Ruby on Rails Sunumu

0
anonim
Tarih :10 Şubat 2006 Cuma Saat 13:30
Yer: Odtü Teknokent İkizler

Ruby on Rails , Ruby tabanlı bir Web Application Framework. Basitliği ve yüksek verimi ile birçok yazılım geliştiriciyi kendine bağlıyor. Bu sunumda Rails ile ilgili asağıdaki konular incelenecek.
Konu başlıkları;

Rails nedir? Takip ettiği prensipler nelerdir?
Mimari yapısı ve ana bileşenleri
Rails geliştirme ortamı ve RadRails
Demolar vasıtasıyla Rails proje yapısının anlatımı
a.Hello World
b.Blog uygulaması

Konuşmacı : Cenk Çivici
www.jroller.com/page/cenkcivici
blogs.thoughtworks.com/alumni

Görüşler

0
tongucyumruk
Sunum herkesn katılımına açık mı? Bir giriş ücreti var mı? Sunum kim tarafından düzenleniyor? İkizlerde tam olarak nerede bu sunum? Kısacası biraz daha detay almamız mümkün mü acaba bu sunum konusunda?
0
selcukFM
Merhabalar,

Sunum herkesin katılımına açık. Giriş ücreti yok. Tamamen gönüllü olarak, IT uzmanlarının verdiği bir sunum dizisi bu. Herhangi bir kurum ya da şirketin himayesinde gerçekleşmiyor. İkizlerde girişin sol tarafında bir sunum ve toplantı salonu var, orada yapılıyor sunumlar.

Söz konusu sunumu veren Cenk Çivici uzun bir süre ABD'de ThoughtWorks şirketinde çalışmış bir uzman. Halen Ankarada KoçSistemde yazılım mimarı olarak çalışıyor. Blog sayfasının adresi haberde verilmiş zaten. Oradan da kendisini takip edebilirsiniz.

Cenk Çivici'nin daha önceki sunumlarından tecrübelerimle şunu söyleyebilirim, gerçekten konu hakkında öğrenebileceğimizin en fazlasını öğreneceğiz :-)

Bire bir uygulamayı görmek adına kaçırılmaması gerekli bir sunum diye düşünüyorum.

Selamlar...

Görüş belirtmek için giriş yapın...

İlgili Yazılar

Atölye Çağrısı: Ağlı Bilgi Görselleştirmesi

butch

Gelecek hafta Burak Arıkan tarafından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenecek ve epey yoğun pratik uygulamalar geliştirmeye dair tekniklerin aktarılacağı bu atölye çalışması karmaşık ağ modelleme, görselleştirme, ve anlamaya odaklanmaktadır. Gündelik hayattan politikaya, iletişimden ulaşıma, sanattan ekonomiye kadar sayısız alanda ağlı yapılarla karşılaşıyoruz. Bu karmaşayı gözlemleyip görselleştirmek daha önce farkında olamadığımız yeni bilgiler keşfetmemizi sağlıyor.

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2012 Etkin Katılım Çağrısı

coskung

Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından ikincisi geçen yıl düzenlenen etkinlikte, 3 paralel oturumda 30'un üzerinde konuşmacının 30'un üzerinde farklı konu başlığı sunduğu etkinliğe yaklaşık 750 kişi katılmıştı.

19-20 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul Yeditepe Üniversitesi'nde üçüncüsü gerçekleşecek etkinlikte yer alacak konu başlıkları:

O'Reilly OSCON 2007 Sunumları Internet'te

FZ

Dünyanın önde gelen araştırmacılarının, geliştiricilerinin, sistem yöneticilerinin, hukukçularının ve cemaat önderlerinin katıldığı OSCON 2007 konferansındaki sunumların dosyaları Internet ortamına kondu. Ağzımızın suyunu akıtan konferanstan birkaç başlık vermek gerekirse:

İzmir´de Linux Seminerleri Başlıyor!

dfisek

Linux Kullanıcıları Derneği, Ankara ve İstanbul'dan sonra İzmir'de de düzenli etkinlikler yapmaya başlıyor. Her ay Linux ve özgür yazılımlarla ilgili bir seminer düzenlenmesi, bu seminerler etrafında İzmir'deki Linux ve özgür yazılım camiasının bir araya gelmesi hedeflenmekte.

İlk etkinlik, 1 Nisan Perşembe günü İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde düzenlenen bir seminer olacak. Linux'a yeni başlayanlara ve başlamak isteyenlere yönelik seminer, saat 18:00'de başlıyor.

Saatlerinizi Ayarlayın:Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri Başlıyor

FZ

İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak 2003 yılında başlattığımız ve bir gelenek haline getirdiğimiz, yurtiçinden ve yurtdışından özgür yazılımla ilgili değerli konukları ağırladığımız Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri etkinliğinin altıncısı 17 Nisan Cuma günü yani yarın sabah başlıyor.