekleyici yani neyi üreteceğini veya ne alanda gelişmek istediğini kendin seçmelisin),bilinen diğer maddi manevi sorunlar.

Windows OneCare M$ sizi düşünüyor ( 4)

ha ek olarak bazı insanlar gibi şunu şunu yapamadım lütfen kurtarın beni bu windowstan diyecek bi halim yok.yani insanlara duygu sömürüsü yapanlardan değilim.felsefe gayet basit.anacaığım basitte cevirecem herseyi linuxa kullanıcılar baslayacak ilk başta; ya şu önceden böleydi.bende bunda sonra böle kardeşim işine geliyorsa, çünkü benim işime böle geliyor. ha şunuda sölim (ohh beah rahatlıyorum) ; sistemlerini eninde sonunda linuxa geçiren adminler,destek masası uzmanları, rahat mı edecekler? hayııııırrrrr.her yeni gelen kullanıcıya sistemi anlatacaklar.sonra patronlardan birisi gelecek benim bilgisayarıda (hem eğlence hem iş platformu) linuxa geçirelim diyecek. tamam aslında yeterli miktarda linux oyunu var.ama adam nfsu mostwanted neden linuxta çalışmıyor derse napcan? biz stabiliteyi performansı çok farklı biliriz diğer açılardan. antivirusu,ekstra firewallu,antispyı,ekstra tweak-defrag falan filan olmayan bir sistemle ne yapacağızki? bilgisayar başındaki 4 saatimizin 1 saatini onu adam etmek için uğraşmalıyız.taki ertesi güne kadar.neden çünkü bilgisayar hızlı-hatasız olsun diye yapılan işlevlerden sonra tekrar bilgisayarımızı kullanmışızdırda onda.neyse konuyla alakalı alakasız çok konuştum.okuyanlarada okumayanlarada teşekkür ederim.

Windows OneCare M$ sizi düşünüyor ( 4)

işletim sistemimiz güvenlidir.ama açıklarımızdan dolayı yapılan tehditlerden korunmak için şu paketimiz daha güvenli olur.yakında service pack 3.5 la yusuf yusuf ta çekmezsiniz artık.neyse sonuçta arkadaşların güvenlik anlayışını hatırlarsınız.windows serverlarda hizmetler kapalı geliyordu.bölece güvenlik problemi olmuyordu.ahhh pardon hizmet vermeyi unuttuk.sonuç itibari ile bence microsoftu konusmak yerine çözüm üretmeliyiz.adam bana mektup göndermiş.lisans antlaşman bitmiş uyarıyorum.open lisansın her koşulunda sizden para çıkıyor.bunun dışında bişi anlayanınız varsa açıklasın lütfen.işin özü para.evet.lisansından programlarına kadar.yani aslında microsofta duyulan acaip öfkenin temelinde sadece mavi ekranlar yatmıyor.acaip öfke diyorum.windows xp den yazmanın (Allah'tan firefox kullanıyom) dayanılmaz acaipliği var üstümde.

Bir (f) koyun MSN'e, vicdanınız rahatlasın! ( 35)

öncelikle kendi kendime hayıflanıyorum. neden sundace la aynı düşünceye sahipken konu hakkında neden bunu bi şekilde dile getirmedim diye.Konudan alakasız olarak neden birileriyle aynı düşünceye sahipken illa birilerinin ön ayak olmasını bekleyip neden sesimi önce duyuramıyorum/duyuramıyoruz. Gelelim konumuza inanın samimiyetle sölüyorum bu şekilde bişiler yapmak lazım diyen insanlar hede hödö den başka bir şey değil.Belki buna(hede hödö) kendimde dahilim (öz eleştiri önemlidir) ama lazım/keşke yerine olayları direkt aksiyona döken insanlar olmasa dünyada bir çok şey gerçekleşmezdi diye düşünüyorum. Hiç bir şey yapmayıp hani su kendini iy pazarlayanlar var ya aynı tipler işte. Çevrenize bi bakın; bir kelimeyle bitirilecek olayı 10 cümle ile anlatıyorsa, çok popüler görünüp her türlü boş aktiviteye ön ayak oluyorsa,cok iş yapıyor görünüp aptal patronların gözünde iyi bir yerde duruyorsa (aslında sizin bulunmanız gereken bir yer) ve o kişiyede sinir oluyorsanız o kişinin msn inde (f) vardır.saygılarımla.

Java Masters Competition 2005 sonuçlandı ( 2)

Öğrenci kategorisinde oldugunuda belirtsek sanirim ayip olmaz dimi.