maksu

maksu


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Bilgisayarı Olup da Kullanamamanın Dayanılmaz Ağırlığı ( 49)

Bir işletim sistemini uzun süre kullanmak için usta kullanıcı olmak gerekiyor. Linuxta ise biraz daha usta olmak gerekiyor. O yüzden yazıda sözü geçen insanların işi gücü bırakın linux öğrenin demek yerine windows kullanmaları dfaha akıllıca olur.

FM Forum Süresiz Olarak Kapandı! ( 21)

Bende ne acayip durummuş diyeceklerdenim. Birçok site bu tip hack saldırılarına maruz kalıyor. Gerekli önlemleri alıp gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra tekrar açılıyor. Umarım sizde yeniden açarsınız. Açılmazsa sanki FM bir saldırıdan sağ çıkamayacakmış gibi absürd bir durum olur.

Hangi sunucuyu seçmeli? ( 11)

Evet Linux iyidir. stabildir. doğrudur.

Ben abtiMS cilerin her yazıya taraflı deyip işin içinden kendilerince çıktıklarını sanmalarına bozuluyorum.

MS günahsız bir kul değil evet. üstünlüğü ele geçirdikleri yazlımlar kendilerinden önce çıkmış oluyor. Ama onlarda kendi teknolojilerini üretiyorlar.ancak ondan sonra bizde varız diyorlar. bu bir nevi hırsızlık.

MSi sevmeyin evet. Satış politikaları sizi memnun etmiyor olabilir. amenna.

Ama binlerce bu işte iyi yazılımcıyı bir araya toplayıp ürettikleri yazılımların serbest yazılım adı altında bölük pörçük geliştirilen yazılımlardan daha kaliteli. En başta açıklar oluyor ama bunu en kısa zamanda kapatıp ürünü en iyileştiriyorlar.

MSi sevmemek yazılımılarının kalitesiz olmadığını göstermez.

Bilgisayar Konusundaki Batıl İnançlar! ( 17)

"bir de tabii, sonucta Microsoft" un açılmı nedir sizce. Bence iyi para veriyorlar ama çok çalıştırıyorlar demek istiyor. Heryer böyle değilmi. Tüm özel sektör verdiği paranın karşlığını aynı şekilde almıyormu. Bunda MS ile ilgili ne gibi bir kötü çıkarımda bulundunuz.

Hangi sunucuyu seçmeli? ( 11)

MS ve Win'i öven yada üstünlüğünü ortaya koyan her yazıya taraflı deyip işin içinden çıkıyorsunuz. Çok kolay bi yol. Peki siz linux şöyle böyle harika derken uydurmadığınız taraflı davranmadığınızı kim garanti edebilir. Sizin söyledikklerinizin hepside taraflı yazılar. Buyrun bakalım.

Hangi sunucuyu seçmeli? ( 11)

alıntı -----------------------------------------------
Bir grup insan özgür yazılımı destekleyip Windows'dan nefret ederken, diğer grup ise Windows ve Microsoft'u savunup, özgür yazılımdan nefret ediyor. Peki kim daha iyi?" "
------------------------------------------------------

Windows ve MS si savunanlar özgür yazılmdan nefret etmiyorlar. Neden etsinler ki. Sadece Win. ve MS'e küfreden özgür yazılımcılardan nefret ediyorlar.

Hangi sunucuyu seçmeli? ( 11)

Sanırım bu durumda sadece ücretli olduğu için FM taifesinin MS ve Windowstan nefret etmek için bahanesi oluyor.

Bu kadar hizmetin ücretsiz olmasıda zor.

Bilgisayar Konusundaki Batıl İnançlar! ( 17)

Niye bu konuya yorum yazan herkes kendini MS i kötülemekle vazifeli biliyor. kötülemezse FM'den mi atılacak.

MS iyi para verdiği için dahi yazılımcılar çalıştırıyor kabul ediyoruz peki sırf MS 'de çalışma aptallığını gösterdikleri için bu dahi yazılımcıların ürettikleri ürünler iğrenç mi oluyor bu durumda.

Microsoft, Türk Bilişimcisini Ciddiye Almıyor mu? ( 15)

Şöylede bişi var. Ben işyerinde WinXP altında da iletişim sayfasına ve güvenlik sayfasına ulaşamadım. Ana MS nasıl böyle tarihi bir hata yapabilir. Kırık link koymuşlar yuh dedim. Ama evden gayet güzel aynı sayfaya bağlandım. Hala işyerinde ben o sayfalara bağlanamıyorum. Hala evden gayet rahat giriyorum.