ether

ether


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Hayao Miyazaki'ye saygıyla ( 1)

çoğunlukla açık kaynaklı yazılımlarla üretilmiş olması güzel. özgür yazılımların profesyonel seviyede kullanılabilir olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Windows ve Güvenlik - Daha Doğrusu: Micros~1 ve Güvenlik ( 23)

iki adet e-mail hesabımla msn messenger kullanmak durumunda kalmıştım. ikisi de hotmail servisi değildi, bir tanesi kendi servis sağlayıcım vasıtasıyla kullandığım ve bir projemizin alan adına ait e-mail hesabım, diğeri de gmail hesabımdı. ikisini de passport servisine kaydettirdim. hemen msn messenger'ı kullanabileceğimi ancak onay kodu gelmeden diğer kullanıcılara görünen ismimi değiştiremeyeceğimi öğrendim.

ama işin kötü tarafı, aradan iki gün geçmesine rağmen iki mail hesabıma da onay için herhangi bir mailin gelmemiş olmasıydı. bunun üzerine iki hesabımdan da microsoft destek birimlerine durumu bildiren yazılar yazdım ve el ile hesaplarımı aktif hale getirdiler.

kayıt işlemi tamamlanır tamamlanmaz msn messenger servisini kullanabilmek iyi bir hizmet ancak kayıt işleminin mail adresinin doğruluğunun onaylaması işleminden sonra bitmesi daha doğru gelmişti bana, hala da böyle düşünüyorum.

bunun yanında bir arkadaşım kendi ismi olan alanadına ait bir mail hesabıyla msn messenger kullanıyordu, kayıt işlemini onay kısmı da dahil olmak üzere tamamlamıştı. ancak alan adının süresi dolunca ve yenilemeyince alan adı ve kullandığı mail hesabı kullanımdan kalktı ancak arkadaşım hala bu msn hesabını kullanıyor. ortada böyle bir alan adı ve mail hesabı yok, ancak hizmet devam ediyor. Bu da ilginç bir detay.

Ek$iSözlükce 1 Nisan! ( 10)

gmail kotası 2Gigabyte'a yükseltildi. Ana sayfadaki counter da gün sonunda 2Gigabyte'da kalacaktır sanırım.

GoogleX ( 2)

Login olmadan yazmışız:)

Nasıl CV yazılır ? ( 2)

pixelpharmacy.com [www.pixelpharmacy.com] adresinde yeterince tanıtıcı ve etkileyici bir cv mevcut.

Google Maps ( 11)

Bu proje zor olsa da belki local benzeri bir sistem ya da froogle'da arama sonuçlarında yerli mağazaların çıkması vb. o kadar zor değildir diye düşünüyorum. "Peki ilk adımı neden sen atmıyorsun?" diye sormayın:)

Not: Bu arada FZ, elimde daha fazla Blake şiiri var. mail atarsan gönderebilirim :)

Google Maps ( 11)

Google bu tarz uygulamalarını (local, phonebook vs.) dünya geneline yaymak istiyor. Ancak istedikleri veriyi sağlayacak ortakları sanırım bulamıyorlar.

Umarım Türkiye için de benzer sistemler geliştirilir.