core_eye

core_eye


0 takip ediyor | 0 takip ediliyor


Bilgi alanları


İlgi alanları

Türkiye F-35 alımından vazgeçebilirmiş! ( 9)

Ya bu 'ortak taarruz uçağı' projesinde ortağız biz. isterseniz bakın: http://www.tei.com.tr/1/tr/news.asp?nid=3 http://www.milliyet.com.tr/2006/03/26/ekonomi/eko02.html milyonlarca dolar vermedikmi bu ortaklık için kim kimden yazılım kodlarını saklıyor. Bu kadarına da pes artık! Bu çapta bir dolandırıcılık amerikadan beklenir!

Microsoft Türkiye'nin Üniversite Gezileri ( 42)

Microsoft kadar çingene bir kurum görmedim. default olarak firefox kullanıyorum, messenger'da bir linke tıkladığımda ie'de açıyor. messenger'ı msconfig den kaldırıyorum tekrar kendisini ekliyor başlangıca, windows messenger, ie'yi silemiyorum sistemden. firefoxtan word'e tablo kopyalıyorum tablo şeklinde yapıştırmıyor, aynısını ie'de yapıyorum tablo olarak yapıştırıyor. Daha neler var aklıma bu kadar geldi şimdilik...

OpenGL ve GLUT İle Oyun Programcılığına Giriş ( 12)

Ya bunun DirectX ve C# ile olan versiyonu yokmu? bana o lazım...

Kızların Chat Kurşunları ve Dumurun Ötesinde Bir Vaka! ( 12)

ne alakası var " bilişim gençleri " ile chat yapan herkes bilişimci mi oluyo. ozaman benim dedemde bilişim dedesi.

Kendini Kopyalayan Robot ( 6)

Arkadaşlar bence bu harika bi gelişme süper bi olay, ben bu robota daha gelişecek assembly dili gibi bakıyorum. Yani bu mantığın üzerine bu olayı kullanacak çok değişik robotlar çıkabilir.
Hayal gücümüzü çalıştıralım: bu küp şeklindeki aletleri çok küçük bir boyuta küçültsek ve bunlardan binlercesini, milyonlarcasını içlerindeki dna gibi bilgi saklayan bir hafızayı kullanarak bir şekil oluşturacak şekilde bir araya getirsek. güzel bir organizma olmazmı...
Zaten dediğim dna'nın basit bir çeşidi var bu aletlerin içinde fakat bu sadece çubuk şeklinde bir yapı üretiyor, ben çok daha şekilli bişeyden bahsediyorum.
Hatta bu küp şeklindeki küçük aletlerin içindeki dna'yı kullanarak kendi küplerini kendileri oluşturacak şekilde tasarlasak insanlığın sonu gelmezmi? Çok güzel olur! Bu günleride mi görecektik :)
Zaten ilk bilgisayarlarda çok büyük değilmiydi?

Şifre Bilimi Nedir? ( 2)

yanılmıyosam o şifreleri rahat çözebilmemiz için almanca bilmemiz lazım

fazlamesai.net'e soralım: J2EE mi yoksa .NET mi? ( 56)

çok teşekkür ederim lifesdkver0_1 tam bana lazım olan bi yazı bu :)

fazlamesai.net'e soralım: J2EE mi yoksa .NET mi? ( 56)

Ben üniversiteye ve programlamaya yeni başlamış biri olarak görüşüm .Net'ten yana.
Şu an hala programlama düşüncesini tam olarak kafama yerleştirmeye çalışıyorum, çok fazla deneyimim yok fakat java ile kod yazarken "acaba bu çalışır mı?" düşüncesiyle yazdığım kodlar bana çok sorun çıkardı, .Net teknolojisinden ise C# kullandım, burada bana sorun çıkaran kodlar gerçekten çok azaldı.
(Belki deneyim kazanıyorum, ondan da olabilir tabi, yinede fikrimi etkiledi.)